Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék feloldódni...

Hogyan tudnék feloldódni nyomorékok társaságában?

Figyelt kérdés

Nagyon zavar, ha egy testi fogyatékossal, vagy törpével találkozom feszengek.

Ez érződik a beszédemen, is és ez biztos rosszul eshet nekik, hogy zavarban vagyok.


Szeretnék ugyanolyan nyílt és őszinte lenni, velük is mint bárki mással, hisz ők is a bárki részei.


Nagyon zavar ez a tulajdonságom.



2020. máj. 25. 19:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%

De nyugodtan megbánthatod! Nincs papirból, se porcelánból. Ha megbántod, elnézést kérsz, és kész. Ennyi. Ugyanúgy lehet a mozgássérült emberekkel is dumálni, lelkizni, poénkodni, filozofálni, nagyokat nevetni, hülyülni, ÉLNI!

Hidd el, ha igazán közel kerül hozzád egy mozgássérült ember, akkor "eltűnik" a kerekesszék, művégtag, mankó stb... De ehhez az kell, hogy tekints rá megkülönböztetés nélkül.

2020. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Szerintem rohadt bántó, ha valaki látja, hogy egy fesztelen, és szemtelen személy, csak az ő közelében hirtelen modorossá, és merevvé válik.


Szerintem ez kirekesztő viselkedés...


Egy társaság dinamikályát meghatározza az oda vissza csattanó oltások, és egymás ugratása.

Ezt a dinamikát, a fogyatékos társ közelében megtöröm, és csak vele szemben, mindtha ő ezt nem bírná ki....

...ez lenézés.

És én önkéntelenül ezt teszem... talán a társadalom ítéletétől való félelmem miatt..

2020. máj. 25. 19:42
 13/19 anonim ***** válasza:
68%

"talán a társadalom ítéletétől való félelmem miatt.."

Szerintem azt már megkaptad annyiban, hogy szóltunk, bántó megnevezést használtál rájuk :)

2020. máj. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondold magad a helyükbe. Ha neked holnap lesz egy baleseted (bárkivel lehet, csak az egyén mindig azt hiszi vele nem történhet meg), akkor te, hogyan szeretnéd, hogyan bánjanak veled? Nem azt szeretnéd, hogy ugyanúgy, mint előtte? Esetleg külön elbánást szeretnél kapni? Onnantól kezdve ne ugrasson senki vagy ne oltogasson?
2020. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14

Most ergó megismételted azt hogy miért akarnék nem feszengeni, de a kérddés az volt, hogy ezt hogy tegyem meg...

2020. máj. 25. 19:57
 16/19 anonim ***** válasza:
72%
Kaptál rá épp elég tippet, ha ezek után nem tudsz mit kezdeni a dologgal, az azt jelenti, hogy nem is akarsz
2020. máj. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
39%
A nyomorék kifejezés használata nem píszí. Ezért a libsik ki fognak rekeszteni maguk közül.
2020. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Volt a közvetlen családi környezetedben hasonló ember? Van valami negatív élményed velük kapcsolatban? Kért már segítséget tőled egy érintett?

Menj el egy fogyatékkal élők táborába, tapasztald meg, milyenek ők, milyen vagy te, hogyan élnek, stb., és utána értékeld, hogy miért nem tudod őket elfogadni...

2020. máj. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi álszent ember atyavilág :)
2020. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!