Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középsulis kolis életben ezek...

Középsulis kolis életben ezek a feltételek adottak lesznek?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy szeptembertől kolis leszek mert 60 km-re van az iskola ahova járni fogok.


Sajnos elég nehezen tudok alkalmazkodni másokhoz, bár nagy igényeim nincsenek de nekem nagy szükségem van egy pár óra hosszányi én időre, amikor csak bezárkózok a szobába és egyedül vagyok.

A másik, hogy én aludni csak teljes sötétségben és csendben tudok. A csendet olyannyira kell érteni, hogy a horkolást sem bírom, attól a hajam tépem ki. Kisebb gyerekkorban is mikor nagyszüleimnél aludtam és rendszeresen csöpögött a bojler attól megőrültem és addig nem nyugodtam míg alá nem tettünk valamit, ami felfogja a csepegés hangját. Tanulni csak hangosan tudok úgy, hogy hangosan ismételgetem meg magyarázom magamnak az anyagot. Nagy dolgot elintézni wcn szintén csak teljes csendben tudok, olyannyira, hogy itthon is mindig akkor megyek el amikor egyedül vagyok. Ha már reggel rám jön és tudom, hogy délután egyedül leszek akkor addig tartogatom. Ha nem megoldható az egyedüllét akkor éjszaka intézem el.

Ja és aludni csak kizárólag egy szál boxer alsóban tudok télen-nyáron hőmérséklettől függetlenül.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, szerintem minden mást könnyen megoldok, de ezek amiket leírtam nagyon érzékeny pontok nálam.


Ezek a feltételek mennyire lesznek adottak egy középsulis koleszben?



júl. 13. 01:16
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
60%
Hat akkor valamit valamiert 🤷‍♀️
júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
77%
2 napig se fogod birni tobb emberrel egy szobába
júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
11%

#13


"11es igen életszerű hogy egy 14-15 éves egyedül éljen..."


Mert amúgy a koliban főz rá a szobatársa, a másik szobatársa meg kimossa a ruháit, igaz? :D

júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
93%

Ezek szinte semennyire sem lesznek adottak. Én például tíz éve voltam gólya középsuliban, akkor egy szobában 4-6-an voltunk, és 5 darab zuhanykabin jutott 50-60 lányra. És hivatalosan este 9 után tilos volt zuhanyozni. WC-ből is ilyen 4-5 darab volt, de minimum egy mindig fixen rossz volt.

Tudom, nem könnyű, de meg kell tanulni másokhoz alkalmazkodni, kompromisszumokat kötni, és mérlegelni, mi számít reális elvárásnak. És sajnos a kollégiumok nem arról híresek, hogy ott némacsend lenne.

júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Foleg ha kifogsz nalad idosebb c szobatarsakat akik hajnali 4-ig buliznak nem fogod sokaig birni
júl. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

#25 Hát ha ez lesz akkor inkább lemondok a szakmáról és megelégszem a sima érettségivel is amit megkapok közelebbi suliban :D


Nekem legkésőbb este 11-kor már minden bajom van, nem bírom ha még azután bulizni akarnak.

júl. 13. 12:01
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

23as, nem, de ha baj van a koli vállal felelősséget, nem engedik annyira szabadon őket.

Itt nem a főzésről vagy mosásról van szó, hanem ha a 14 éves mondjuk bekapcsolva felejti s tűzhelyet és leég a ház.


25 középiskolai koliban nincs hajnalig bulzás. Nálunk kicsiknek (9-10. osztály9 9 kor, nagyoknak (11-12 szakma) 10 órakkor volt lámpaoltás

júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
60%
Ne izgulj, majd alkalmazkodni fogsz a többiekhez
júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
66%
Majd haza jársz kulazni
júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
100%
Az semmi, én koliszobámban 30-an vagyunk, egész osztály, eleje nehéz, de aztán hozzáedződsz a szobatársaidhoz. Ez a kollégium olyan kötődést és szoros kapcsolatot alakít ki, hogy az a családi kötelékekekkel összevethető
júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!