Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárnak jogában áll akár...

Tanárnak jogában áll akár belső zsebekbe belenézni, hogy van e benne okostelefon?

Figyelt kérdés
10 12 perc gyalog otthonról az iskola, és nem szoktam magammal vinni telefont az iskolába. Van olyan osztálytárs, aki még közelebb lakik, és ő se visz. A rendelet előtt se vittünk. Az érintett tanárok pl a rendelet előtt külön mondták, hogy vigyünk telefont, mert a következő órán kell. Eddig gyakorlatilag elfogadták, hogy nincs nálam telefon, mert sosem volt velem probléma, a kis táskámon kívül máshova nem is tudtam volna elrejteni. Holnap viszont biztos, hogy vastag pufi kabátban megyek suliba, és nagyon fázom mindig, szünetben biztos felveszem amíg szellőztetünk, de lehet, hogy órán is kell. A kabátban van sok zseb, de nem vagyok bűnöző, hogy motozzanak. 17/l

szept. 15. 10:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

8 És ki írt ilyet amit állítasz? :D

Inkább te értelmezd az írottakat.

szept. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én a 6 os tanár válaszolóval értek egyet. Amíg iskolai mobilozáson nem kapnak, addig maradjon a bizalom. Eddig se vittem magammal, ha külön nem mondták, hogy kell,ezután sem viszem. Ha elveszíteném a bizalmat, akkor nézzék a zsebeimet.
szept. 15. 18:47
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem bizalom kérdése.

Kijött az új rendelet, és szúrópróba szerűen kérhetik, hogy nyisd ki a táskád, vagy a zsebed.

szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
45%
A táskádba belenézhetnek, de bele nem nyúlhatnak. Megmotoznia pedig max az iskolaőrnek szabad ha jól tévedek. Mármint tanár biztos nem motozhat, de azt hiszem az iskolaőr igen.
szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 SZTANN ***** válasza:
86%

A tanár nem hatósági személy, nincs joga megmotozni (sem a táskádat, sem a zsebedet nem vizsgálhatja úgy, hogy saját kezével kinyitja). De az iskolában neked vezetőd, a tiltott tárgyakat jogszabály írja elő, tehát a tanárnak JOGA VAN ahhoz, hogy FELSZÓLÍTSON, nyisd ki a táskád, mutasd meg a zsebed - te, a te kezeddel, de meg KELL mutatnod.

(Motozni csak rendőrnek lehet, kiskorút pláne csak a szülője jelenlétében.)

szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
80%
Nincs joga.
szept. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!