Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan tudnék feloldódni...

Hogyan tudnék feloldódni nyomorékok társaságában?

Figyelt kérdés

Nagyon zavar, ha egy testi fogyatékossal, vagy törpével találkozom feszengek.

Ez érződik a beszédemen, is és ez biztos rosszul eshet nekik, hogy zavarban vagyok.


Szeretnék ugyanolyan nyílt és őszinte lenni, velük is mint bárki mással, hisz ők is a bárki részei.


Nagyon zavar ez a tulajdonságom.



2020. máj. 25. 19:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Például ne nevezd így őket kezdésnek.
2020. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Gondolj rájuk másként: belül ők is ugyanolyan emberek, mint te. Az, hogy nekik nem volt akkora szerencséjük, hogy egészségesek legyenek testileg, az más lapra tartozik. De a fogyatékosságuk nem több egy olyan tulajdonságnál, mint hogy barna valakinek a szeme, vagy szőke a haja.

Tehát neked sem kell jobban feszengened velük, mint egy barna szeművel, vagy egy szőke hajúval szemben.

Nekem van mozgássérült hozzátartozóm, és állitom, hogy mind emberileg, mind iq-ban magasan felette áll az átlag egészséges embereknek.

2020. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
Teljesen normális reakció, hogy feszengsz a társaságukban.
2020. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
#3 emberi, de nem ideális.
2020. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Elég sértő ez a megnevezés, furcsa, hogy ezt a kérdés leírásakor nem vetted észre.


Időbe telhet, de a legjobb megoldás az, ha megismered őket. Adj erre időt magadnak.


Ajánlom ehhez kapcsolódóan ezt a csatornát: https://www.youtube.com/watch?v=qlcgaIMeMyw

2020. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

"Ez érződik a beszédemen, is és ez biztos rosszul eshet nekik, hogy zavarban vagyok."


Egyébként, hidd el, amilyen bunkón és megértés nélkül fordul hozzájuk néhány ember életük során, az bántja őket a legkevésbé, ha te zavarban vagy...

2020. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Viszont igy, hogy kimondja a kérdező, láthatjuk, hol a hiba a hozzáállásában. Amig nyomoréknak látja őket, addig idegenkedni fog tőlük, a csonkaságuktól. Amint elkezd rájuk megkülönböztetés nélkül tekinteni, és túl látni ezen, feloldódik.
2020. máj. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kettes, épp ez a problémám.

Tudom hogy ugyanolyan emberek, tudom hogy tőlem gáz a szorongás, de nem tudom feloldani...


Sokan írták hogy sértő a kifejezés.

És igazuk, van. De azzal, hogy hétköznapi szót használok rájuk, csak természetesebbé akarom tenni a megfogalmazást, hogy így hátha feloldom a szorongást.


Pesten volt egy kerekes székes ismerősöm, egy okos eltökélt és rohadt vicces csaj, de nem tudtam levetkőzni ezt a belső feszültséget...

..olyan mindtha állandóan arra figyelnék hogy ne bántsam meg, de ezzel feszülté válok, és ez sokkal sértőbb ránézve.


Ezen szeretnék változtatni.

2020. máj. 25. 19:30
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk ne nevezd őket így, meg ha találkozol velük ne ezen kattogjon az agyad, hanem igyekezz túllátni ezen. Elég felszínes lehetsz, ha mások megismerésében eddig tudsz eljutni, hogy "b+, nincs lába". Egyszerűen csak fel kellene nőnöd, igaz a legtöbb ember kb. 10 éves korára már túljut ezen a szakaszon.
2020. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
59%

"azzal, hogy hétköznapi szót használok rájuk, csak természetesebbé akarom tenni a megfogalmazást, hogy így hátha feloldom a szorongást."


A hétköznapi és a közönséges, pejoratív szóhasználat nem egy és ugyanaz. (Szerintem egy fekete sem örülne, ha "nigger"-nek neveznéd, és nemigen oldanád vele a feszültséget...)


Egyébként mi a fenével bántanád meg? Semmit nem tudok elképzelni, mivel lehet megbántani, azon kívül, hogy esetleg elszólod magas és "nyomorék"-nak nevezed.

2020. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!