Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Megköszönni tanárnak?

Megköszönni tanárnak?

Figyelt kérdés
Tanár felkészítésével elért eredményt illik megkőszönni? Mi van, ha nem reagál vagy hülyének néz?

2018. szept. 19. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

Megteheted, de szerintem felesleges. A tanár a munka kisebbik részéből veszi ki a részét. Oké, hogy jól elmagyarázza neked, de attól még neked jegyzetelned kell, gyakorolnod és ismételned kell, ami véleményem szerint nagyobb munkát jelent, mint elmagyarázni.


És elég szomorú, hogy ezt meg kell köszönni. Egy tanárnak ez lenne a munkája.

2018. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Versenyeredményről van szó, ami kapcsán önként nyújtott segítséget és csak nemrég értesültem az eredményről. És mivel hozzásegített ehhez, úgy gondoltam, hogy megköszönném, bár lehet túlzottan nem érdekli, de talán jólesne neki.
2018. szept. 19. 23:34
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Továbbra is úgy gondolom, hogy a te sikered az ő sikere is egyben. És továbbra is te csináltad a munka nehéz részét.
2018. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Illik, mivel veled foglalkozik. En adtam tanaraimnak es orultek.
2018. szept. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megköszönni - a legelemibb kötelességnek tartom! Ezt fenntartom még akkor is, ha a felkészítést a munkaidejében végezte. A te eredményedhez ő is hozzájárult! Én még apró ajándékot is adnék neki (nőnek egy dús virágcsokrot, vagy virágot cserépben, kaspóval, férfinek egy üveget, persze tele valami itókával).
2018. szept. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Nem tudom, valahogy így tartom helyesnek, mégha az ő életében az én versenyeredményem el is törpül és nem reagál vagy nem érdekli. Ha én tanár lennék biztosan örülnék, ha a diákjaim megköszönnék a segítségemet.
2018. szept. 20. 00:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy megköszönném,mindenképpen ! Ő alapban is örül ha van eredménye annak hogy segített,de még jobban fog örülni ha te örülsz annyira hogy megköszönöd,és értékeled amit tett.Mellékelnék egy igazán pici apróságot amit odaadnék,vagy egy tábla csoki,vagy egy szál szép virág.Nem az értékét fogja nézni,hanem maga a gesztust.
2018. szept. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én is megköszönném.

Középiskolában sok versenyre jártam, volt tanár aki csak a nevét adta hozzá, de nem segített a felkészülésben, és volt olyan is, aki délutánonként foglalkozott velünk, illetve el is kísért/vitt minket a versenyre.

Az előbbivel mindig tudattam, hogy milyen eredményt értem el, utóbbinnak viszont kimondottan megköszöntük, és mivel egy évben több versenyben is segített, így néha kisebb ajándékot is vettünk neki (értsd: üdvözlőlap, csoki és/vagy bor).

Mi ezt éreztük megfelelőnek. Ő sosem várta volna el, viszont mindig minden eredményünknek ürült, még annak is, ha nem kimondottan értünk el jó helyezést. :)

2018. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"volt tanár aki csak a nevét adta hozzá, de nem segített a felkészülésben"

Pusztán csak tanított éveken át... :)


Kérdező, köszönd meg neki, egyáltalán nem fog hülyének nézni, ettől ne félj! Nagyon is jól fog esni neki.

2018. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megköszönöm, s ha esetleg nem is reagál, én megtettem, amit helyesnek éreztem.
2018. szept. 22. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!