Az egyetemi tanárok képzett pedagógusok, vagy csak szakértő professzorok, akik nem értenek a pedagógiához?
Általánosságban, az egyetemek nem csak az oktatás, de a kutatás intézményei is, a tanárok pedig inkább kutatók, tudósok, mint pedagógusok. A nagy különbség az egyetemet megelőző oktatáshoz képest, hogy az egyetemen magukkal "egyenrangú" feleket képeznek. Sokaknál aztán egybe is folyik a két oldal, és már hallgatóként részt vesznek oktatásban, kutatásban.
És elvileg egyetemre nagykorú - mondjuk felnőttnek - hallgatók járnak. Gyámolítás nélkül is boldogulniuk kell(ene).
Kedves #5!
"egyetemre nagykorú - mondjuk felnőttnek - hallgatók járnak. Gyámolítás nélkül is boldogulniuk kell(ene)." Totálisan félreértettél (és le is pontoztál, köszi😉), nem arra gondoltam, hogy tutujgatniuk kellene az egyetemi hallgatókat, de, ahogy te is írtad, "magukkal "egyenrangú" feleket képeznek", na ha ez lenne, akkor nem kezelnék le a hallgatókat, nem lenne annyi megalázás az egyetemeken, mint amennyi van, és idegileg sem tennék tönkre az "egyenrangú" feleket, mert akkor már (azt csináld mással, amit te is szívesen elviselsz), de mindegy is, gondolom nem érted, hogy mire gondolok.
Az más kérdés, hogy mindenhol vannak emberileg **** alakok. Bár tapasztalatom szerint ez igaz általános és középfokú oktatásban is, ahol pedig pedagógusok tanítanak. Ettől még az elv igaz, ha az egyetemen végeztél, akár taníthatsz is ott, míg ez a többire nem áll.
Nem pontoztam senkit sehová, de azt már többször észrevettem, hogy valami lepontozómanó végignyomkod minden hozzászólást itt-ott. Gondolom van aki így éli ki a frusztrációit.
Az egyetemi tanár oktatói képességét és tudományos kiválóságát (mielőtt egyetemi tanárrá kinevezné a köztársasági elnök) a habilitációs eljárásban vizsgálják meg. Ha egy doktor habilitációs oklevelet kap, azzal megkapja a "venia legendi"-t vagyis a szabad kurzushirdetési jogot, ez fejezi ki, hogy az egyetem hivatalosan alkalmasnak találta arra, hogy szabadon eldöntse mit és hogyan tanít.
A középiskolai vagy általános iskolai tanárok/tanítók pedagógiai alkalmasságát az egyetemi képzésük során letett pedagógiai tárgyú szigorlat igazolja; egyetemi tanárok esetén a habilitációs oklevél tanusítja ugyanezt sokkal magasabb szinten, de nem gyerekek nevelésére, hanem felnőttek oktatására vonatkozóan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!