Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg kevesebbet érek mert...

Tényleg kevesebbet érek mert csak szakmunkás vagyok mert nem tudtam a főiskolát elvégezni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 25. 00:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
19%

Attól függ, miben.

Észben nyilván :-)

De ettől még lehetsz szorgalmas, strapabíró, erős, jó kiállású, stb. stb.

Keresd meg a jó oldalad, és azt domborítsd ki.

2021. okt. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

emberként kevesebbet érek mint mondjuk egy mérnök?

a fejemhez vágták és nagyon bánt

2021. okt. 25. 00:59
 3/26 anonim ***** válasza:
46%

Mondom: attól függ, hogy mit akarsz csinálni.

Házat, autót vagy áramkört ne akarj tervezni, ezt bízd a mérnökre. Ebben fogadd el azt, amit ő mond.

De megvalósítani már te fogod, nem ő.

2021. okt. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

Az a hülye ér kevesebbet, aki ezt mondta neked.

Nem azért, mert emberileg kevesebbet érne, hanem mert másokat az bánt, akinek nincs önbizalma, és ezzel ő maga tartja kevesebbre magát másoknál.

2021. okt. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

Az észnek ehhez semmi köze, van olyan ismerősöm nem is egy, aki elkezdte de nem tudta befejezni anyagi okok miatt, szóval nagy f..ág amit írt az első.


Miért lennél kevesebb? Számunkások nélkül megállna az élet kB... Míg egy irodai munkás bármikor pótolható a jó szakember meg nem. És sok olyan embert is ismerek aki többet keres szakmunkával mint egy egyetemista.

2021. okt. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%
Már miért érnél kevesebbet? Jól érzed magad a szakmában? Vagy nem? Akkor tanulj ki mégegyet. Sőt az egyetemet se késő elkezdeni, ha úgy döntesz, van esti gimi is. Én is azt hittem, hogy a szobafestő lesz az álom szakmám, az elvégzése után viszont kitanultam az autószerelőit, na tessék. A józan észt nem diplomákkal adják azt úgy halkan megsúgom, sőt. Főképp a mai helyzetben mutatkozik meg, de inkább nem részletezem, s tisztelet a kivételnek, de rengeteg buta diplomás létezik, ahogy szakmunkásból is, természetesen. Akinek meg nem vagy emiatt szimpatikus, hát édes istenem, azt el kell engedni. Légy laza.
2021. okt. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem, sőt, legutóbb úgy jártam, hogy csőtörés volt a WC-ben és 2 napig nem találtam normális szerelőt, gondolatod, hogy örültem, mikor végre lett egy és megszerelte! A főiskola nem mérvadó, nálunk a gyárban dolgozott olyan ember, aki Dante-t idézett eredetiben, több hangszeren játszott és művészettörténetről beszélgettünk. Ettől nem vagy kevesebb, lehet egy csodálatos kidolgozott tested, végtelen türelmed és kitartásod, szabadidődben lehetsz önkéntes állatmentő, vagy ha csak finom ételeket készítesz, már az is csúcs(nekem még a rántotta is odaég). Egyszer megkaptam én is másfél évvel ezelőtt egy barátnőmnek tartott személytől, hogy: ne akarj a szintemre emelkedni! Írtóra fájt, rengeteget gondolkoztam rajta, de aztán továbbléptem, lettek új barátaim. Most, másfél év után keresett többször, de az az ajtó már bezárult. Már nem számít, már csak azok érdekelnek, akiktől szeretetet kapok, én ebben határoztam meg az emberek értékét.
2021. okt. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%
Ez is mutatja, hogy a mai oktatási rendszer egy nagy csődtömeg. Ahol elhitették az emberrel, ha szakmát végez, akkor semmit se ér. S ez meg egész általános iskola felső tagozatában. Megnézném azért az ilyen hozzáállású pedagógust, hogy elvinné-e saját maga a szemetet, vagy leburkolná-e a fürdőszobáját. Ja, akkor rögtön jó a szakember.
2021. okt. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
27%
S ez meg- S ez megy.
2021. okt. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Mérnökként agyon tudnám verni az ilyen embereket, akik ilyeneket mondanak másra.


Gondolom valamelyik szaréletűről van szó, akinek az egyetlen értéke, hogy le tudta tenni a valagát 3 évig tanulni és ettől elöntötte az agyát az egó. Ugyanazt csinálják, mint a vérmamik, csak az ő szemükben meg akkor vagy nulla és akkor fölösleges a léted, ha nem basztak/basztál senkit teherbe. Ezek az emberek próbálják maguknak igazolni, hogy az egyetlen dolog, amivel foglalkoztak, automatikusan felemeli őket az alja rétegből, ahova tartoznak. Közben látszik rajtuk, hogy a proli vérük nem tudják letagadni annyitól, hogy előadják a mindenhatót.


Spoiler: nem azok. Sőt, a saját szemétdombjukon a tápláléklánc alján vannak. Mi is röhögünk rajtuk, nevess velünk. :)

2021. okt. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!