Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg kevesebbet érek mert...

Tényleg kevesebbet érek mert csak szakmunkás vagyok mert nem tudtam a főiskolát elvégezni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 25. 00:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
73%

NEM! De ezt a többiek leírták.

Majdnem értelmiségi lettem (tudom, viccesen hangzik, de van diplomám, dolgoztam is a szakmámban, viszont kiderült, hogy rosszul választottam, minden percét gyűlöltem, ellenben a vendéglátást, ügyfélszolgálatot, turizmust - amikhez nincs papírom, a munkahelyeimen tanultam el a tapasztaltabb és képzett kollégáktól, amit tudok - imádom, az emberekkel pedig nagyon könnyen megtalálom a közös nevezőt, és szeretem egy kicsit szebbé tenni a napjukat, szóval mondhatni, ez a vonal van a véremben).


Viszont fontos, hogy az, hogy nem vagy "értelmiségi", nem jelenti azt, hogy szellemileg el kell lustulni. Édesapámnak tíz osztálya van, meg egy szakmát szerzett 18 éves korára, a másik négyet már felnőttként tanulta ki munka mellett, és hiába nem érettségizett le (bár a mai napig ott tart, hogy "majd jövőre" :D ) mikor én érettségiztem, töriből ő korrepetált, mert olyan szinten művelte ki magát autodidakta módon.

Munkahelyeimen is vannak ilyen emberek, akikkel ugyanolyan jól el lehet beszélgetni, mint bármelyik értelmiségivel (mínusz a fellengzős sallang), meg vannak, akiknek az érdeklődése annyi, hogy pénz-kaja-pia-drogok-tv-buli-szex. Kérlek, te ne legyél ilyen.


Btw aki ilyet mond egy másik embernek, hogy kevesebbet ér a papír miatt, az nem értelmes. Ahhoz, hogy kukás legyél, 8 osztály kell, ahhoz, hogy a TESCO-ban árut pakolj ki, vagy a KFC-ben kasszázz, szintén. Mégis, nélkülük megfulladnánk a saját mocskunkban, és éhen is halnánk. A reptéren dolgozó személyzet nagy részének érettségije van, és rájuk bízzuk az életünket.

2021. okt. 25. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
35%
Nekem az a meglátásom, s persze a kivétel erősíti a szabályt, de minél tovább "tanul" az ember az állami oktatási rendszerben, annál butább lesz. Egyszerű, józan paraszti ésszel felfogható dolgokat nem látnak át. Többet tanultam a mesterektől pár nap alatt, mint az iskolában a tanároktól 12 év alatt.
2021. okt. 25. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
46%
Remek topic, köszönöm a leírtakat!
2021. okt. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%

Ma már mérnök vagyok, de szakmunkásként kezdtem. Munka mellett tanultam. Ha jó szakmunkás vagy, természetesen nem érsz kevesebbet, mint egy mérnök.

Amit még fontos megjegyezni, hogy a mérnökök közt is vannak kimondottan buta, kutyaütők. Multinál vagyok és gyakran láttam olyat, hogy a mérnök kiment az üzembe és az öreg szakiktól kérdezte, hogy mi hogyan legyen, hogy lesz jó😄, aztán leírta. De persze vannak nagy koponyák is.

2021. okt. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki bárkit lenéz a végzettsége miatt, az buta ember. Egymásra utalt társadalomban élünk, ezt tudomásul kell venni, minden munkának megvan az értéke.
2021. okt. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
55%
#14 Mondjuk ha akkor érkezett oda, akkor jó, hogy megkérdezte. Már láttam olyat, hogy hülyeséget akart megcsináltatni az emberekkel, akik ott voltak. Na attól kell menekülni.
2021. okt. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%

Az iskolai vegzettseg csak a palya elejen jelent elonyt, a karriert mindenkinek maganak kell felepitenie es vegigjarni az utat.


Dolgoztam sima erettsegivel mernoki pozicioban ... es nem egy sima szaki haverombol lett az evek alatt fonok, vagy akar cegvezeto is.


Szoval a suli csak a 'rajtvonalnal' szamit.

2021. okt. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
30%
Meloskent akkor szivatom meg a diplomas irodistakat amikor csak akarom ... tudjak ezt a diplomasok es ezert nekem nem mondanak ilyeneket :)))
2021. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
36%
Muhely-iroda ... orok harc. Irodista megorul attol, hogy a sima melos fizetesi boritekjaban tobb szokott lenni (azt mar nem nezik, hogy a melos mennyit tulorazik ezert) ... lenyeg, hogy van egy alap feltekenyseg. Ezt az erzest probaljak kompenzalni azzal, hogy tobbnek erzik magukat. De ez csak a munkahelyen belul mukodik ... a kinti eletben mindenkinek ugyan annyiba kerul egy kilo kenyer!
2021. okt. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
85%

16-os,félre érted. Már ott dolgozó mérnökökről beszélek, akiknek fingjuk sem volt a gyártásról, a technológiát csak papírból ismerték, meg hallomásból. Gépátalakítás, új termék, típus bevezetése. Volt olyan, hogy betolták az üzembe az új termék alapanyagait és az öreg szakik kisilabizálták, hogy hogy lesz jó. Utána a technológiáról lejött a fejlesztő és elkérte a jegyzeteiket😄

A másik sztori, rendeltünk egy gépet, hasonló célút, mint amilyen már van nálunk. Bejött a külsős mérnök felmérni az igényeket. Mondja, hogy ő így, meg így gondolja, a szakmunkások, akik ott melóznak, mondták neki, hogy az úgy nem lesz jó, ezért, meg azért. Na, legyártják a gépet, persze hogy nem fogadta el a tanácsokat. 6 hónap alatt alakítottuk át, mire üzembe állt. Nagyon remélem azért, hogy nem ez a jellemző, de én sok ilyet tudok.

Nekem szerencsére nagyon komoly mestereim voltak, zseniális koponyák, akiktől nem tudtam olyat kérdezni, vagy kérni, hogy ne tudták volna, vagy ne segítettek volna bármikor. A legfontosabb a szakmai alázat és a másokkal szembeni tisztelet, szerintem.

14#

2021. okt. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!