Miért kell azokat a különc, kívülállókat, visszahúzódóbb embereket csesztetni folyamat?
Most gondoljunk bele... Mi van ha a bántalmazott egyén megkattan és egy tömeggyilkos, sorozatgyilkos lesz belőle és lekaszabol mindenkit, köztük azokat, akik bántották őt?
Miért kell azokat bántani a suliban, aki csendes, és elvan magában? És egy rossz szót sem szól senkihez. Mire jó ez? Arra hogy potenciális őrülteket gyártsunk, vagy öngyilkosságba vezessük őket? Miért kell bántani az ilyen embereket?
VANNAk itt olyanok akik bántottak ilyen iskola, munkatársukat? Miért tettétek, teszitek ezt vele? Miért jó tönkre tenni egy ártatlan embert?
(Egy bántalmazott 18 éves lány)
Engem is zaklattak fiatalabb koromban, de, ha mondhatjuk így, békés vége lett. Nem másokat akarok bántani, csak magamat.
Tény viszont, hogy néhányan agresszióra agresszióvan reagálnak, de nekik a bántalmazáson túl is sok más bajuk lehet, ha ilyenné válnak. Túl sokrétű ez a kérdéskör, amit feszegetsz.
"Gyenge vagy."
Jaj, hagyjuk már! Ki tudná megvédeni magát, vagy ki nem érezné magát rosszul, ha tízen rászállnának? Nem, nem gyenge a kérdező. Azok a gyengék, akik ezt teszik, hogy erősnek tűnjenek. Ha valóban azok lennének, nem lenne szükségük arra, hogy folyamatosan csesztessenek másokat, ezzel jelezve, hogy milyen "menők" is ők.
Engem is bántottak szavakkal is de volt hogy megvertek,ugyan ilyen visszahúzódó voltam. Aztán azt mondta apám aki a katonaságból jött haza, hogy "ha megütnek, hát üssed vissza, nehogy hagyd magad" Befenyítettem mindenkit, aztán békén is hagytak. :D
15/l
Osztom a #12-es véleményét :D
Egyébként nemrég volt megint egy iskolai lövöldözés, ott is "ba.sztatás" volt, szóval tényleg nem értem. Ennek mindenképpen szar vége lesz, valljuk be. Vagy simán csak kikészül a gyerek - "jobbik" eset vagy öngyilkos lesz, legrosszabb esetben ezt úgy teszi, hogy magával visz pár gyereket - iskolai lövöldözés :D
Ez azért van, mert az emberek hierarchikus lények, tehát az adott közösségben mindig egy általánosan elfogadott rangsor alapján definiálják önmagukat és azonosulnak a társadalomban betöltött szerepükkel (ez a történelem során mindig is így volt és amíg egynél több ember lesz a Földön, így is marad). Én ezt "baromfiudvar-effektus"-nak hívom, amely szerint a csoport élén áll az a "kakas", aki bármelyik tyúk tollát csipkedheti, de az övét senki sem, legalul pedig ott van az a "tyúk", akinek a tollát bárki csipkedheti, de ő senkiét sem. Abban az esetben ha nincs előre kőbe vésett rangsor (pl. egy iskolai osztályban, ahol jogilag minden tanuló egyenlő), akkor ez a hierarchikus rend külső szabályozás nélkül magától, az erősebb jogán alakul ki, aminek az érzékenyebb, csendesebb, visszahúzódóbb, alacsonyabb önbecsüléssel rendelkező, magányosabb diákok esnek rendszerint áldozatul.
Szerintem ennek a fajta viselkedésnek egyrészt az lehet az oka, hogy a bántalmazó így akar a többiek előtt erősnek látszani, mivel az erőfitogtatás legnyersebb, ugyanakkor leghatékonyabb formája, ha büntetlenül árthatsz valakinek, másrészt pedig genetikailag bele van kódolva az emberi természetbe és egyfajta társadalmi kiválasztódásként funkcionálhat. Az állatvilágban a hímek általában egymás megfélemlítésével harcolnak a területért és a nőstényekért, a darwinizmus alapján pedig annak az egyednek, aki nem elég erős, hogy felvegye másokkal a harcot, nincs joga továbbörökíteni a génállományát, mert az a faj fennmaradása szempontjából nem lenne előnyös. Ezért van az, hogy a nők ösztönösen inkább vonzódnak a szemét, de erős jellemű, mintsem a rendes, de félénk férfiakhoz, de ez már egy másik téma.
Egyébként (hogy a kérdésedhez is legyen némi közöm) ajánlom figyelmedbe Az osztály című filmet, amely nagyon jól bemutatja, hová vezethetnek az iskolai bántalmazások: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!