Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az hatással van egy ember...

Az hatással van egy ember felnőttkori viselkedésére, ha gyerekkorában nagyon szigorúan nevelték?

Figyelt kérdés
aug. 31. 07:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze
aug. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Milyen értelemben?Pozitív vagy negatív?Honnan lehet felismerni?
aug. 31. 07:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A teljes gyerekkor hatással van az emberre, függetlenül attól, hogy nőtt fel.
aug. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok anyag, előadás elérhető ezzel kapcsolatban a youtubon, szakértőktől.
aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Minden gyerekkori történés hatással van rá.Még az is,hogy maga a születés milyen körülmények között esett meg.De még a várandóság idején bekövetkezett események is.
aug. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Minden amit életedben tapasztaltál hatással van rád. Ha tudni akarod mi, milyen hatással van akkor szerintem menj el pszichológushoz, vele fel lehet tárni az efféle dolgokat.

Az, hogy pozitív vagy negatív hatással van rád valami nagyon emberfüggő, van akinél az, hogy pl verték gyerekkoraban azt váltja ki hogy soha nem bántana senkit, meg van olyan is aki emiatt veri a sajátját is.

aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem engedik felnoni. Nem hagyjak meg neki,h maga tapasztalja meg a dolgokat. Nem hagyjak otthon fozni es elrontani dolgokat pl. Ezzel sz onbizalmat nem engedik fejlodni.
aug. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

7

Szépen leírta.

Én ilyenben nőttem fel… Nem lehetett önállóan döntened/csinálnod semmit, a világon mindenre is engedélyt kellett kérni. Az kihat még most is a magabiztosságomra mert “jól csinálom? Megkérdezzek valakit, hogy tuti jó ez így? Mi van ha azt hiszem, hogy jó de közben mégsem stb..

Nem lehetett bohóckodni, játszani gyerekként, ha elmentünk valakihez, ülni kellett mint a cövek és csendben lenni és meg se szabadott szólalni, ha a felnőttek beszélgettek. Ma is inkább ez a csendesebb vagyok ez miatt.. csak hallgatom, hogy mások beszélgetnek.

Ha gyerekem lesz azt és úgy csinál majd amit akar, én nem fogom elrontani az életét.

aug. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

8

"Ha gyerekem lesz azt és úgy csinál majd amit akar, én nem fogom elrontani az életét."


Na hát ez meg a másik véglet.Ezzel is elronthatod a későbbi életét.Bizonyos fokú fegyelmezés azért szükséges szerintem.

aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9

Az természetes. De nem kell majd engedélyt kérjen mindenre. Pl Megehetem azt a csokit? Kimehetek az udvarra játszani? Bekapcsolhatom a tv-t?

aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!