Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ezért miért én vagyok bunkónak...

Ezért miért én vagyok bunkónak beállítva?

Figyelt kérdés

Volt egy lány, aki pár éve nagyon bejött és igazi ócska, önbizalomhiányos simpként pár naponta, hetente lájkoltam az új fotóit Instán, reagáltam az eltűnő történeteire, amin ő szerepelt. Válasz sosem volt, mindig csak "látta", de tiltani sosem tiltott.


Idén egyetemen szaktársak lettünk, pár hete aztán felvette velem a kapcsolatot, az egyetemmel és a szakkal kapcsolatban kért segítséget. Hozzáteszem, olyan dolgokról van szó, amiket világosan kiemeltek előadásokon, aki pedig nem volt ott, öt perc alatt utána tud nézni a neten.


Az előzményekre - és az érdeklődés elmúltára - tekintettel az üzenet elolvasása után nem reagáltam. Később visszajutott a fülembe, hogy emiatt tahónak gondol.


Mégis miért kellett volna válaszolnom? Aki annyira nem képes, hogy három másodperc alatt visszaírja, hogy "bocsi, nem", az miért vár különb elbánást magával szemben?


Szerintetek helyesen jártam el?


jún. 18. 16:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy likera mit kéne reagálni egyáltalán? Mi rengeteg ismerősömmel likeolgatjuk egymást kölcsönösen, ez az ég világon semmit nem jelent. Te a szó szoris értelmében nem is közelették felé.
jún. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
16%

#7 Elfogadom ezt az érvet.


De ugyanezen érv mentén te se várd el, hogy a Lidl-s pénztáros kisasszony kedvesen, vagy akár csak kulturáltan viselkedjen veled.


Hiszen naponta 120 ember köszön neki a kasszában, miért kellene mindnek visszaköszönnie?

jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
#12 de most szerencsétlen csaj mit mondjon egy likera? Mert még egy bókot meg lehet köszönni, egy likeot azért nem szokàs.
jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
20%
#13 Itt nem csak lájkokról volt szó, hanem story reagálásról is. Tehát nem egyszerűen be lett lájkolva a kép, hanem küldött neki a kérdező valami szöveget is. Erre már illik reagálni, ha tetszik az illető, ha nem.
jún. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#14 Szerintem ideje lenne megtanulni helyén kezelni a virtuális világot.


Olyan ez, mint panelban lakva is illik köszönni egymásnak, de nem illik szerelmes leveleket dobálni a másik postaládájába. Illetve ha megtesszük, akkor bele kell számolni, hogy a másik nem fog erre reagálni, mert erre minden joga megvan.

jún. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
27%
Helyesen jártál el.
jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
#14 a storykra szivecskével is lehet reagálni
jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!