Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rosz ember lennèk ez miatt?

Rosz ember lennèk ez miatt?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam. Kövèr srác, elèggè idióta. Mindig szivatják a többiek, megcsináltatnak vele valami hülyesèget, ès utána azzal is cikizik. Emellett szóban mindig bántják hogy kövèr stb.

Nemrèg odajött hozzám, hogy táncolnèk e vele a szalagavatón. Nekem a párom egy másik osztálytársam, amit tud is. Hallottam azt, hogy a többi fiú küldte hozzám, hogy "kikosarazom", akár a párom miatt, ez neki roszul fog esni, aztán ezzel is el kezdik cikizni. Èn nemet fogok mondani, 2 okból.

1:A keringőt fixen párommal fogom táncolni. A palotás meg nem èrdekel, az nyűg lenne nekem.

2: râszánnám magam, el tudnèk menni, viszont nem azêrt jött oda, mert ő szeretnè, ès mivel nem maga miatt jött oda, így nem fogok beválalni egy nyűglődèst...

Kicsit roszul esik nekem, hogy ezzel is cikizni fogják, de magának csinálta...


tegnap 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Más miatt igen.
tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyiban szar ember vagy, hogy ezzel te is csak belerúgsz szerencsétlenbe.
tegnap 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Most konkrétan megválaszoltad magadnak:) Ez bonyolult, de leírom

Ha párod van, nyilván nem kellene, még akkor sem, ha egy kis táncról van szó. Viszont ne felejtsd el, hogy az, hogy bántanak valakit, mert nem olyan "tökéletes" és amúgy jóba lennél vele, csak azok akik piszkálják tök jó fejek, vagy ciki éppen vele beszélni, az egy dolog. De, ha te ezzel "kedveskedsz" neki, akkor azzal fogják piszkálni, hogy "mit akar tőled", szóval ilyen szempontból mindegy, akit így piszkálnak rendszeresen azt sajnos mindenhogyan piszkálni fogják. De itt most a lelkéről van szó. Ha piszkálják, és ő úgytesz mintha nem törődne vele, az attól még fáj neki. De, ha táncolsz vele, a lelke boldogabb lesz és (talán) több önbizalma lesz (külső tényező, hogy ugyanúgy fogják piszkálni), de TÉNYLEG NEM MINDEGY, HOGYAN DÖNTESZ, igenis számít.

Összességében szerintem vállald be vele, de csak és kizárólag, ha ezt ilyen formában a pároddal is meg tudod beszélni, és nem rád tartozik, de TEGYÉL AZÉRT, hogy őt ne piszkálják (pl.: szólsz tanárnak/ szülőnek és, meg kell fenyegetniük a piszkálókat, például, hogy a kövinél fent az igazgatónál), akárhogyan is hangzik.


*ezek nem butaságok, komolyan fontos

tegnap 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz ember emiatt. Nyilván ha táncoltál volna vele az fix nagyon jól esett volna neki, de ettől függetlenül meg ez a szalagavató sokak életében meghatározó esemény és meg lehet érteni azt is, hogy te a barátoddal szeretnél táncolni. Szóval nem szabad, hogy emiatt bűntudatot érezz.


Persze sajnálatos ami a srácot éri, de már ha még nem is, de lassan felnőtt ember. Fel kell ismernie a problémát, és legalább annyira kezébe venni a dolgok irányítását, hogy segítséget kér.

tegnap 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A párommal beszèltem, ő anyit mondott, neki mindegy, anyit kèrt hogy ne etessem azzal, hogy igen, vagy talán, aztán mègse. Persze ez nálam is így van.... Mondtam volna neki igent, hogy a magyar táncot.... De ott van bennem az, hogy csak azèrt kèrdezte meg, mert a többi srác ráerőltette, stb. Nem saját ötlete volt... Ergo neki nem fontos
ma 00:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!