Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Feltettem egy kérdést, hogy...

Feltettem egy kérdést, hogy házibuliba mikyen piát szokás vinni, és olyan válaszok jöttek, hogy "normálisabb bort", ez mégis mit jelent? Írnátok márkàt, boltot?

Figyelt kérdés

Holnap hàzibuliba megyek, de vagy 6 eve nem voltam...


Megkerdeztem itt gyakori kerdeseken mit vigyek, olyan valaszokatbkaptam hogy egy uveg normalis bort.

De ez mit takar??

Milyen marka, ? Ft?


Tudnatok peldat irni?

Pl X nevű bor, Tesco, 1200 ft


Milyen arkategoriaban nezelodjek ?


2020. júl. 30. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Az egész “bulizósdi“ szellemileg igénytelen emberek gyülekezete. Legyen az diszkó, házibuli, szórakozóhely stb...


Szóval ne Champagne-t vigyél.

Úgy 1000 forint alatt valami olcsót.

2020. júl. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Vigyél narancslét, almalét...ezeket senki nem viszi, de tuti a sofőrök örülnek majd;)
2020. júl. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Én nem bort vinnék, hanem pl vodkát, csináljatok kacsát, vagy sört, mert az jobban fogy.
2020. júl. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
58%

Ha mar bort kérnek akkor illik bort vinni. En is alltalában bort szoktam inni a bulikban. És szoktam is vinni mert nekem kicsit más az ízlésem. Szeretem ha kicsit minőségibb. Frittman vagy Bock az elég jó. En főleg a Frittmanos Irsai Olivért szeretem. Csak sokan nem díjazzák mert az száraz fehér.

Kérdez meg, hogy milyet szeretnek ( vörös, fehér, rozé) meg hogy édeset, félszárazat vagy szárazat. Ha rozét kérnek akkor Vargával se nagyon lősz mellé. Frittmant egyébkent olyan 1600 körül kapsz Bock asszem egy kicsit drágább. 1000 alatt nem igazán létezik olyan bor ami jó. Sőt még nagyon iható se.

2020. júl. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tanácsolom, hogy az olyan 1200-1500 körüli borok már jöhetnek, azok viszonylag finomak, de mégsem drágák. Személy szerint nem is veszek olcsóbbat házibuliba sem (általában én szoktam őket szervezni), a drágábbat meg nem illik fröccsbe keverni, úgyhogy ez egy jó kompromisszum. Ezekből is inkább a fehér/rozé megy, esetleg a samgría, a vöröset maximum kólával isszák. Szintén nagyra értékelem az üdítőket, kísérőket, kaját is, ezt valahogy senki sem hoz, pedig azért fontos.


Igazából van az a pont minden buliban, ahol akármit hozol, úgyis elfogy. :D Múltkor valaki hozott pálinkát, amit mindenki gyűlöl, nekem már a szagától is felfordul a gyomrom, aztán az este közepe körül előkerült az az üveg is.

2020. júl. 31. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Így van ahogy az 5-ös írja. Üdítőt is vihetsz mert azt tényleg nem szokott senki. Így a sofőröknek is rossz meg azért az est vége fele már jól esne egy kis üdítő is.
2020. júl. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég fontos kérdés, hogy milyen korúak vagytok és milyen házibuliba mentek? Nem mindegy, hogy egy legénybúcsú, vagy egy keresztelő utáni laza kis kertiparti.

Az sem mindegy, hogy milyen a társaság, ismered-e őket, tudod-e mit szeretnek inni, illetve neked van-e valamilyen piád, amit szívesen megiszol. A pia ajándék lenne, vagy azért viszed, hogy legyen mit elfogyasztani?

Nálunk az a "íratlan" szabály, hogy mindenki azt hoz, amit enne/inna. Mindenki így készül. Persze ez nem azt jelenti, hogy máséból ne ihatna (értelemszerűen egy üveg rövidet nem iszok meg egyedül), de alapvetően az sem módi, hogy csak egy üveg bort viszek, viszont abba bele sem nyalok, csak más felesét szürcsölöm mindig.

Egy laza kerti partira tökéletes egy 1500 forint körüli fehérbor, vagy rosé, akár szénsavas ásványvizet is vihetsz hozzá. Egy jó fröccs sosem rossz. Én nem vagyok boros, ilyen helyre 3-4 üveg cider-t viszek inkább. Ha kicsit komolyabb a dolog, akkor egy üveg rövidet szoktam vinni, amit szeretek és valamilyen kísérőt (üdítőt), amit szívesen iszok hozzá.

Ha csak egy üveg bort vinnél, akkor ne pörögj ezen, menj be egy boltba, nézd végig a polcokat, ebben az árkategóriában bökj rá egyre, ami szimpi és vidd. Esetleg arra lehet figyelni, hogyha zömében férfiak lesznek, akkor szárazat válassz, ha inkább nők, akkor édesebbet.

2020. júl. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne az alsó polcos LaFiesta, Dankó és társai legyen. Mondjuk egy fiatalos társaság már elvan a BB színvonalú borokkal, de olyan 1000-1200 körül vannak a normálisabb borok.

De ha van a környéken Borháló szaküzlet, oda menj, mert segítenek a választásban, ráadásul van 1,5 literes üveges finom boruk is, ami buliba pont jó.

Ha ajándékba viszek bort, akkor már 2-3000 Ftosok közül válogatok.

2020. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!