Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lenne a helyes út? Dilemma

Mi lenne a helyes út? Dilemma

Figyelt kérdés

Sziasztok én egy 17 éves lány vagyok nemsokára leteszem a szakmunkás vizsgát úgy volt, hogy még maradok 2 évet érettségizni.

Eddig minden a tervem szerint ment de tegnap kaptam egy állásajánlatot egy jó barátomtól, hogy a vizsgák után menjek vele egy logisztikai céghez dolgozni havi 450000 forintért .

A feltételek: még a nyáron össze kéne költöznöm vele távol az otthonomtól és a szeretteimtől aztmondta hogy választanom kell vagy érettségizek vagy megyek vele a 3 műszakos melóba.

Őszintén csábító ajánlatnak hangzik a pozitív dolgok: a pénz, új emberek megismerése és végre eljuthatnék pár helyre és nem lenne unalmas és szegény az életem.

A negatívumok: úgy érzem, hogy nem állok még készen hogy átlépjek a felnőttek világába a saját korosztályommal akarok lenni nem pedig a nálam sokkal öregebbekkel.

Félek ettől a hírtelen változástól és hogy távol lennék a szeretteimtől.

Az a baj, hogy hiába kérdezgetem a barátaimat kb. mindeggyik csak annyit mond hogy nekem kell eldönteni.

De én ezzel a válasszal nem érek semmit. A szüleim támogatnak mindenben.

Az agyamban ég a kalandvágy ne várjak menjek és fedezzek fel dolgokat és csapjak le a lehetőségre de a kicsit magányos szívem még maradna 2 évet a megszokott kis világban és késöbb kezdjem a munka világát éljem ki a fiatakorom és tervezzem még a jövőmet



2022. máj. 1. 01:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha esetleg nem tetszik a munka vagy a jövőben ott kell hagynod, mindegy miért, nagyon rossz állásokat fogsz találni érettségi nélkül is. Sőt, már érettségivel sem lehet, csak szerencsével jó helyet kifogni, már alap, hogy van.

Igaz, később is leteheted, de munka mellett nehezebb.

Milyen munka lenne? Teljes állás? Nem vagyok benne biztos, hogy 17 évesen megengedett felvenni, max feketén. Bár ehhez a részéhez nem értek.

2022. máj. 1. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sziasztok én egy 17 éves lány vagyok nemsokára leteszem a szakmunkás vizsgát úgy volt, hogy még maradok 2 évet érettségizni."


Szia. Helyes, tedd le az érettségit, fontos az.


"Eddig minden a tervem szerint ment de tegnap kaptam egy állásajánlatot egy jó barátomtól, hogy a vizsgák után menjek vele egy logisztikai céghez dolgozni havi 450000 forintért ."


Kérd el a szerződést. Ez igy gyanús hogy csak úgy, bemondásra tied az állás.


"A feltételek: még a nyáron össze kéne költöznöm vele távol az otthonomtól és a szeretteimtől aztmondta hogy választanom kell vagy érettségizek vagy megyek vele a 3 műszakos melóba."


Ez egy akkora fekete pont hogy kilóg a könyvből. Pláne hogy 3 műszakos.


Emellett elvinne magához, még akkor is, ha jól ismered, de még nem 18 évesen ez eléggé veszélyes. (Utánna is, de igy kifejezetten). Én itt ejteném.



A te döntésed nyilván.


Amit en csinálnek, az az hogy maradok, leteszem az érettségit és ha még mindig nagyon érdekel, akkor esetleg megkérdezem hogy keresnek-e még.


Az érettségi fontos lehet. Jo ha meg van.



19/L

2022. máj. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#2


Ott a pont.

2022. máj. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen ajánlatokra, amik ennyire keserédesek, azt szoktam mondani, hogy ha most megtalált egy ilyen, máskor is meg fog találni egy hasonló, amikor jobb az időzítés.


Például volt egy munkahelyem, ami szakmailag egy nagyon jó ugródeszka lett volna, de borzasztó volt a munkahelyi légkör, az első hónapban sírás kerülgetett, úgy mentem dolgozni. Nem akartam elengedni, mert szakmailag tényleg az első kiváló lehetőségem kaptam meg. Végül felmondtam azzal, hogy ha most találtam egy ilyet, ahova felvettek úgy, hogy nem is kerestem igazán, akkor fogok találni hasonlót, csak jobb emberekkel, főleg ha keresek is. És igazam lett, 2 héttel később egy barátom beajánlott egy szakmailag hasonló, de barátságos helyre. Pedig több hónapot számoltam a projekre, amíg találok hasonlót.


