Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sztetek ebből lehet botrány?...

Sztetek ebből lehet botrány? Tanár-diák-fotó :XD?

Figyelt kérdés

A helyzet:


Adott egy 28 éves tanárnő és egy 17 éves tanítványa, de az igaz h kicsit többnek néz ki és eléggé csajok bálványa a srác, és azt eddig is sejteni lehetett h van köztük vmi, de most egy oszttárs meglátott a srác telóján pár képet a tanárnőről alig ruhában és hát félreérthetetlen helyzetben. Nem szex közben!!! Csak amolyan erotikusabb fotók a tanárnő lakásán, az ágyban van alsóneműben, és állítólag csak jól érezték magukat aztán emlékbe csináltak pár közös képet is.


Eddig elvileg csak 1 vagy 2 ember látta de a pletyka nem lehet tudni, hova terjed.


szerintetek lesz ebből botrány?

elvégre már tavaly is eléggé lehetett tudni h a srác kezelgeti a tanárnőt.



2013. szept. 7. 09:24
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

hmmm főleg az érvelésed tetszik nagyon :)


miután leírtam h igazából én se értem, kinek mi lehet a gondja, megindokolva, na kétség kívül, a te indokaid nyomósabbak ...

2013. szept. 8. 20:42
 12/34 anonim ***** válasza:
Néha a csend többet mond minden szónál, hogy közhellyel éljek. Mellesleg már megpróbáltak meggyőzni feljebb, de te kitartasz a véleményed mellett. Veszett ügyre nem pocsékolom az időm.
2013. szept. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

nana kitartok, ugyanis én legalább racionális érveket is tudok mondani.


más csak annyit h "nem lehet" és kész, ennyi. csak mert csak. na ez ám az ész ... Szeretnék végre LOGIKUS, RACIONÁLIS indoklást is olvasni :( vagy ilyet itt ne is kérjek?

2013. szept. 9. 07:54
 14/34 anonim ***** válasza:

Elég érdekes, hogy szerinted az normális, hogy valaki 17 évesen d*gogatja a tanárnőjét, aki 11 évvel idősebb. No meg az is nagyon durva, hogy szerinted attól lesz jó a közhangulat egy iskolában, ha mindenki szétteszi a lábát a tanárának, vagy ke*élgeti a tanárnőjét.

A jog szabály szerint ez bünténynek minösül. A tanárt tuti kirúgják, a srácot is kicsaphatják, a legroszabb esetben még per is lehet ebből. Ilyen komoly dolgokat, nem lehet szóbeszédre építeni, tehát egy kép mindent elronthat.

Tanár és diák között nem lehet szexuális kapcsolat, amíg a tanár tanítja a diákot, ez egy törvény. És ha jól tudom az is törvénybe ütközik, ha valaki 18 éven aluli diákkal folytat viszonyt, 18 éven felüliként. Lehet, hogy egy 20 éves meg egy 17 éves kapcsolatát elnézik, de ebben az esetben nem hinném. Ezek törvények ebbe bele kell nyugodni.

2013. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

"És ha jól tudom az is törvénybe ütközik, ha valaki 18 éven aluli diákkal folytat viszonyt, 18 éven felüliként. Lehet, hogy egy 20 éves meg egy 17 éves kapcsolatát elnézik, de ebben az esetben nem hinném. Ezek törvények ebbe bele kell nyugodni."


A beleegyezési korhatár eddig 14 volt, most azt hiszem levitték 12-re, vagyis, 12 (vagy 14 alatt) ha olyannal szexel, aki 12-nél (vagy 14-nél) idősebb, akkor az idősebb fél büntethető, akárhány éves. Afelett nem. Magyarul elvileg egy 15 éves bármikor lefeküdhet egy 50 évessel is akár.


"oké értelek, de a biztos háttér és egyebekkel miért nem egyeztethető össze az h néha (vagyis most már elég régóta és folyamatosan) jól érzik egymást? ettől miért nem lesz biztos háttere? "


És egy 17 éves kölök milyen biztos anyagi hátteret tud nyújtani?


"A srác meg oké, 17 éves, de hidd el, simán 19-20-nak szokták nézni, a tanárnő se véletlenül kattant be rá. Nagyjából az összes lány térdre borulna előtte ... "


Engem 15 évesen néztek húszon valamennyinek (nem vicc), de attól még 15 éves voltam és nem úgy gondolkodtam mint egy 26 éves. A te 17 éves haverod sem hinném, hogy családot szeretne alapítani 1-2 év múlva. A tanárnőnek viszont a biológiai órája miatt valószínűleg ez lesz a prioritás elég hamar. 35 fölött már egyre kockázatosabb szülni.


