Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » SEGÍTSÉG, nagyon félek?! :S

SEGÍTSÉG, nagyon félek?! :S

Figyelt kérdés

tudom, hogy nem kellene ilyen dolgok miatt aggódnom, csak az van, hogy 20-22-ig verébtáborban leszek és most tudtam meg, hogy úgy lesz a szobabeosztás, hogy egyetlen egy szobába összezsúfolják az adott osztályból a lányokat, külön szobába pedig a fiúkat...és a mi osztályunkban 15 lány van, szóval 14 másik lánnyal leszek egy szobában. és most az a kínom, hogy általánosban is cseszegettek, főleg így a kinézetem miatt és még ma is sokan beszólnak amiatt, hogy nagyon csendes vagyok, nagyon nagyon nagyon nagyon nehezen nyílok meg mások előtt, idegenekkel egyáltalán nem is tudok beszélgetni, még a szemükbe se merek nézni, szóval elég kínos...és már előre félek, mert ezeket a lányokat nem is ismerem és most velük kell egy szobában aludnom meg minden és szinte biztos, hogy cseszegetni fognak..ha a személyiségem és a csendességem miatt nem is, a kinézetem, a béna ruháim vagy az "alakom" miatt biztosan..

mit csináljak? már ki van fizetve az egész, 15 ezer körül volt, és szerintem már visszamondani se lehet, mert már gondolom meg vannak szervezve a kajaadagok, meg ilyenek, vagy ha esetleg mégis, szerintem a pénzemet már nem adnák vissza...

mit csináljak?

15L


2013. aug. 17. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne izgulj miatta! Ez a leg fontosabb.

Légy magabiztos, próbálj azért barátkozni! :)

Beszélgess velük semleges témákról pl.: az osztály ellenkező nemü tagjai. De a leg fontosabb hogy legyél magabiztos, és próbálj nyitottabb lenni! Velem is pont ez volt a baj mikor újj suliba mentem :/ nem nagyon beszéltem velük, és nem nagyon vettem részt az osztály közösségben...

2013. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy bántani fognak. Nem tudhatod. Egyszerűen próbálj kedves lenni, és semmi rosszat ne tégy ellenük. Ne provokáld őket, és akkor szerintem nem fognak kigúnyolni. S tudom, számodra ez nagyon nehéz kihívás de igyekezz nyíltabb lenni. Nem kell teljesen, csak magadhoz képest légy nyitottabb.

De ne izgulj! Nem tudhatod milyenek! Ne ítéld el őket magadban! Ne sugározd azt, hogy félsz attól, hogy valaki téged fog piszkálni.

Legfőbb tanácsom az lenne ez ügyben, hogy ne meséld be magadnak, hogy rossz lesz. Mert akkor tényleg az lesz! Ne törődj vele, ha eljön akkor eljön. Szokták mondani nekem, hogy majd akkor ráérünk ezen gondolkozni, amikor eljön az ideje. Addig nem. Ezt tanácsolnám én is neked.

Foglald le magad valamivel, nézz filmet és ne görcsölj rá! :)

2013. aug. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nyugodj meg, egy táborba nem azért mennek a gyerekek, hogy egymást cseszegessék, kínozzák. Épp az a lényeg, hogy ismerkedjetek egymással, korodbeliekkel. Ha ismerősökkel, régi osztálytársakkal lettél volna más lett volna kicsit a helyzet, de mivel nem ismered ezeket a lányokat, próbálj úgy hozzáállni, hogy tiszta lappal indulsz el az összehaverkodás, barátnőszerzés felé. (én nem tudom mi az a verébtábor, de sejtem, hogy olyasmi mint a gólyatábor, aminek a lényege az ifjabbak beavatása egy bizonyos suliba, összeismerkedés az évfolyamtársakkal és a nagyobbakkal.) Gondolj bele... addig, amíg te nem mutatod ki, hogy félsz a bántalmazástól, cseszegetéstől, és addig amíg vidám, határozott, érdeklődő és mosolygós vagy, senki se lesz honnan tudja, hogy milyen szégyellős vagy. Próbáld tudatosítani magadban, hogy ez egy jó alkalom arra, hogy a félelmeidet félretedd és használd ki az új ismerősöket arra, hogy több önbizalmat szerezz magadban. Meglátod, ha nem görcsölsz állandóan olyasmiken amiket leírtál, hanem mindennek a jó oldalát nézed és elégedett vagy magaddal szemben, akkor minden rendben lesz. :) Jó táborozást neked, és sok sikert kívánok!
2013. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most picit megnyugodtam :) Bár azért még mindig izgulok egy kicsit, mert évfolyamtársak leszünk egy sráccal, akivel eddig is azok voltunk és az a gyerek tényleg olyan volt, hogy elég volt, ha meglátott pont téged, már lealázott mindenki előtt..egyszer pl. azt terjesztette, hogy leszoptam az osztálytársamat, mert meglátta, hogy egyszerre értünk fel a lépcsőn...szóval nem teljesen normális. És most emiatt félek, hogy mi van, ha megint ezt fogja csinálni?
2013. aug. 17. 14:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne vedd figyelembe, ne adj jelentőséget, ha ilyesmit mondana. Vagy, ha elég bátorságot összeszedsz, akkor alázd meg te is valamivel - ez javíthat az önbizalmadon, de nem a legokosabb eljárás.
2013. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
itt tiszta lappal indíthatsz. ismerkedj meg velük, beszélgess, kérdezd meg melyik suliból jöttek. stb
2013. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. aug. 17. 20:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Az egy évvel ezelőtti önmagamra emlékeztetsz, én is rettegtem a gólyatábortól, meg attól, hogy ugyanaz lesz az új osztályban, mint a régiben. (engem is sokat csúfoltak)

Aztán, rövidre zárva a történetet, végül tök jól éreztem magamat az elmúlt egy évben, most megyek tizedikbe.

Most csak annyit kell tenned, hogy elmész, és jól érzed magadat, mindenki úgy fél, mint te, mindenki próbál teperni, hogy barátai legyenek. Mivel ez egy nagy közösség, biztos fogsz olyanokat találni, akik hasonszőrűek, mint te.

2013. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Remélem :)
2013. aug. 18. 19:25
 10/13 anonim válasza:
Nem bántásból,de nem lehet hogy autista vagy?A helyedben elmennék egy orvoshoz.Én sem beszélek túl sokat és nincs sok barátom.Azt ajánlom akik ránézésre szimpatikusak próbálj kapcsolatot teremteni.Ne légy túl közvetlen mert tapasztalataim/lányok elmondása szerint azt szűrik le belőle hogy kihasználható vagy.A zöld pipámról ne feledkezz meg.
2013. aug. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!