Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan aki gyerekkora ota...

Van olyan aki gyerekkora ota teljesen erzelemmentes eletet el?

Figyelt kérdés
júl. 23. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
senki nem él teljesen érzelem mentesen. Olyan van aki nem tud szeretni vagy együtt érezni emberekkel de az meg vagy haragot vagy önimádatot érez. Teljesen zéró szerintem nincsen.
júl. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Igen, pszichopanának hívják.
júl. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
pinokkió
júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki teljesen ingerszegény környezetben nő fel, akkor előfordulhat, hogy alig-alig vannak érzelmei és csak ösztönből cselekszik.


Édesanyám volt párja ilyen, akit úgy nevelt az anyja, hogy soha egy ölelést, egy simogatást vagy kedves szót nem kapott. Teljesen rideg nevelést kapott, ezt úgy kell elképzelni, hogy reggeltől estig ki volt neki osztva a ház körüli munka, csak kötelezettségei voltak, azokat is nagyjából úgy osztotta ki neki, mintha katonaságnál lettek volna. Törődést semmit nem kapott. Nem volt névnap, szülinap, karácsony, semmi. Ő is ilyen lett, csak a munkát értékeli, azokat a kifejezéseket, hogy szabadság, nyaralás, mozi, színház, bármi ilyesmi, nem ismeri, életében nem volt ilyen helyeken és nem is hajlandó. Az emberi kapcsolatai is ilyenek, katonaszerűen dirigál, de soha nincs egy kedves szava senkihez. Lassan 60 éves, úgyhogy ez változni már nem fog.

júl. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pl én. Amíg a szüleim együtt voltak, anyám mindig a mamámmal veszekedett, apám otthon se volt, kocsmázott.A testvérem sosem szeretett. Egyedül voltam a szobámban/kertben mindig.

A szüleim válása után anyám nem volt otthon, 2 munkahelyen dolgozott. A testvérem mindentől elvette a kedvemet, pl ha mosolyogtam már csak azért is beszólt hogy úgy nézek ki mint egy varangyos béka. Ne nézzek rá senkire mert elhányják magukat, mit mosolyog egy ilyen féreg mint én.

Ha macskáztam, akkor pedig egy gyenge, értelmi fogyatékos szar voltam. Csak egy fogyatékos lehet ilyen.

Apámhoz egy ideig eljártam. Ha hozzászóltam az új gyerekeihez akkor megrázott, fülembe ordított, mindenféle fogyatékos ghecinek elhordott. Nem volt szabad rájuk se néznem.

Jó szót sem kaptam, nem hogy ölelést, szeretetet. Kiöltek belőlem szinte minden érzelmet.

júl. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Berni, te vagy az?
júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Többnyire ilyen vagyok: nagyon minimális érzelmet mutatok ki.
júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Várjunk csak, nem erről szól a kérdés vagy én értettem félre. Lehet ezért lettem lepontozva #2-ben. Az, hogy valaki képtelen emberi érzéseket kimutatni vagy nem ragaszkodik senkihez érzelmekkel egy teljesen mást jelent, mint amikor nincsenek érzelmei.

Mármint alapvető érzelmei.Nem érez empátiát, bűntudatot nincsenek erkölcsei, de ezeket mindet meg tudja játszani. Na erre írtam, hogy pszichopata.

Teljesen más amivel jöttetek, ezek depresszió, introvertáltság meg alacsony érzelmi intelligencia jelei vagy ezek együttese.

júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Valószínűleg tudom, ki a kérdező, ismerem évek óta. Jó ideje már az érzelemmentesség a mantrája, és a helyesírása is kísértetiesen hasonlít az övére (írásjelek és ékezetek hiánya). Meg aztán hasonló stílusú kérdésekben keres önigazolást, szóval tutira ő az.

Az a helyzet vele, hogy komoly mentális problémákban szenved, és ha néha el is jut pszichológusig, elvből soha nem működik együtt vele, hazudik neki. Krónikusan kapcsolatfüggő, erősen Stockholm-szindrómás, és életében nem volt még normális kapcsolata, ugyanis annál jobban vonzódik valakihez, az minél aljasabb módon bánik vele. Kölcsönös és harmonikus kapcsolatra képtelen, aki ilyet szeretne kialakítani vele, azt nagyon hamar ejti, sőt, gyakran durván meg is alázza. De persze nem boldog, mert nem érzi jól magát azok mellett az erőszakos bunkók mellett, akiket szeretni(?) szokott, és egyébként nem is a hűség mintaképe, egyszerre akár 2-3 pasija is szokott lenni, de mivel mindegyik ugyanaz a kategória, ezért egyiknél sem fogja megtalálni a párkapcsolati stabilitást. Ezért vette a fejébe ezt a baromságot, hogy ő most érzelemmentességet akar, ő ki fog irtani minden érzelmet az életében. Amúgy lövése nincs, hogy ez konkrétan mit jelentene, de "jól" hangzik, ezért most ezt a célt tűzte ki maga elé. És ezt mantrázza már hónapok óta. Arról, hogy a rengeteg benne levő keserűség és gyűlölet mind érzelem, arról nem hajlandó tudomást venni, ő igazából a pozitív érzelmektől szeretne megszabadulni, mert valamiért szerinte az az ideális, ha mindenkivel érzéketlen tuskó lesz.

Ne próbáljuk őt megérteni...

júl. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Valakivel keveresz

Nincs egy ismerosom se, szoval nem ismerhetsz

Kapcsolatfuggo se vagyok, kerulom az emereket

Ferfi vagyok, nem no

Erzelemmentesseg bennem mar kb 6 eves korom korul kialakult

júl. 24. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!