"azt miért nem lehet feltételezni, hogy eszébe se jut emiatt jobb jegyet adni neki? "


Mert a világ nem így működik. Ha valakit szeretek, akkor nem fogom direkt szívatni, hanem segíteni próbálom.


"na pont ezért vagyok kiakadva a kedves magyar mentalitásra ... senki nem ismer és nem tud semmit, de sebaj, biztos ami biztos alapon, inkább feltételezzük a rosszat ... most nem? nincs igazam? "


Nem, egyáltalán nincs igazad. Én amúgy azt veszem észre, hogy semmilyen magyar mentalitás nem létezik, egyedül az, hogy mindig a magyar mentalitást emlegetjük.


"és még azt is hozzátenném h figyusz, ugye már kb 1 éve )(ill több) elvannak egymással ... na most oké, olyan fű alatt, hallgatólagosan talán még a tanároknak is több mint gyanús a kettejük viszonya, csak nincs kimondva. de ha most nincs ez a bizonyos telós fényképezősdi játék, akkor fel se merült volna semmi probléma. "


Majd fog, és akkor egy életre annyi a tanárnénika pályafutásának.


"Így meg sztem akkor mindketten kérdezhetnék jogosan h tehát mi is a probléma egyáltalán a helyzetükkel?"


Már leírta mindenki, hogy egy kölöknek nem kéne a 11 évvel idősebb tanárját ku..rogatni... de várj, ezt inkább máshogy fogalmazom: a tanárnőnek nem kéne ilyen ótvarul unintelligensnek lennie. Egy 17 éves legszívesebben fűvel-fával csinálná, egy tanárnak lehetne ennyi esze, hogy tudja, hogy ezt nem szabad.


" aztán egyszer csak kimászunk mi is itt a balkánon is ebből az idióta tanár-diák felfogásból :(( voltam én cserediákként is 3 ország középiskolájában, és ha tudnád, ott mi megy ... az magyar szemmel szinte felfoghatatlan is. "


Aztán hol voltál te 3 középiskolában, ahol ez elfogadott? Maliban, Szomáliában és Vietnámban?


"aztán meg tök lazán a suli folyosóján a lépcsőn 2 csávó smárol szünetben, és szintén a kutyát se érdekli, úgy értem, egyedül nekem akadt meg rajtuk a szemem és stb stb. sorolhatnám még a példáklat.

Lényeg h nálunk ez a tanár-diák dolog sztem nagyon borzalmasan van értelmezve :(( "


Az kéne még, hogy itt is fiúk smároljanak iskolákban. Na akkor aztán tényleg nyerne a Jobbik a választásokon.


"ja és szinte mindegyikben ahol voltam, tök egyértelmű volt h a fiatalabb tanárokat tegezte mindenki, ez még csak nem is volt kérdés"


Nekem általánosban is volt olyan fiatal tanárom, akit tegeztem, itt egyetemen meg szinte minden tanár mondja. Amúgy csak úgy szólok, hogy sok nyelvben vagy nincs is magázás vagy ki van kopva, mint pl az angolban. Van ahol meg a tegezés kopott ki a nyelvből, ha jól emlékszem a svéd is ilyen.


"Feltételezem h szted mindez akkor nagyon elítélendő és bűnös dolog, de sztem meg pont tök jó h sokkal kellemesebb és emberibb légkört csinál a suliban ... nincs igazam?"


Attól, hogy leírsz valami orbitális majomságot, a végére pedig odaírod ezredszerre is, hogy "nincs igazam?", attól még nem lesz igazad. Most sincs.

2013. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

te jó úr isten, ennyi sötétséget ....


amúgy az iskolák ahol ezeket láttam: Madrid, Amsterdam, Párizs. Ezekben voltam, és szal valamiért jobbnak tartom az egészt légkört, na nem, azért mert 2 fiú csókolózott a folyosón az egyikben (csak most látom vki nagyon rákattant rögtön erre), hanem mert összességében volt emberibb, humánusabb, és persze bizalmasabb a tanár-diák kapcsolat is meg a diák-diák kapcsolat is. Tudom, nálunk divat atombunkónak lenni, mint látjátok, itt is megmutatkozik ez, na de ettől még léteznek civilizáltabb országok ahol erről kapásból úgy gondolkodnak h na álljunk már meg, ki miért is szól bele a magánéletébe? ne forgasd megint ki! nem azért mert pont 2 srác smárol, hanem mert smároltak ott fiúk-lányok is, csak ugye eleve ez a téma is olyan h nálunk kiakadnak rajta, kint meg látod h egyszerűen észre se veszik mert nem jutna eszébe senkinek h legyen képe beleszólni a másik életébe. de tudom, magyar fejjel ezt nehéz követni :=((

2013. szept. 10. 07:12
 17/34 A kérdező kommentje:

bocs de aki írta azokat a jogi dolgokat, azokra még én így ennyi idősen is azt mondom h BAROMSÁG ...


