Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Utálom a házimunkát elvégezni....

Utálom a házimunkát elvégezni. Hogyan szerettessem meg magammal?

Figyelt kérdés
Porszívózni, mosogatni, ruhát összehajtogatni utálok a legjobban, anyam mindig ezeket bízza rám.

2022. márc. 9. 17:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

Én munkahelyen dolgozni sem szeretek és ezt nyíltan vállalom - csak azért legalább pénz jár!


Csináld meg, anyukád szeretete, kímélése miatt.


Egyébként:

- mosogatógép

- robotporszívó

- felmosó robot

- takarítónő

- online bevásárlás

- a lakás van értem és nem én a lakásért szemlélet


Ezek közül nem mindegyik drága igazság szerint és mind megéri. Főleg az utoló. :P


Felnőttként úgy vagyok vele, hogy teljes állású munka, heti 3-4 nap iskola és sok tanulás, valamennyi edzés mellett csinálja a f.-+..om.


Szóval most anyukád iránti szeretetből csináld meg, aztán felnőtt korodban majd alakul.


29N

2022. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam nézni ilyen takarítós videókat, azoktól mindig megjön a kedvem a takarításhoz.

Pl. itt van ez: https://www.youtube.com/watch?v=INrX4aZY6LI

Mondjuk az autó-takarítós videókat utálom, úgyhogy azokat mindig áttekerem.

Meg velem sokszor van az, hogy alapból nem is tervezek takarítani, csak valamit csinálok, amit kifejezetten szeretek, pl. porszívózok vagy mosogatok és utána már nem tudom abbahagyni, ha már egyszer felporszívózom az egész házat, akkor úgy vagyok vele, fel is kéne mosni, de ha már úgyis felmosok, előtte kitakarítom a fürdőszobát, meg ha már úgyis takarítom a fürdőszobát, mosni is kéne, stb :D

2022. márc. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
42%
Ne szeresd. Csinald. Kozben magadban veregesd meg a valladat, hogy micsoda jellem vagy, hogy le tudtad gyozni a nemtetszesed.
2022. márc. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy csinál, mintha a kérdező minimum az antikrisztus lenne :D

Én se szeretem a házimunkát, de megcsinálom, a 12. nagyon jól írja --> motivációként nézhetsz videókat, vagy bármit ami elindít. Marha jó videók vannak, hogy lehet máshogy összehajtani a ruháidat, vagy trükkök, hogyan rendszerezd a cuccaidat.

Én zenével takarítok, mosogatok, sokkal poénabb. Akár azt is csinálhatod, hogy ha végzel ezekkel, akkor leülsz és nyugodtan megjutalmazod magad egy csokival vagy kakaóval, vagy amit szeretsz azt csinálod jutalmul. Ha erre szoktatod magad, akkor már gyorsabban nekivágsz a munkának, mert tudod, hogy a végén pihenhetsz.

2022. márc. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Én is utálom a házimunkát.


📝

Mindig írok egy “to-do” listát és sorban pipálom ki a dolgokat, borzasztó jó érzés. És minél kevesebb kedvem van, annál gyorsabban csinálok mindent, hogy hamarabb túllegyek rajta.


Ha nagyon nincs kedvem úgy szoktam, hogy állítok magamnak egy ébresztőt mondjuk 5 perce, és ha ez lejár, muszáj vagyok azonnal felpattanni és elkezdeni.


🎶

Ja és a zene sokat segít! Főleg a pörgősebb zenék. Én pl általában alternetív rockot stb. hallgatok, de takarításkor kötelező a 2000-es pop (Britney, Jennifer Lopez, Rihanna stb 😂)


Remélem ez segít :)

2022. márc. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Majd ha egyedül élsz "megszokod", én is utáltam 21 éves koromig (férfi vagyok) utána a napi rendem része lett, (most 26 vagyok).
2022. márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szia, már kicsit régebbi a kérdés, de azért válaszolnék rá. Szóval a házimunkát senki nem szereti megcsinálni, és a legtöbb embernek nem tellik arra, hogy mással csináltassák meg. Valamint most még ott van anyukád, de amikor egyedül fogsz élni / kapcsolatban / lesz családod neked kell majd megcsinálni ezek a dolgokat. És lehet h máshogy látjuk a dolgokat, de fogd fel úgy, hogy ezzel segítesz anyukádnak. Ő már évek óta ezt csinálja, gondolj bele ő mennyire gyűlölheti, és ezzel segíthetsz neki . Írta valaki előttem, hogy porszívózás közben pl. lehet zenét hallgatni. Így fel lehet ám dobni az unalmas házi munkát
2022. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ!
2022. márc. 16. 12:52
 19/20 anonim válasza:
Hallgass zenét közben, tarts szüneteket én így szoktam lol ❤️😂
2022. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem fogod megszeretni.

Megszokod egy idő után, és azt veszed észre, hogy legalább már nem utálod. Van egy csomó dolog, ami így válik szokássá. (mint amikor az ovis korodban nehéz lehetett a cipődet egymás mellé tenni, de most már észre sem veszed, mert természetessé vált).

2022. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!