Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez csak szerintem bunkóság...

Ez csak szerintem bunkóság egy tanártól?

Figyelt kérdés

Nemrég a matektanárunk íratott velünk egy dolgozatot.Mindenkié rosszul sikerült,még a legjobb tanulóké is rossz lett.Egy órán 2 példát vettünk olyan feladatból,ráadásul még a tankkönyvben sincs példa(1-et találtam,de az csak hasonlít).A másik feladat meg egy nagyon régi feladat volt.Szinte év elején vettük és akkor sem értette senki azt a feladatot.Erre a tanár bemondta,hogy de azt már vettük.Az egész osztály azóta is fel van háborodva emiatt.Még a szülők is húzták a szájukat,de senki nem mondott semmit a tanárnak,mert utána még neki áll följebb.Ráadásul felvételi után íratta meg velünk !Amint iskolába mentünk,azonnal elénk rakta.

Ez csak szerintem(szerintük)bunkóság egy tanártól ?Ti mit szólnátok,ha veletek is megcsinálnák ugyanezt ?



2017. febr. 2. 16:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%

És most mi a rinya tárgya?

Szerintem csak azt mérte le a tanár, hogy mennyi a hozzátanulás mértéke (ezek szerint nulla).

Az meg a te szégyened, ha egy év elején leadott anyagot 4 hónappal később nem tudsz felidézni.

Ezek szerint többet és/vagy máshogyan kell tanulnod, mert nem jól csinálod!

2017. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Megteheti, és megtette a tanár. Azzal nem érvelhetsz, hogy év elején vettétek az anyagot, mert az érettséginél lesznek olyan témák amit a legelején tanultátok, de tudni kell. Az se mentség, hogy nem értette senki. Ez van. Az meg sehol nincs leírva, hogy felvételi után nem lehet dogát írnotok.

Csak megjegyzem. Jártam én is így amikor váratlan matekdoga volt, és a legjobb jegy is kettes volt. Morogtunk, majd tovább léptünk. ennyi.

2017. febr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%

Ne foglalkozz vele.

Majd később rájössz, hogy fölösleges görcsölni ilyenen, pláne ha ilyen paraszt a tanár. Neki az a dolga, hogy becsülettel leadja az anyagot, szem előtt tartva az osztály képességeit, mert nem lehet mindenki egyforma. Mai fejjel már rárajzolnék egy szép nagy "szmájlit" a lapra, és alá írnám, hogy "Önnek is legyen szép napja tanbá'".

Cefetül nem számít. Mindig azt mondom, az ilyen, kisebbségi komlexusos, gyerekkorában az osztály lúzere, p.ö.c$kö$zörű tanár annyit nem ér, hogy mérgelődj rajta.

Bunkóság, igen, illetve ez már a beképzeltség, a "ki ha én nem" tipikus esete. "Mert én vagyok a tanár b@$zd+, és megtehetem"

2017. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk még könyvünk sincs, és 2 év alatt kell megtanulnunk azt, amit nektek 4 év alatt.


Akkor most én is írjak ki ide egy kérdést?

2017. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Egyetemre ne menj, mert meghalsz😃😂
2017. febr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezen kiakadni. :D

Év elején vett anyagot ugyanúgy kell tudni. Az évvégid nem fog számítani felvételibe, és ez csak egy doga.

2017. febr. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Érettségin se mondhatod azt, hogy: "de hát ezt még 9.-ben vettük és honnan kéne tudnom, ha nem is értem." :D

Velünk is íratott a tanár olyan témából dogát, amit kb. 1-2 ember értett. A többieknek kettes is lett, aztán ment tovább az élet.

2017. febr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
10%

azért az érettségi más.

Ott tételek vannak. Ha nagyon nem érdekel, max bemagolod, letudod az egészet, és csá.

A fősuli más történet. Én 4es, 5-ös átlaggal nyomtam végig a fősulit, meg az államvizsgát is, szóval nem csak úgy meglett a diploma, de azóta elő se vettem, rá se néztem (nem is tudok, életem legszarabb évei voltak, a gimnáziummal együtt, fölösleges időpocsékolás), mai fejjel tényleg szarnék az egészre, mert tanultam, és látom milyen az életem, illetve ezidáig szenvedés, nyűglődés. Most olyan a melóm (az egyik) ami nem egy megbecsült, nagyra tartott munka, de szeretem, és még 8 általános se kéne hozzá. A másik melómat egy irodában, számítógép előtt nem tudom meddig bírom még, lehet hónapokon belül offolom, elküldök mindenkit a p.i.c$ába, és teljesen a másik melómra koncentrálok.

Szóval még mindig azt mondom, ne foglalkozz vele mit mond a tanár, ő CSAK EGY TANÁR, semmi több (nem ért semmi kézzel fogható dologhoz, tudod, van a mondás, "aki nem ért hozzá, tanítja").

2017. febr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

8-as:

Matekból nincsenek tételek, csak emelt szinten

2017. febr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Matekból nincsenek semmiféle tételek érettségin (középszintűn tuti), legfeljebb szóbeli, ha a kettes se jön össze.


Kérdező, nincs ok a felháborodásra. A tanár leadta az anyagot. Az, hogy órán nem érti valaki, egy dolog. Lehet készülni utána otthon is. Lehet átrágni, megérteni, keresni más példát interneten/más könyvben. Sehol sincs leírva, hogy a tanárnak be kell jelentenie egy ilyen röpdogát.


Egyetemen 1 óra keretén belül olyan anyagokat leadnak, amit ti 1 évig tanultok. Sőt, mivel sokszor kevés az idő, egy rengeteg dolog ki is marad, vagy max 1 példát látunk az adott feladatra egész félévben. De a vizsgában benne lesz, és senkit sem érdekel, hogy te azt nem nézted át eléggé.

2017. febr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!