Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Csak én gondolom azt, hogy az...

Csak én gondolom azt, hogy az egyetemi kapcsolatépítés nem annyira fontos, mint amennyire mondják?

Figyelt kérdés

a kapcsolatépítés alatt a kérdéssel, most kizárólag a csoporttársi kapcsolatra gondolok. 2 éve amikor elkezdtem az egyetemet, legalább 30-40 ember felé nyitottam (üzenetekben még személyesen is mivel gólyatáborban voltam)

az egyetemen valóban fontos EGY KEVÉS kapcsolat (2-3 emberrel folyamatosan tartom a kapcsolatot, anyagot tudunk cserélni vagy beírjuk egymás katalógusra, de nem hiszem hogy ennél sokkal több kapcsolatra lenne szükség.


Akikkel most baráti kapcsolatban vagyok (lehet véletlen) de senki nem volt gólyatáborban, iskolában ismertem meg őket.


A tanárokkal való kapcsolatépítés szerintem is fontos lehet, (de erre hallgatóként igen korlátozott lehetőségek vannak, legfeljebb kiemelkedni egy beadandóval vagy szakdolgozattal és ez a tipikusan ki kell érdemelni, nem elég csak a ''kapcsolatot építek én ha kell mindenkivel' mentalitás..


A kérdésem tehát arra irányul, hogy az egyetemi (csoporttársi) kapcsolatépítés túlprezentált, nincs olyan jelentősége, mint amilyennek a csapból is folyik, hogy ''kapcsolatok nélkül sehová nem jutsz el..''

Egyetért valaki velem?


Egyébként mivel megtörtént eset, így a kérdés - mondhatnának - miért foglalkoztat engem ennyire?

Csak azért, mert újra felvételiztem egyetemre és most újra ez a helyzet van, hogy 'nyithatnám az ajtókat' (de 2 éve akkor, azt a konklúziót vontam le, hogy jobb legfeljebb egy előadáson/személyesen (de nem gólyatáborban) megismerkedni néhány emberrel / vagy facebook üzenetekben) A legjobb kapcsolataim azokkal az emberekkel lettek, akik alapból hónapokig egyedül üldögéltek az előadáson, jól láthatóan mások felé szinte egyáltalán nem nyitva. (Szociológus nem vagyok, így nem tudom (sem akarom) elemezni, hogy mi állhat a dolog hátterében, milyen összefüggés van az ismerkedési hajlandóság vagy a személyiségtípusok között)


Lényegében csak elakarom kerülni azt a kellemetlenséget, ami akkor ért,hogy - ahogy írtam is- 30-40 emberrel kezdtem ismerkedni (fb-üzenetek, gt), és közülük a fele nem válaszolt üzenetre se, egy része el sem olvasta, aki mégis írt, még azon is csodálkozott, hogy miért akarok ismerkedni, a gt-ben pedig tipikusan a bulizósabbak voltak (én - lehet sajnos- de komolyan veszem az életet)

A 2-3 pedig előadáson kialakult kapcsolat lett.



2016. aug. 27. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értek Veled egyet.

Annak idején pedig ugyanezt gondoltam mint Te.

De az élet megtanította nekem, hogy bármit hozhat, és kellenek a kapcsolatok.

Amúgy meg társadalomban élünk vagy mi...

És nem feltétlen csak a társakkal kell jóba lenni...

2016. aug. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok mindent bele kell adni egy kapcsolatba. Nem, nem pont szerelmi kapcsolatra gondoltam. Tudod, mindenki annak szeret segíteni, aki a legjobban töri magát érte, vagy aki a legszimpatikusabb a számára. Hidd el, nem éri meg mindent bele adni, az energiádat, az idődet arra fordítani, hogy "kapcsolatokat építs", amikor azokat egy csapásra el is veszítheted. Egyszerűen jön más, aki a barátodat jobban foglalkoztatja, mint te. És máris ő lett az első számú... akárki. Fontos a kapcsolat, de nem annyira, hogy "húú, jóban voltam a Tamással, most ő biztos be fog rakni engem egy jó állásba, mert úgyis igazgató az apja." Nem. Nem fog berakni jó állásba, hiába is voltál olyan jóba vele. Ennyire nem éri meg. Jobban jársz, ha az idődet, energiádat a tanulásra, vagy saját magadra fordítod. A kapcsolatok egyedül azért fontosak az egyetemeken, hogy tudjatok segíteni egymásnak a tantárgyakban. Semmi más értelme nincs a szoros kapcsolattartásnak. Nyilván tartsd a kapcsolatot a többiekkel (mert anélkül lehetetlen lesz elvégezned), de annyira szorosan nem kell tartani, hogy az már a saját károdra menjen.
2016. aug. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Utóbbival jobban egyetértek.. én is csak ennyit látok haszonnak. a kölcsönös segítségnyújtás. Egy pozitív - pozitív ''közösség'' ahol mindenki csak jól jár. De ehhez nincs sok emberre szükség. főleg nem ismerni a csoport felét.

2016. aug. 29. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!