Az oktatásban osztályozásban mennyire van helye a politikának?
Nos,nem tudom mennyire illik a kategóriába a téma,de járok egy suliba,ami fizetős.
Minden szép és jó,szép jegyeim vannak,mert csak 3 tanár tanít.
Ezek közül az egyikkel már volt a képzés kezdetén is probléma,mert hogy később jelentkeztem be a képzésre pótfelvételi eljárásban,de valahogy sehogy sem akarta megadni nekem az eddig tanultakat hogy pótolhassam. Az iskola tanulmányi felületén viszont jól látszik hogy más diák ugyanezeket kérte neki megadta.
A beadandóak más tanár ötösre értékelte ő épp csak egy hármast adott rá,egy beadandót elfogadott majd később közölte hogy mégsem jó,csináljak másikat. Megtettem,de nem kaptam rá osztályzatot.
A többi hallgató feladatai az értékelés után nyilvánosak voltak,és szemmel láthatóan a "hülyeségekre" amik nem is a szakmához tartoznak teljesen 4-es 5-ös érdemjegyeket adott. Az én beadandóm mivel a szak amit tanulok már évek óta a hobbim is,más oktató szerint fullos.
Természetesen meg is buktam nála,csak én.
Tudniillik más nemzetiségből származom,de egyik szülőm magyar. Itt születtem. Ebbe a kis közösségbe próbálok beilleszkedni de nem megy hiába ajánlok fel megoldásokat a tanulásra valahogy elutasítóak.
Az oktatóról tudni kell hogy szélsőséges nézeteket vall amit a nyilvános facebook profilján mindennap hangoztat és ilyen posztokat is oszt meg,és politizál (baloldal) ebbe néhány hallgató társ szintén bekapcsolódik.
Ilyeneket oszt meg mindennap: "Külföldiek menjetek haza" "Utálom a fideszt"..stb.
Én nem politizálok és teljesen független vagyok.
És bennem van a félsz hogy nem-e emiatt vagyok így leértékelve,mert hogy külföldinek hisz?
Természetesen elhangzott többször is hogy megbuktat,bár még vizsga sem volt. És ha ez bekövetkezik elbukom a képzés díját.
Milyen módszereket vethetnék be ezek ellen? Hangfelvétel például a vizsgáról? Más tanár beleszólhat az értékelésbe?
Nos, nekem eddig kivétel nélkül minden tanárom nyíltan politizált órán, mégpedig elég gyakran. Ez igaz lehet a magyarországi tanárok 95 százalékára.
Ugyanez a helyzet osztályzás terén: politikai motiváció is áll mögöttük.
Annyiban, amennyiben az értékelési rendszer bevezetését oktatási rendszerhez kötjük, hiszen valamikor egy kormány vezette be.
1945-ig az 1-10 skála volt a rendszer. A kommunisták bevezették 1-5-ig.
Romániában még mindig az.
1974-ben, egyetlen kísérleti évre vezették be érettségin a kiválóan megfelelt, jól megfelelt, megfelelt és nem felelt meg értékelést. Nem vált be. Megvis szüntették.
Visszatérve, az osztályzás szempontja kizárólag a tárgyi tudás, a tantárgyban való jártasság, a készségszint lehet. Semmi más.
Ha a tanár a szimpátia, világnézet, politikai szempontok alapján osztályoz, az nem a tudást értékeli. Azt ki kell rúgni.
Rosszul csinálja az a tanár, aki ennyire primitíven elfogult.
Egy kollégám nagyon igazságtalanul bánt el az egyik diákkal. Csínytevés miatt aránytalanul megszégyenítette.
Nos, úgy 20 év múlva rosszul lett, mentő jött érte. Hát ez a srác volt a mentőorvos, aki megmentette az életét. A srác intelligens volt, nem hozta szóba, de a tény az tény. Senki, soha nem ússza meg.
Menj át másik egyetemre, ugyanerre a szakra, vagy hasonlóra. Ha tényleg tehetséges vagy, akkor fog még veled, a neveddel találkozni, és szembesül.
Amúgy averzióim vannak. Nem tudom, milyen szakról van szó, de egyetemistaként, aki itthon nőttél fel, ilyen durva helyesírási (és nem elütési) hibákat elkövetni, elgondolkodtató.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!