Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mit csináljak vele?

Szerintetek mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van egy lány az osztályomban, aki elég érdekesen viselkedik. Állandóan az asztrológiára, meg az ezotériára hivatkozik és olyan szavakat használ, amiket szerintem ő sem ért.

Osztályfőnöki órán szoktak lenni ilyen közös beszélgetések, csak ő ezt nem tudja megérteni és valahogy mindig csak ő kommunikál az osztályfőnökkel.

Azt állítja magáról, hogy introvertált, pedig pont ő az az ember, akinek mindig hozzá kell tenni valami "hasznosat" az órához. Kicsit kezd az agyamra menni. Ma például az verte ki a biztosítékot, hogy azt mondta, hogy ő jártas a pszichológiában. Mondom, mi van?

Burkoltan okosabbnak hiszi magát mindenkinél, és én nagyon nem szeretem az ilyen megmondó embereket. Pluszba még elég provokatív is a viselkedése. Egy csomó képén direkt úgy áll be, hogy kirakja a fenekét (ezt sem bírom amúgy, amikor valaki ezt csinálja).

Szóval nem értem, de előfordult már olyan is, hogy egyetértettünk valamiben.

És az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hagyjam, vagy próbáljak meg beszélni vele?



2021. márc. 18. 12:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Megbántani nem szeretnéd, viszont megváltoztatni - alapvető jellemétől kezdve - viszont igen. Aha.
2021. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Valószínűleg te is olyan lehetsz, mint ő. Egoisták vagytok, ebben semmi baj nincs csak ne hangsúlyozza ki. Te is elég magas lovon ülsz, ha már itt tartunk, hogy egy általad nem ismert embernek szólogatsz be egy anonim oldalon.

De mindegy szerintem zárjuk le nem szeretek veszekedni, egyáltalán nem akarom más irányba terelni őt: ez a végső szavam erre.

2021. márc. 18. 13:40
 13/17 anonim ***** válasza:
73%
Én nem a szóltam be. Csak próbáltam másképp nézni a dolgot, mint te. Hoppá, máris olyan lettem, mint a lány. Szóval igazam volt.
2021. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Na jó, meggyőztetek. Az egoista én voltam ebben a helyzetben. Meg kell próbálnom pozitívabbnak és kevésbé előítéletesnek lennem. És majd lehet ráírok az illetőre, hogy kikérdezzem a világnézetével kapcsolatban. Nem akartam volna veszekedést, sajnálom, akit megbántottam. Leszálltam a magas lóról. ;)

Elnézést tényleg néha vannak elég durva hangulatingadozásaim. Nem vagyok beteg ez csak ilyen tinédzserkori hülyeség szerintem.

2021. márc. 18. 13:58
 15/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem ilyen egyoldalú ez...

Te találtál benne olyan viselkedésformát, ami negatív, káros. A nagyképűséget. Ezt szeretted volna vele megbeszélni, hogy ezt érzékeled benne, és tudtára adni, hogy a viselkedésének tudatába essen és javíthasson rajta, a jó irányba. Nem voltál egoista, jót akartál tenni, csak félreértelmeztek a válaszolók és te is magadat.


" viszont megváltoztatni - alapvető jellemétől kezdve - viszont igen"

Semmi alapvető jellemét nem akarta megváltoztatni, csak a negatív oldalát. Itt a válaszoló téged állít be rossznak, ŐK állítottak be téged olyannak, mintha a magas lovon ülnél. Közben csak rosszul kommunikáltad ki a tapasztalatodat a lánnyal kapcsolatban. Figyelj. Akármit fogsz kiírni akárkiről, vagy akármilyen kérdésed lesz, mindig torzítani fogják a negatív irányba. Ezért amit írnak az emberek az életed során, nagyrészt el kell engedned, mert sok indokolatlan alázást fog tartalmazni, csak nagyon pici igazságot tartalmaznak majd. Akkor lehet neked rossz, amikor ELHISZED, hogy te rosszat akartál és rosszat tettél, amikor nem is az volt a célod.


". Nem akartam volna veszekedést, sajnálom, akit megbántottam."

Nem hiszem, hogy bárkit megbántottál itt. Sokkal hidegebbek az emberek, mint amilyen te vagy. A többség magasról leszarja, mit írsz nekik, csak várják hogy mibe lehet igazuk, hogy torzíthatják a szövegedet valami rosszba, amibe beleköthetnek. Ez, amit írtam, durvának tűnhet, de szerintem teljesen pontos.


"Nem vagyok beteg"

Egyáltalán nem is tűntél annak. Nagyon normális vagy, a hibáidra figyeltél, magadba néztél.

2021. márc. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15-ös, köszönöm szépen van benne igazság.

De tudom, hogy én sem voltam szent és nem épp kedves, ezért kértem bocsánatot. Nem mindig annyira nagyképű a csaj, kicsit ferdítettem a valóságon. Egyébként kissé későn érő típus vagyok, emiatt lehet, néha félreérthető, amit akarok mondani. És sokszor ovisnak tűnök agyilag. De az a célom, hogy ezt minél hamarabb megváltoztassam. Innentől kezdve tiszteletben tartom mások gondolkodását és tényleg, őszintén sajnálom. De azért tudom, hogy ezen az oldalon vannak olyanok, akik direkt kiforgatják az ember szavát, hogy aztán nekik legyen igazuk.

Na, erőt, egészséget mindenkinek! :)

2021. márc. 18. 18:33
 17/17 A kérdező kommentje:
Na, azóta jóban vagyunk a lánnyal. Megbeszéltünk mindent. :)
2021. márc. 19. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!