Pár évvel később is volt egy kiváló lehetőség. Az álommunkám gyakorlatilag. Viszont még egyetemre jártam és meg kellett jelennem az órákon, amit az a munkahely nem értett volna meg. Emellett épp csak a felszínét kapargattam annak a témának, amivel dolgoznom kellett volna. A tárgyaim mellett beleszakadtam volna a betanulásba. A tandíjam magam fizettem, emiatt pedig úgy voltam vele, hogy a tanulmányaimból nem engedek. Egyenesben voltam eddig is, egyenesben végzek ezután is. Vérző szívvel, de ugyanazt mondtam magamnak: ha most itt volt ez a lehetőség, mikor a legkevésbé alkalmas, fogok találni hasonlót, mikor befejezem a tanulmányaimat és mégjobban kigyúrom magam az adott területen. És így is lett.



Én nem fogom megszakítani az életem természetes menetét egy jó lehetőség miatt, mert többet áldoznék fel, mint amennyi előnnyel járna. Eddig is megvoltam nélküle, ezután is bírni fogom, mintha nem is létezett volna. És amire egyszer alkalmas voltam, arra alkalmas leszek legközelebb is, főleg ha keresem is a lehetőséget, mikor úgy érzem, készen állok rá. Nem hiszek a szerencsében, csak a valószínűségben. Azt pedig lehet tudatosan növelni a jobb lehetőségekért.

2022. máj. 1. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Maradj tanulni. Felettem írtak se ok szépet.

Nekem kuuurvára zsarolásnak tűnik a barátod részéről, elgondolkodtató a dolog

2022. máj. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi egyértelműen. Munka mellett nehéz tanulni, de az érettségi annyira alap ma már, hogy anélkül nem lesz normális állásod.

A 450k meg gyerekként nagyon soknak hangzik, de valószínűleg csak bruttó, azaz ebből még lejönnek az adók. És persze, a zsebpénzhez képest igy is nagyon durván sok, de az élethez meg már nem annyira. Gondolj csak bele, 100/hó alatt nincs albérlet, bkv bérlet 10k, egy teli tank benzin 20k. Szóval nem is olyan nagyon sok az a pénz.

Én azt javaslom, hogy tanulj amíg csak lehet!

2022. máj. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha elfogadod az állásajánlatot, vállalsz egy olyan elköteleződést, amiből nem tudsz kilépni? Egy hét vagy egy hónap múlva, ha nem tetszik? Kipróbálod, nem jött be, hazajössz. Ez nem járható út?

Ha esetleg azt mondod, hogy nem akarnál a barátodnak csalódást okozni, rossz következménye lenne kettőtök kapcsolatára nézve, érdemes azon elgondolkozni szerintem, hogy mennyire fontos ember ő neked? Nem fér bele az életedbe, hogy a kapcsolatotok megromoljon, vagy megszűnjön? Nagyon fontos, értékes, sokat jelent ő neked? Ha esetleg a nemet mondásod miatt érzelmi zsarolásba kezd, bűntudatot kelt, gondolkozhatsz azon, milyen ember ő? Ha veled történne ez, te hogy reagálnál arra, ha a barátod kilép ebből az állásból, ami pedig jó ötletnek tűnt?

Mindez persze csak fikció, kérdéseket tettem föl, hogy könnyebb legyen dönteni.

2022. máj. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Logisztikai területen dolgozom. Mi az a munka, amit egy 17 éves lány logiszitkai terülten érettségi nélkül ennyiért csinálna? Láttál munkaszerződést?

Kivel kellene összeköltözni?

Jól sejtem, hogy valami pasiügy van a háttérben?

2022. máj. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Jó volt hasonló sztorikat olvasni

7es válaszolónak : feltettem magamban mindegyik kérdést és az összesre végül nemet mondtam. A barátom pedig elég értelmes és sikeres ember már az elején megírta hogy ez csak egy ajánlat ha nemet mondok azt is elfogadja akkor keres mást.Tényleg sokat segítettél ezekkel a kérdésekkel.

A 8as válaszolónak pedig anyag mozgatást kellene végezni szerződést még nem láttam és azzal kellene összeköltözni aki felajanlotta a munkát azzal az egyik barátommal.

Szóval a szívemre hallgatok ami azt mondja hogy ne borítsam fel az életem ezzel a lehetőséggel keressek érettségi mellé valami kis munkát mellé (mert dolgozni ígyis úgyis el kell mennem mivel a szüleim nem tudnák állni 2 évig az érettségit) és építsem fel a saját életemet, karrieremet.

És hogy tisztázzam nincs ebben a dologban semmi szerelmi ügy egyszerűen csak egy lehetőség.



U.i.:Hát borzasztó ezen az oldalon írni mert elhomályosítja és összemossa a betűket meg ilyenek.

2022. máj. 1. 23:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha így döntöttél, akkor pont hogy az eszedre és nem a szívedre hallgattál. Pillanatnyi jó dolog (sok pénz), ez lenne a szív, az eszed pedig azt mondja: értelmesebb dolog még kevés pénzzel a szüleiddel élni és tanulni, később többre viszed. Szőrszálhasogató vagyok.
2022. máj. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!