Miért mondják egyes pedagógusok hogy a nevelés a szülő dolga mikor a pedagógia része a nevelés is?
Politizálás és túlzott mélységekig belemenés nélkül is meg lehet érteni.
Egy gyerek 1-2. osztályban 8 órát, 3-4.-ben (általában) választhatóan napközivel 8-at vagy anélkül 6-7-et van az iskolában. A nevelésnek talán ebben a korban van a legnagyobb szerepe, nem tinédzserkorban kell elkezdeni nevelni. Egy osztályba általában 20-30 gyerek jár. A 6-10 éves gyerekek általában elviselhetetlenek, visítoznak, kiabálnak, hisztiznek. Most képzeld el, hogy neked tanárként (tanítóként) kell megnevelned ezt a 20-30 gyereket. Tegyük hozzá, hogy hiába vagy te velük a nap nagy részében, vannak óráik másokkal is.
Szóval tegyük fel, hogy egyedül kell megnevelned 20-30 rossz, visítozós gyereket ~5 óra alatt. Iskola után hazamennek (ahol ki tudja, milyenek a körülmények, milyenek a szülők) és a nap további 16-18 óráját ott töltik.
Lehetséges?
Nem, nem az.
Még ha egy tanárnak sikerülne is helyretennie egy gyereket, egy rossz szülő pillanatok alatt elcseszné.
Aztán jön a felső tagozat, majd a gimi, ahol a diákokat 10-15 különböző tanár tanítja heti 1-6 órában. Most akkor melyik nevelje meg őket? Lehet nekik magyarázni, de valószínűleg a falnak beszélsz. És, ahogy írtam is, nem ilyen korban kell nevelni.
Amúgy is, egy szülőnek (jobb esetben, nem a cigánysoron) 1-3, max 4 gyereket kell megnevelnie, nem 20-30-at.
Így már érted, miért nem a tanár dolga?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!