Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen betegség jellemzői...

Milyen betegség jellemzői lehetnek a következő tulajdonságok?

Figyelt kérdés

-IQ átlagos

-empátia hiánya, közöny (emberek felé)

-másokra nem figyel, nem hallgatja meg, közbe vág, nem érdekli, csak a saját mondandója

-nehezen boldogul több fős társaságban, jobban szereti ha csak egy emberrel találkozik

-bizalmatlan

-sok minden érdekli, de bármibe is kezd, hamar megunja/feladja

-nem tudja kiismerni az embereket, képtelen felismerni a viselkedési mintákat

-kárörvendő, bosszúálló, élvezi ha más szenved, "katasztrófaturista"

-nem szereti a gyerekeket, nem tud velük mit kezdeni

-nehezen teremt kapcsolatot, a társas kapcsolatok lefárasztják, nem szeret sokat emberek között lenni



júl. 20. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ez konkrét betegség lenne. Személyiségjegyeket soroltál fel többségében.
júl. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Ki kell ábrándítsalak: nem vagy beteg, gyógyszer nem fogja megoldani a problémádat. Amiket felsoroltál, rossz viselkedésminták és hiányos szocializáció.
júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem se betegség ez, csak körbeírtad a személyiségét. Ha neked ez nem szimpatikus, vagy esetleg valami összetűzésed volt vele, nem jöttél be neki, attól még nem lesz beteg. Kár is lenne ebben önigazolást keresni, ha esetleg erről szól a kérdés.

Amit viszont a leírás alapján tudunk róla személyiségjegyeket hogy introvertált, kevésbé szociális és kevésbé empatikus. Én úgy látom nem azért mert nem akar, hanem inkább azért mert nem tud, egyszerűen gyengébb benne. Van is tippem mi lehet nála a helyzet, egy olyan dolog amiről nem tehet, és semmi köze a betegséghez vagy épp személyiségzavarhoz. Mivel láttam a pszichiátria cimkét nálad, inkább nem nevezném meg a tippemet sem, van elég baja anélkül is hogy bántanák és a fejére olvassák azt amiről nem tehet, és ami őt magát is eléggé tudja zavarni a mindennapi életben.

júl. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én enyhébb aspergerre gondoltam.

Félreértés ne essék, senkit se akarok bántani, főképp nem gyógyszerekkel tömni, de ha tudom hol a gond, milyen jellegű akkor könnyebb ezt "kezelni". Nem mindegy, hogy simán csak egy önző b*nk* paraszt, és akkor pl megszakítom vele a kapcsolatot vagy valami más van a háttérben és ezt figyelembe véve próbálok hozzáállni, kapcsolatot fenntartani vele

júl. 20. 11:05
 5/10 anonim ***** válasza:

- bármibe is kezd, hamar megunja/feladja

- kárörvendő, bosszúálló, élvezi ha más szenved, "katasztrófaturista"


Az aspergernél ezeknek inkább az ellentéte jellemző. Az aspergeres embert inkább onnan ismerni meg, hogy nagyon beszűkült, merev, ragaszkodik rutinokhoz, stb. Amit leírsz, az inkább egy rosszul szocializálódott, frusztrált ember.

júl. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Értelek. Ezesetben felfedem a tippem, én is arra gondoltam hogy a spektrumon lehet az adott illető. De ne feledd, ezek mellett lehetnek még más dolgok is amik bezavarhatnak a normális mindennapokba. De alapvetően ha olvasol pl aspergerről, az sokat segíthet, ha tényleg ez a cél hogy jót kezeld őt.
júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

-IQ átlagos------------emberek nagy része


-empátia hiánya, közöny (emberek felé)-------------emberek minimum fele


-másokra nem figyel, nem hallgatja meg, közbe vág, nem érdekli, csak a saját mondandója-----------emberek minimum fele


-nehezen boldogul több fős társaságban, jobban szereti ha csak egy emberrel találkozik ---------emberek kb harmada


-bizalmatlan ----------emberek minimum fele


-sok minden érdekli, de bármibe is kezd, hamar megunja/feladja -----------emberek minimum negyede


-nem tudja kiismerni az embereket, képtelen felismerni a viselkedési mintákat ------------emberek minimum ötöde


-kárörvendő, bosszúálló, élvezi ha más szenved, "katasztrófaturista"------------------emberek minimum fele


-nem szereti a gyerekeket, nem tud velük mit kezdeni------------emberek minimum negyede


-nehezen teremt kapcsolatot, a társas kapcsolatok lefárasztják, nem szeret sokat emberek között lenni------------emberek minimum negyede

júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, ha valóban ilyesmiről van szó, akkor nem tehet róla, nem akarok én is bele rúgni még egyet.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

júl. 20. 11:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Kamaszkor? Szociális fejletlenség
júl. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
0%
Felborult bélflóra. Étrend- és életmódváltással kezelhető.
júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!