Manapság a középiskolákban nyilvánosan zajlik az osztályozás, dolgozatkiosztás, vagy titkosan?
Az én időmben (2011-2017 között voltam gimnazista), még a legtöbb esetben nyilvános volt a dolgozatok értékelése. Kiosztotta a tanár, vagy a hetes, mindenki átszámolta a pontjait a lapon, aztán szólította névsorban az embereket, hogy diktálják be, hanyas. Félévkori/évvégi lezárások is így történtek. Ment végig a névsoron a naplóban, elmondta, a tanár a konklúzióit, meglátásait az adott tanulóval kapcsolatban, meg az érdemjegyét.
Nem is volt ezzel senkinek sem problémája, csak ugye azóta eléggé szigorodtak a személyiségi jogok, meg a személyes adatok védelme. Olvastam már itt is olyanokat, hogy a jegy az bizalmas adat, stb.
Éppen ezért, kíváncsi vagyok, hogy manapság is a fenti módszer szerint történik az értékelés, vagy változott a helyzet az iskolákban, és már csak négyszemközt történik a dolgozatkiosztás, megmutatás?
Mennyire szokták ezt komolyan venni? Illetve volt-e már belőle balhé, vagy nézeteltérés? Pl. valakiről mondtak valami olyat, amihez nem járult hozzá.
Hogyan működik ez osztályozás titkossága mostanság? Vannak itt esetleg középiskolások, vagy olyanok, akik 1-2 éve érettségiztek csak? Mi a helyzet ezzel a témával kapcsolatban?
Is-is. Elöfordul, hogy gyorsan akarja beírni a tanár és akkor gyorsan mindenkin végigmegy, ahogy írtad (ilyenkor is néhány tanár megkérdezi, hogy zavar e valakit, ha hangosan kéne bemondani a jegyét, de nem nagyon szokott ebböl probléma lenni)
de általában már eleve a tanárnál vannak a dolgozatok osztályzásnál és akkor egyböl beírja krétába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!