Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolát más is börtönnek...

Az iskolát más is börtönnek érezte gyerekkorában?

Figyelt kérdés

Én az óvodát, általános iskolát, gimnáziumot is utáltam.

A jegyeimmel alapvetően nem voltak nagy problémák, gimnáziumban is bőven hoztam a 4-es átlagot a tárgyak többségéből.


De, maga a rendszer, a tanárok az olyan volt, mint egy börtön vagy egy diktatúra, minden lépésedet megakarták határozni.Nem mehettél ki szabadon.Meg, véleményed sem lehetett, nem egyszer küldtek "elbeszélgetésre" az igazgatóhelyetteshez, mert "nagyszájú" voltam.


Otthon is mindig azt mondtam, na akkor holnap megyek a böribe.De a szüleim is így hívták, mások meg mindig kerek szemekkel néztek, mert tényleg azt hitték,hogy börtönből jöttem.Anyám mindig kérdezte ,hogy na mi volt a böribe ma?


A gimnázium után az egyetemet viszont nagyon szerettem.Szabad döntések sorozata,értelmes emberek oktattak...stn


tegnap 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Én nagyon szerettem a tanáraimat, 1-2 kivétellel. Az osztályomat utáltam gimiben, de szünetekben másokkal voltam, az órák meg úgysem róluk szóltak.
tegnap 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

"Nem mehettél ki szabadon."


Micsoda katasztrófa. Az ugye megvan, hogy a nevelőtestület tartozik felelősséggel a diákokért oktatási idő alatt?


"Meg, véleményed sem lehetett, nem egyszer küldtek "elbeszélgetésre" az igazgatóhelyetteshez, mert "nagyszájú" voltam."


Visszapofázás != vélemény.

tegnap 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha csak a véleményed miatt elküldtek az igazgatóhoz, akkor komoly gondok voltak a véleményeddel...
tegnap 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerettem a sulit. Mondjuk nem a tanulás vagy a szabályok miatt, hanem élveztem a társaságot a szünetekben meg a szabad időben.

Nyiván nem lehet egy nyolc évesnek annyi szabadságot adni mint egy egyetemistának. A felelősségvállalásra meg kell érni. Mondjuk akár azzal, hogy megtanuljuk visszafogni magunkat, és nem beszélünk bele kéretlenül az előadásba. Gondolom egyetemen már te se tetted.

tegnap 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Énbis gyűlölöm az összes ilyen zárt, szabályozott rendszert. Nem vagyok gép. Gyerekként is utáltam, felnőttként főleg nem tűröm, hogy holmi macskajancsi beossza az időmet és ugráljon nekem.
tegnap 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az óvodát meg az általánost éreztem annak, de nem azért amiért megmondták hogy mikor mit csináljak hanem azért mert az akkori társaim nagyon szemetek voltak velem és csúfoltak. Nem voltak barátaim. Úgy éreztem be vagyok zárva kötelezően mindig egy rakás hülye közé. Szomorú voltam. Aztán középiskolában ez már megváltozott.
tegnap 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én darálónak nevezem.
tegnap 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, gyűlöltem minden pillanatát
tegnap 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én nem. Szerettem iskolába járni, a közösség miatt. De tanulni is szerettem.
tegnap 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az általános iskolát nagyon szerettem, a gimnáziumot viszont én is börtönnek éreztem és szívemből gyűlöltem.
tegnap 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!