"A jog szabály szerint ez bünténynek minösül"


Tényleg? rendben, elfogadom én, de tudsz egy §-t mondani? sztem ilyen bűntény nincs, csak ha 14 alatti de mindegy, hátha én tudom rosszul.


"A tanárt tuti kirúgják, a srácot is kicsaphatják, a legroszabb esetben még per is lehet ebből."


Per? de milyen perre gondolsz? ki perel be kit és miért?


"Tanár és diák között nem lehet szexuális kapcsolat, amíg a tanár tanítja a diákot, ez egy törvény"


Oks, csak megint azt kérném, mondd már azt a törvényt lécci mert kíváncsi vagyok.


"És ha jól tudom az is törvénybe ütközik, ha valaki 18 éven aluli diákkal folytat viszonyt, 18 éven felüliként. Lehet, hogy egy 20 éves meg egy 17 éves kapcsolatát elnézik, de ebben az esetben nem hinném. Ezek törvények"


Sztem meg NEM, egyáltalán nem. Honnan szedsz ilyen nem létező törvényeket, jogszabályokat? de oké, ezt is elfogadom, ha tudsz írni konkrét §-t ...

2013. szept. 10. 07:16
 18/34 anonim ***** válasza:
Hiába rugózol itt, ha a tantestület fülébe jut a hír és bizonyíték is lesz, tuti kirúgják a tanárcsajt, akár szép akár nem. Szülőként engem nagyon idegesítene, hogy ha a tanárnéni olyan kedvében van, simán elcsavarhatja a fiam fejét.
2013. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

de ilyen nincs már ...


én mindent értek, szal rugózok is meg vkinek nem is tetszik, de azért jogszabályt senki nem tud mondani ...


szal végre vki? különben mégis mi alapján rúgják ki? és utána meg bepereli a sulit h nem létező jogszab miatt rúgták ki? mert én ezt tenném ...


na sebaj, lényeg h tök okos mindenki, de tények továbbra sincsenek

2013. szept. 10. 09:49
 20/34 anonim ***** válasza:

195. § (1)

A kiskorú nevelésére, felügyeletére vagy gondozására köteles személy, aki e feladatából folyó kötelességét súlyosan megszegi, és ezzel a kiskorú testi, értelmi vagy erkölcsi fejlődését veszélyezteti, bűntettet követ el. (0-5 év) szabadságvesztéssel büntetendő. - nem teljesen illik ide, de ez áll a legközelebb, ahhoz amiről most szó van. Igazad van nincs erre konkrét törvény, de szerintem senki nem akarná, hogy gyermekét olyan tanár tanítsa, aki fiatal kamasz fiúkkal fekszik le, férjezett asszonyként.

Per: anyuka, apuka megvádolja a tanánőt, hogy megrontotta a picike fiát.

Elnézést kérek, hogy lassan elveszek a btk. szexuális kapcsolatokra vonatkozó részében. Ebben igazad volt, elnézést kérek.

Nálunk a suliban nagyon jó a tanár-diák kapcsolat, és nem hinném, hogy bárki is ke*élgetne a tanárok valamelyikével. Ehhez csupán oda adás és annyi kellett/kell, hogy a tanárok partnerként (a tanulásban!) kezeljék a diákokat és tiszetelet. A diák - diák kapcsolat is jó, mivel mindenki tiszteli a másikat. Persze nem tökéletes ez a suli se, de még sincs szükség szexre, ahhoz, hogy jó legyen a közhangulat. Sajnálom, hogy te azt gondolod, hogy ezzel sokkal jobb lenne a helyzet. Egyébként én nem tapasztaltam, hogy itt Mo-on, olyan gáz lenne a közhangulat a sulikba.

Amszterdam - Legális fű, piros lámpás negyed. Van még kérdés?

Madrid - Más kultúra.

Párizs - Volt kint ismerősöm csereprogramba és ő nem tapasztalt ilyet. Mondta, hogy a melegeket jobban elfogadják, de csupán csak ennyit látott, pedig jó megfigyelő.

Egyébként a srác elött még ott az egész élet, majd csak most fog elkezdödni számára, a tanárnéninek, pedig már férje van és, ha valaha akarna gyereket, akkor azt lassan össze kéne hozznia valakivel, akinek van biztos háttere. Én nem hinném, hogy a haverodnak meg van az a biztos háttér, amiről mi beszélünk. Lakás, valamennyi sporolt pénz, biztos állás, talán még egy autó.

2013. szept. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!