Egy kutatónak mennyi szabadideje van?
Ha majd odakerülök , szeretnék PhD-s gyógyszerész lenni , hogy minél komolyabb területeken kutathassak.
Ebben a munkakörben mennyi ideje van az embernek magára? Tud családot alapítani?
Te kérdezősködtél pár héttel ezelőtt is erről?
Előbb sikerüljön az MSc. diplomád, vegyenek fel PhD-képzésre, és aztán kell megnézned, hogy az eredményeid alapján hová vesznek fel kutatónak.
Az igazi kutatóhelyek (egyetemek, kutatóintézetek) kutatóit eredményeik alapján értékelik, tartják meg, léptetik elő, vagy építik le. Ebből következően általában, lényegében teljesen szabadok az idejük beosztásában, akkor jönnek mennek amikor akarnak és ott tartózkodnak ahol akarnak, és azt csinálnak amit akarnak máskülönben nem is tudnának eredményesen dolgozni. (Ez alól néhány értekezlet, vagy ha oktatási feladata is van akkor az jelent kivételt.)
Ha sikeres akarsz lenni a tudományos kutatás területén, meg akarod tartani az önállóságodat (nem állsz be segédkutatónak, aszisztensnek egy nagy projektfőnök alá), akkor éjjel-nappal a témáddal foglalkozol, ez a szenvedélyed, hobbid, életed. Erről álmodsz, ezen gondolkodsz a WC-n és evés közben, erről csetelsz külföldi kollégákkal, erről beszélgetsz kávézás vagy szivarozás közben, otthon, vonaton, repülőn, mindenhol.
Ha nem ezt akarod, akkor ne menj kutatónak! Hivatalnokszerűen, munkaidőben, család mellett segédkutató lehetsz, aki az igazi tudományos kutató (gondolkodó-alkotó kreatív ember) által kiadott részfeladatokat, mechanikus vizsgálatokat végezheti el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!