Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan ne szenvedjem végig a...

Hogyan ne szenvedjem végig a bankettet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hamarosan érettségi bankettünk lesz, amire semmi kedvem elmenni. Csak azért érzem kötelességnek elmenni, mert én szerveztem le kb. az egészet (szüleim ismerik a vendéglő tulaját), de nem azért, mert annyira kedvelem a társaságot, hanem mert mindenki lusta volt elintézni és az osztályfőnök problémázott, miért nincs még helyszínünk. Ezek után, hogy ennyire kivettem a részem az előkészületekből (amiben senki sem segített), kínosnak érezném visszamondani.

Nem igazán szerettem az osztályt, nem fogadtak be, egyik klikkhez sem tartoztam, az első két évet végigszenvedtem az állandó magány és gúnyolódás miatt. Az utolsó évek jobbak voltak kicsit, pár emberrel jóban lettem, de velük is csak a suliban beszéltem, távoktatás alatt szinte senkivel. Rosszul esett, hogy csak arra voltam jó, hogy amikor valamit meg kellett szervezni (mint pl. most a bankettet).

Igazából a formalitás és a kaja miatt mennék, pár osztálytárssal és tanárral beszélnék, de semmi kedvem ahhoz, hogy leigyam magam a sárga földig, ahogyan a többiek fogják majd. Amúgy sem szoktam gyakran alkoholt inni, most sincs nagyon kedvem. Nem vagyok egy társasági ember, félek, hogy nagyon kínos lesz, hogy nem iszok és az, hogy megint nem fogok tudni egyik társasághoz sem csatlakozni. Az a baj, hogy a bankett után pár nappal még egy utolsó kirándulásunk is lesz és ott majd tuti jól megkapom, hogy minek léptem le olyan korán, miért nem ittam, stb.

Biztos nagyon sokan írják majd, hogy ne menjek el, de légy szíves ne csak ezt írjátok, hanem valami konkrétabb tippet. 18/L



2021. jún. 20. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Gondolj arra, hogy benne van a nevében, hogy "bank". Sok-sok-sok lóvé.
2021. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ó hát ez nagyon egyszerű, nincs itt semmiféle probléma.


"Igazából a formalitás és a kaja miatt mennék, pár osztálytárssal és tanárral beszélnék" Itt meghúzod a vonalat, aztán elegánsan távozol.


Amúgy teljesen átérzem, hasonlóan éltem meg a középsulit én is annak idején.

2021. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
ajnalom hogy nem voltak jo elmenyeid az osztalyoddal. beszelgess azzal a par diakkal es tanarral akiket kedveltel, mondd meg hogy azert nem iszol mert antibiotikumot szedsz, es utana nyugodtan menj haza amikor ugy erzed hogy eleget toltottel ott. nem kell mindig masok velemenyevel foglalkozni
2021. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

1) Hamar menj ha,a angolosan lelépve, ne búcsúzkodj, csak menj ki, és többé ne menj vissza.

2) A kirándulásra el se menj.

2021. jún. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Vacsora után angolosan távozol, és kész.
2021. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

Konkrét tipp, hogy tanulj meg beilleszkedni abba a társaságba amelyikbe valamiért belekerülsz!!!!!!!! (Ha nem teszed meg, csak neked leszsza rabb!)

(A kérdésedböl (?) látszik, hogy olyan kis ezt sem szeretem, azt is utálom gyerek vagy.)

2021. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Attól hogy te szervezted, nem kötelező menned.


Amúgy a mienk úgy nézett oi, hogy biosztanárral meg pár lánnyal ettünk külön, jól elbeszélgettünk de 0 képen voltunk rajta. :D


Az osztály magja vitt fényképezőt és kb 200 kéet csinaltak csak magukról.


A végén lett egy csoportkép az ztcán, de magán a banketten semmi, csak ugyanazok az emberek vannak.

2021. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom, sem a bankett, sem a kirándulás nem kötelező. Felnőtt ember vagy, lassan hozzászokhatsz ahhoz, hogy nem kell mindig mindenkinek megfelelni. Akár továbbtanulsz, akár dolgozni mész, tiszta lappal indulsz, új ismerőseid lesznek. Ne rágódj a múlton, de a jövőben légy nyitott a többi emberre!
2021. jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Az utolsó mond valamit. Az egyetemet más emberként kezdtem és egy lány a gimiből egyszer megjegyezte, hogy teljesen megváltoztam.
2021. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ!

Egy kis Update: Azóta már megvolt a bankett és a kirándulás is. A bankett nem volt egy nagy eresztés, tudtam beszélgetni a mellettem ülőkkel, de a kaja után a legtöbb tanár és az osztály fele is lelépett, pár tanár maradt, velük beszélgettünk, viszont összességében ennek is elég hamar vége lett, kb. 21:45-kor véget ért az egész "buli". Kicsit csalódott voltam, mert többet vártam, de ahogy említettem, nem voltunk összetartó osztály, nem csoda, hogy ilyen lagymatagon sikerült ez (is). A kirándulásra végül elmentem, az már jobb volt, közvetlenebbül tudtunk egymással és az osztályfőnökök is beszélni, szóval az kárpótolt a bankett miatt. Összességében mindkettőt túléltem :)

2021. júl. 1. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!