Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ti tegezitek tanáraitokat,...

Ti tegezitek tanáraitokat, illetve tanárok, tegeznek titeket a diákjaitok?

Figyelt kérdés
2015. szept. 4. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Amelyik tanár felajánlja, és nem 60 fölötti, azt tegezem. 60 fölött nem nagyon jön a számra a tegezés, ha nem rokonról van szó, mert vhogy bennem van az, hogy időseket illetlenség tegezni. Amúgy nincs bajom azzal, ha egy fiatalabb tanár nem akarja, hogy tegezzük. Azzal inkább, ha már zavaróan, tolakodóan haverkodik a tegeződés mellé (igen, volt ilyenre is példa... amikor egyetemi irodalomórán hótt lazán elkezdte a tanár, hogy na most akkor válaszoljunk, hogy kinek mennyi idős a legöregebb pasas vagy a legfiatalabb csaj, akivel dugnánk, az nekem már meredek volt).
2015. szept. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
filozófia tanár 34 éves és magáz minket :)
2015. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Minket a 30 éves tanárbá' magázott, ami kicsit furán vette ki magát :D A magyar tanárunk is magáz minket, de jobban szeretem, ha egy tanár tegez. Picit közelebb érzem őket magamhoz, ha érted mire is gondolok, ha magázódnak, van egy bizonyos távolság. Én utoljára talán másodikban tegeztem az ofőmet, az óta nem tudnék egy tanáromnak sem úgy köszönni, hogy "szia", vagy "és te hol voltál a nyáron?". Megszokásból is a nyelvemre magázva jönnek a kérdések, kérések, kijelentések. Meg hát azért az alapvető tisztelet.
2015. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi még a 30 alatti tanárokat sem tegezzük, minkket néhány idősebb tanár magáz, de azt is inkább osztályban, személyes beszélgetéskor ők is inkább tegeznek.
2015. szept. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az osztály másik csoportja idén új informatikatanárt kapott, akit lehet tegezni, mert nem szereti a keresztnév + nénit, de csak őt. Minket minden tanár tegez.
2015. szept. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én nem vagyok idős, de magázom a diákjaimat... tudatosan. Ritka, amikor véletlenül tegezem őket. És nem engedném meg, hogy tegezzenek, csak 8-ik végén.
2020. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!