Az élet tulajdonképpen csak arról szól, hogy mindenki küzd azért, hogy minél kevesebbet szenvedjen és azt minél jobban túlélje?
Csak egy példa: jelenleg itt görnyedek és szenvedek a tananyag fölött -> amit utálok, de azért szenvedek, hogy legyen egy diplomám -> amivel nagyobb eséllyel lehet munkahelyem később pedig normális fizetésem -> ami által megtudom venni azokat (az amúgy k***a alapnak számító) dolgokat, amelyek alkalmasak arra, hogy én szenvedésektől mentesen éljem le az életemet (normális, kaja, tisztálkodószerek, tető a fejem felett, fűtés, ruha stb.). Aki pedig ezt a küzdelmet (ami alatt másokon való átgázolást is természetesen értek), nagyobb volumenű dolgokat is elérhet, ami már nem feltétlenül létszükséglet, de valamilyen szinten mégis lényeges: biztonságos autó (amivel balesetben nem halsz/nyomorodsz meg, mint a csóró Suzukis), kényelmes lakás (amivel nem kell kuporognod, mint a szmogban élő panellakó), minőségi étel (ami által tovább élhetsz és nem leszel rákos).
De például a gyermekvállalás is szerintem az emberek 95%-nál tudat alatt azért elsődleges szempont, hogy majd legyen valaki, aki "idős korukban rájuk nyit és törődik velük", ahogy sokszor hallottam már ebben a formában, mint érvként.
Tényleg erről szól az élet? Egy büdös nagy küzdelem a kényelmes túlélésért? Mert nekem már elegem van akkor belőle. Én nem akarok azért szenvedni az államvizsgán/munkahelyen stb., hogy elmondhassam, hogy nem fázok/éhezek stb.
Jó esetben azért tanul az ember, hogy azt csinálhassa egész életében, amit szeret, és nem csak a pénz motiválja. "Csak pénzért" borzasztó lehet dolgozni. Persze a szerzett tudással nyilván minél nagyobb jövedelmet akar az ember elérni, de aki csak azért szenved, hogy legyen egy diplomája, annak tényleg csak a minél kevesebb szenvedés lesz a célja.
Az életet élvezni kell - most jó értelemben írom.
röviden és tömören igen.
De lehet úgy is csinálni, hogy szereted amit tanulsz mert érdekel, ezáltal nem kell fölötte görcsölni és nem szenvedésnek éled meg, hanem alig várod, hogy foglalkozz vele.
Ugyanez igaz a munkára is. Nem kell másokat eltiporni, hogy jó életet élj, de meg kell kérni az árát. Pénz van a világon korlátlan mennyiségű. Ki kell venni egy szeletet a tortából.
Amit leírtál, az valóban nagyon kiábrándító, de igaz.
A mai modern világ nagyjából ennyit képes nyújtani az embernek.
Mindezek mellett az életben lehetnek értékes, igazán szép élményeink, tapasztalataink is, melyekért csupán annyit kell tenni, hogy nyitott szemmel, nyitott szívvel járunk.
És ami még fontosabb, ha eljutottál odáig, hogy a jelenleg létező és követendő társadalmi minta nem elégít ki, ha úgy érzed, hogy az emberi lét ennél magasabb rendű célokat is rejthet magában, akkor ideje nekilátnod megkeresni azokat. Mert van ilyen is...
#1: Óhhh, könyörgöm, hagyjuk már ezt a "munka a hobbim" dumát! Vannak bizonyos übermensch elitista sarjak, akik tényleg imádnak ezer oldalakat Phd-ra megtanulni, hogy aztán elélvezzenek a lexikon agyukra meg ilyen-olyan titulusukra és kielégülten menjenek be a céghez állandóan pörögni, mert a gyíkok, akik örömmel görnyednek a Java/IOS programkód előtt (amitől nekem hányingerem van), de én soha nem szerettem tanulni, utálom a felelősséget és gyűlölöm, ha kötött az életem. És mivel a raktáros, fizikai munkával éhen lehet halni így logikus, hogy egyetemre mentem, aminek minden percét gyűlöltem, de másként nem tudok érvényesülni. Eleve mit lehet azon szeretni, amit állandóan kell tanulni és teljesíteni. Ha mondjuk nettó 300-ért kellene palántákat ültetni a Parlament előtt... Na az álommunka lenne. Se felelősség, se tanulás és még szép is.
De tőletek kérdezném, akiknek hobbija a munkája: mi a végzettségetek és szakmátok?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!