Hogy közeledhetek a másod-unokatestvérem felé?
Annak idején én is egy rokonnal együtt kezdtem a gimit, ugyanaz az évfolyam, csak más osztály. A kezdetekben jó volt neki is, nekem is, hogy együtt lógunk a szünetekben, de pár hét után a rokon elkezdett arra célozgatni, hogy nyissunk mások felé is. Nyilván jól elvoltunk, de ő szeretett volna megismerkedni másokkal, nem elzárkózni előlük egy új helyen. Utána ő neki lett ott baráti köre és nem is beszélgettünk. Ez a normális.
Hogy mit tegyél?
Egy barátság úgy alakul ki, ha mindkét fél jól érzi magát a másik közelében.
Ha arról van szó, hogy a rokon jól érzi magát egyedül vagy megvan a barát köre és te is csak cikinek érzed, hogy rokonok vagytok, mégsem beszéltek, akkor feleslges ebben bármit is tenni. Attól, hogy rokonok vagytok, nem kötelességetek a szüneteket együtt tölteni, csevegni, etc.
De, ha ennek ellenére is barátkoznál vele.akkor csak nézd meg, hogy ki tudsz-e ilyen viszonyt alakítani.
Próbáld ki, hogy odamész, valami humorosat vagy érdekeset elújságolsz neki.
Vagy olvas? Akkor meséld el, hogy te most milyen könyvet olvasol.
Szereti a zenét? Mond el, milyen jó zenét találtál és mutasd meg.
Szereti a Youtube-ot? Mesélj akedvenc Youtuberedről.
Próbáld ki, hogy felhozol ilyen témákat és ebből születik-e egyáltalán beszégetés vagy csak tőszavakban reagál. Ha születik, akkor olyan, hogy utána automatikusan haladtok egyik témából a másikba, nem akad el a csevegés.
Ezek után megpróbálhatod, hogy elmente együtt valamerre a folyosón vagy hazafele együtt mentek.
De ha úgy érzed, hogy nagyon döcögnek a beszélgetések, akkor engedd el őt már az elején, mert máskülönben érezheti ezt ráakaszkodásnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!