Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » "Az iskola túlterheli a...

"Az iskola túlterheli a gyerekeinket, és nem az életre tanít"?

Figyelt kérdés

ki mit gondol erről a cikkről?

[link]

sztem van valóságalapja,túl terhelik a diákokat, olyan információkkal amikre sose lesz szüksége,esetleg nem is valós. valamint elég elavult a rendszer,évtizedek óta ugyanazok a kötelező olvasmányok,ugyanazokat a költőket tanulják stb..

a természettudományokat meg olyan formában tanítják,hogy véletlenül se élvezze a gyerek. pedig lehetne sokkal interaktívabban tanítani ,életszerű példákkal,színesen.


2015. okt. 1. 18:52
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

túlterhelik*

a magyar nyelvtan meg egyszerűen pocsék..általános iskola alsó tagozatában tanult szabályokkal húzom ki ma is.. felsőben és gimiben köze se volt a nyelvtannak a helyesíráshoz..mennyivel hasznosabb ,hogy tudom mi az a globális kohézió,mint hogy tudnék helyesen írni..

2015. okt. 1. 18:54
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Már rég nem arról szól a tanulás hogy tanuljanak, hanem a statisztika a lényeg. Döngethetik a mellüket azok akiken ez múlik. Több nyelvvizsga, még több diploma. Csak megfelelő munka nincs.
2015. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

és napi 7-8 óra van,mind különböző tárgyakból.hogy várják el,hogy ennyiszer álljon át az agyunk más gondolkodásra, 45 percenként, és hogy egyátalán ennyi órára készüljünk egy nap?

most az egyetemen egy nap van 2-3 különböző tárgyam, ezek általában 2-3*50 percesek..több értelme van ennek szerintem.így alapból úgy állok hozzá,hogy ma van kémia meg matek,akkor azt átnézem előző nap. másnap meg tök jól lehet haladni a tömbösítés miatt, nem olyan fárasztó mint 7-8 különböző órán részt venni

2015. okt. 1. 19:04
 4/34 A kérdező kommentje:

gimiben rengetegszer volt,hogy egy nap írtunk 2 témazárót, másik 2 órán volt röpdoga, a többi órán meg felelésre lehetett számítani.

nagyon nehéz volt minden órára felkészülten menni..volt amikor egy nap random 4 tárgyból feleltem és az 5. órán meg dogát írtunk.. ez nagyon megterhelő, ennyi tárgyra összpontosítani.szerintem

2015. okt. 1. 19:06
 5/34 anonim ***** válasza:
87%
Erőltetett idomítás . Komolyabb balesetvédelmet , háztartási és jogi ismeretet , az biológiai életfolyamataink valódiságát és megóvását se oktatják . A készségeket se hozzák felszínre .
2015. okt. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
38%
Idén szabadulok egy műszaki középből. Amikor idejöttem azt mondták kapunk szakmát. Kiderült mégsem. Gyakorlati óráink csak 2 és 4 voltak hetente 3 óra. Mi mutattuk meg a tanárainknak hogy kapcsoljanak be egy esztergát. Tavaly 45 óránk volt egy héten 4 nulladikkal és péntek kivételével 15 20 bent voltunk. Tanáraink csak panaszkodtak higy nekik mennyi órájuk van. Megnéztük, a legnagyobb szájúnak 12 volt egy héten. Max 25 órájuk volt. Osztályzás csak arca ment, nem érdekelte mit irt a könyv vagy a jegyzet. 26 ember írta le szerinte rosszul a tábláról... Fizikából akartunk érettségizni de info lett mert egy nxomorultat kaptunk aki értette csak elmondani nem tudta. Be akartak rendelni minket délutáni tesikre olyat is aki 50 km re lakott de kollégista nem lehetett. Az utólsók voltunk a régi rendszerben. Alattunk már egy mégleterhelőbb idióta rendszer szerint járnak.
2015. okt. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%

Valóban igazad van.

Nyolcadikos vagyok és csak ma volt 7 (+0. , az már úgy 8) órám. Az öt napot egybevéve van 35 órám.

Teljesen feleslegesnek tartom a nyelvtant. Az még ok,hogy helyesírni megtanulunk ,de az hogy tudd mi a zöngés- zöngétlen pár,meg mi a hasonulás,rövidülés...stb az már felesleges.

Az irodalom pedig teljesen elavult.

Már 2 éve nem olvasom a kötelezőt,de azért mindig 4-est 5- öst írtam belőle.

És a vers elemzés.... Na az annyira eröltetett. Nem is értem. Mire gondolt a költő? Forradalom,szabadság...stb, erre én: lehet hogy csak leült a mezőre azt körmölt 3 sort.

Nálunk a kémia ,töri ,föci és biosz tanár nagyon jól magyarázza az anyagot. De a fizika tanárunk az valami förtelmes.


Jelen világban én a számtechet,angolt és a matekot tolnám nagyon ,nem pedig a NYELVTANT.

2015. okt. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
41%
Eggyetértek veletek...az iskola teljesen felesleges ebben a formában..Annyi szarral tömik meg a fejünket..és ez még csak a kissebb gond..aszt a sok szart megis kéne jjegyezni, és hiaba tanulok meg 1000 oldalt ha abból 2 szót nem tudok 1 hét múlva...ráadásul a gyakorlati oktatást elnyomja a rengeteg elmélet...jó oké nemmondom hogy az elmélet nem kell a gyakorlathoz..de szerintem nemsok emberből lessz atomfizikus...ráadásúl ha nem lenne ijen unalmas, hanem figyelemfelkeltő és érdekes lenne, akkor nyílván többet megjegyeznénk...de az hogy napi 8 órán át ülünk a padban és jallgatjuk aszt a maszlagot amit benyomnak és soha az életben nem fog kelleni...annak semmi értelme..mert nem attól lesznek okosak az emberek hogy tudják hány gyereke volt egy 200 évvel ezelőtti költőnek...vagy hogy verseket tanulnak...mert soha nem fog kelleni...nameg a verselemzés...őszintén, van olyan munka ahol ez kelleni fog? Már ha nem tanár az ember...
2015. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
A bizonyítvány a lényeg, hogy utána ez alapján vegyék fel őket magasabb iskolákba, semmi más. Mondhatjuk hogy a pénz mozgat mindent.
2015. okt. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
67%

"gimiben rengetegszer volt,hogy egy nap írtunk 2 témazárót, másik 2 órán volt röpdoga, a többi órán meg felelésre lehetett számítani. "


Na most ugye nálunk az van, hogy örülnek ha hetente tanulunk valamit. Ha ezt csinálnák az évfolyamok 90%-a megbukna, az pedig senkinek nem az érdeke. Nagyot zuhant a színvonal a régi idők óta.


A legnagyobb baj azzal, van, hogy a tanároknak domináns embereknek kéne lenniük, (mint az életben akik mindig a középpontban vannak, szeretik őket). Ugyanis tudni kell bánni a diákokkal, nem elég ha egy remegő szemüveges 45-nek kinéző 30 éves eldadogja nekünk az anyagot.

2015. okt. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!