Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha kivonnák a tudományból a...

Ha kivonnák a tudományból a pszichológiát és nem lennének pszichológusok, milyen hatása lenne a társadalomra?

Figyelt kérdés

2022. márc. 29. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Rossz.
2022. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egy csomó mindenhez használnak pszichológiát (pl reklámokban, belső építészetben - mik pl a megnyugtato, és mik a stresszt okozó színek -, korhatárbesorolásokhoz, stb)

és nem csak a terápiához, ezért elég gyökeresen megváltozna a világ minden ember számára, nem túl jó irányba.

2022. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kivonni nem lehet,mert gyakorlatilag mindenhol szerepel a mindennapi életben
2022. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha esetleg megszűnne akkor kénytelenek lennénk elfogadóbbak, társaságibbak lenni, jobban segíteni másokon, még jobban támogatni a szociális politikát. Simán lehet, hogy egy jobb társadalmat eredményezhetne. Mi az egyik legnagyobb problémája az embernek? A magány. Szerintem eredményesebb lenne, hogyha még empatikusabbak, együttérzőbbek lennénk és nem szorulna rá senki egy fizetős barátra, amit pszichológusnak hívnak.
2022. márc. 29. 11:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Kis közösségekben ahol nem hallottak pszichológiáról, ha valakinek problémája van, segítségért se tud fordulni senkihez.
2022. márc. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 Pont az ellenkezője történne. Probléma inkább akkor van, amikor az emberek nem foglalkoznak a pszichologiával. Ha valaki ismeri pl az autizmus, vagy a szociális fóbia tüneteit, nagyobb eséllyel lesz megértőbb és türelmesebb az ilyen emberekkel. Akik soha egy percig nem foglalkoztak a pszichológiával, azok csak annyit látnak, hogy az adott illető kilóg a sorból, furán viselkedik, és szinte lehetetlen vele normálisan kommunikálni, ami egyfajta félelmet ébreszt bennük. Ugye minden alapvető ösztönünk azt súgja, hogy tartsuk távol magunkat a "különcöktől", ezen pedig csak a tudás és önfejlesztés segít. Magyarországon ez nem divat, a többség individualista, nem képes a másik helyzetébe beleélni magát.
2022. márc. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Én is aspergeres vagyok és igen szar érzése volt különcnek lenni, de többször voltam pszcihológusnál és semmi eredménye nem volt. Találtam egy jó baráti társaságot százszor eredményesebb, mint egy terápia. Szeretnék több barátságra lelni, megtalálni a páromat, amikor egy csoportban leírtam a problémáimat nem azt írták nekem, hogy csatlakozz hozzánk vagy nem írt rám egy lány, hogy beszélgessünk, helyette keress fel egy pszichológust. Ez inkább árt, mint használ. El kell ítélni a kiközösítést, a kiközösítőket szankcionálni kellene, ilyenkor szólni kell, hogy itt olyan emberek vannak akik kiközösítik a másikat, arra kell nevelni, érzékenyíteni, hogy elfogadóbbak legyenek. Én pl. egy pridehoz hasonló felvonulást is támogatnék, hogy olyan emberek vonuljanak, akit a társas életben sérelem ért. Úgy érzem az ilyen lépések fontosabbak, mint az, hogy csomó pénzt elcsessz egy barát pótlékra és lutri, hogy működni fog e.
2022. márc. 29. 12:27
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Jó hatása lenne kifejezetten.
2022. márc. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus szakember, nem barát. Nem is lehet az, mert pont az a lényege egy tanácsadó pszichológusnak is, hogy külső szemlélőként tud beszélgetni a klienssel. Akinek barátokra van szüksége, annak természetesen a barátkozás tesz jót, de pl. egy depressziós embernek marha fontos lehet egy kognitív viselkedésterápia. A mentális betegségeket a pszichológusoknak és pszichiátereknek kell kezelni, pont úgy, ahogyan mondjuk a fogfájás kezelése a fogorvos feladata. Nem a barátok dolga, hogy "meggyógyítsanak". Nem tudom, hogy az aspergered miatt vagy más okból voltál-e pszichológusnál (vagy egyáltalán milyen pszichológusnál voltál), de nem minden szakember válik be mindenkinek, és (mint minden szakmában) sajnos vannak köztük kevésbé jók is. Viszont akinek szüksége van pszichológusra, annak megéri váltani és addig keresgélni, amíg meg nem találja a neki való szakembert.

Nyilván szar érzés kiközösítettnek lenni, ezt nem vitatja semmi. De csak azért, mert a te esetedben ez közvetett módon összefügg a pszichológusokkal, attól még nem lesz a szakma felesleges, és a társadalom sem lenne jobb nélküle. Pont, hogy több pszichoedukációra lenne szükség általánosságban a pszichológiával, mentális betegségekkel, társadalmi kiközösítéssel, hasonlókkal kapcsolatban, ahogyan egyébként te is írod, ezt pedig egyértelműen a pszichológia tudományában járatosak tudnák a leghatékonyabban végezni (és bizonyos platformokon végzik is szerencsére).

2022. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg semmilyen. Ha nincs pszichológia, biológia és idegtudomány akkor is van. A pszichológusok egy része nem humbugot tanul, hanem vagy klinikai pszichológiát (azaz biológiát, farmakológiát is) vagy van más, olyan tudományos ismerete (közgazdasági például), amivel nem kerül ki a tudomány köréből akkor sem, ha konkrétan a pszichológiát pszeudotudománynak tekintik.
2022. márc. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!