Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg kevesebbet érek mert...

Tényleg kevesebbet érek mert csak szakmunkás vagyok mert nem tudtam a főiskolát elvégezni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 25. 00:54
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
88%

"emberként kevesebbet érek mint mondjuk egy mérnök?


a fejemhez vágták és nagyon bánt"


Képzeld magad annak az embernek a fejébe,aki ezt mondta...

Téged bánt az,hogy neki önértékelési problémái vannak?

Mert értelmes,kiegyensúlyozott ember ilyet nem mond.

Emberként biztos,hogy nem vagy kevesebb pusztán azért,mert szakmunkás vagy.

2021. okt. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 pelgrim ***** válasza:
0%

Ha valaki ilyesfélét vág a fejedhez és az nagyon bánt téged, akkor még nem fogadtad el magad olyannak amilyen vagy, még nem bocsátottad meg magadnak, hogy talán nem voltál elég szorgalmas. Mert ha elégedett lennél magaddal, akkor nem jutna senkinek eszébe, hogy ilyet mondjon neked.

Fogadd el magadat, akkor az emberek körülötted helyesen fognak értékelni. Nem kell neked senkinek megfelelni, légy haszontalan, mert ha másoknak leszel értékes akkor kifognak használni, légy értékes saját magadért.

2021. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
73%

22

Ez hülyeség. Velem is ezt csinálták, pedig én csak nem abba az intézménybe mentem, amibe a sznobok. Folyamatosan ezzel csesztettek, naná, hogy nem volt önbizalmam. Pedig a kollégájuk vagyok, némelyiknél már sokkal jobb vagyok szakmailag, de még most is vannak bennem kételyek és még most is fájnak azok a megjegyzések... Hogy "nah, talán majd ott sikerül befejezned a szakot" és társai. Ezekbe az emberekbe ezt nevelik. Az elitegyetemek műszaki szakán konkrétan a mentorálás is úgy zajlik, hogy azzal motiválják a diákokat, hogy legyél szorgalmas és legyél büszke magadra, mert te ide jársz, a butábbak meg máshova...

2021. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Hol milyen téren érsz kevesebbet (?). Nyilván bizonyos munkáknál előny lehet a magasabb iskolai végzettség (a hiedelmekkel ellentétben hátrányod nem hiszem hogy lesz belőle). De gondolom te nem karrier/munka szempontjából kérdezed, sajnos azt kell mondjam például párkapcsolati szempontból lehet hátrányod, biztos jönnek majd ide az ellenpéldák, de az emberek hiába a magas iskolai végzettség előitéletesek. Én épitőiparban dolgoztam, újcsaládi házakat épitettünk és felújitottunk, szinte csak és kizárólag diplomás ügyfeleink voltak, nekik volt rá lehetőségük-pénzük, sajnos lehet szépiteni a dolgokat de itthon egy szakmunkás maximum felépiti a házat de venni nem fog tudni, és a vállalkozókat ne keverjük ide. Van egy társadalmi olló ami nyilik szét és érezni lehet a hatását.
2021. okt. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Előttem elássa magát, aki csak azért többnek érzi magát, mert diplomája van. Mérisvelárulta, hogy egy sekélyes,felszínes alak.

Semmiben nem vagy kevesebb.

Undoritó,sznob világot élünk, de már látszik, hogy ez semmi jóra nem vezet.

2021. okt. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Emberileg nem er kevesebbet, csak a ketkezi munka er kevesebbt mint a szellemi munka.

En is szakmunkas vagyok. Nekem ez miatt sosem volt kisebbsegi erzesem. Volt amikor betanitott munkat vegeztem es voltak diplomas kollegaim akik nem talaltak munkat a vegzettsegukkel.


Most a szakmamban dolgozok es tobbet keresek mint azok akik betanitott munkat vegeznek diplomaskent. A fonokom az iskolat is alig vegezte el de megis sok mindent megtanult kesobb a munka soran es olyan szinvonalon el mint egy mernok.

2021. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!