Miért lett a mai világban bevett szokás,hogy még egy 50-60 éves ember is azt kéri, legelső beszélgetésnél,hogy tegezzem? Sőt ha nem tegezem azonnal van aki már zokon is veszi.
Amikor pályáztam sok helyre állás ügyben,és kitelefonált vagy az üzlet tulajdonos, vagy a HR-es nő/ férfi, és azt mertem mondani,hogy Üdvözlöm, vagy Jó napot kívánok..kikérték maguknak, vagy nem tetszésüket fejezték ki.
Mi van abban,ha én nem akarok letegezni egy abszolút idegen embert, és én sem szeretem ha mindjárt letegeznek?
26 éves vagyok, és nem nagyképűségből írtam amit írtam, csak valahogy nekem nem fekszik ez a túlzott bizalmaskodás amikor akkor beszélek valakivel életemben először.
*Amikor pályáztam sok helyre állás ügyben,és kitelefonált vagy az üzlet tulajdonos, vagy a HR-es nő/ férfi, és azt mertem mondani,hogy Üdvözlöm, vagy Jó napot kívánok..kikérték maguknak, vagy nem tetszésüket fejezték ki.
Ez egy mezei kamu:D
Szerintem ott csúszik el nálad a dolog, hogy ha valaki letegez téged, neked nem esik le, hogy ez felhívás tegeződésre. Ha pedig te ennek ellenére magázódsz, az inkább illetlenség úgy, hogy te vagy a fiatalabb...
Ugyan nem vagyok 50-60 körüli, de én is jobban preferálom a tegeződést. A szakmai interjúkon részt szoktam venni, ott is tegezéssel kezdek a legtöbb esetben, mert egyszerűbbnek tartom és mint leendő kollégát, mondhatni egyértelmű, hogy tegezem. Nagyon hülyén veszi ki magát, ha ott ülünk 3-an, idősebben, gyakran a leendő feletteseként az illetőnek, ő pedig megrögzötten magázódik, hiába köszönünk neki sziával és hiába tegezzük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!