Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek mit csináljak vele?

Szerintetek mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van egy lány az osztályomban, aki elég érdekesen viselkedik. Állandóan az asztrológiára, meg az ezotériára hivatkozik és olyan szavakat használ, amiket szerintem ő sem ért.

Osztályfőnöki órán szoktak lenni ilyen közös beszélgetések, csak ő ezt nem tudja megérteni és valahogy mindig csak ő kommunikál az osztályfőnökkel.

Azt állítja magáról, hogy introvertált, pedig pont ő az az ember, akinek mindig hozzá kell tenni valami "hasznosat" az órához. Kicsit kezd az agyamra menni. Ma például az verte ki a biztosítékot, hogy azt mondta, hogy ő jártas a pszichológiában. Mondom, mi van?

Burkoltan okosabbnak hiszi magát mindenkinél, és én nagyon nem szeretem az ilyen megmondó embereket. Pluszba még elég provokatív is a viselkedése. Egy csomó képén direkt úgy áll be, hogy kirakja a fenekét (ezt sem bírom amúgy, amikor valaki ezt csinálja).

Szóval nem értem, de előfordult már olyan is, hogy egyetértettünk valamiben.

És az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hagyjam, vagy próbáljak meg beszélni vele?



2021. márc. 18. 12:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk is volt ilyen, mi közösen megbeszéltük az osztállyal, hogy ignoráljuk, illetve ha nem tudjuk ignorálni, akkor kinevetjük. Gyorsan befogta a pofáját.
2021. márc. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Miért kéne bármit is csinálnod vele? Még az osztályfőnöknek is több köze van hozzá...
2021. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nálunk egy vegán volt, aki házipálinkával mosta a haját minden reggel iskola előtt.
2021. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

Téged miért zavar, hogy másképp látja a világot, mint te? Miért zavar, ha okosabbnak hiszi magát másoknál? Miért zavar, ha olyan képek készülnek róla, amin pucsít? Tán irigy vagy rá?!

Mégis mit akarnál neki mondani? "Hagyd abba azt a viselkedést, ami engem zavar, mert irigy vagyok rád és te nem lehetsz jobb nálam és nem is gondolkozhatsz másképp semmiben, mint én?" Minden ember más, nem kell ezért sem utálni, sem lenézni. Belőle simán lehet asztrológus vagy pszichológus, belőled viszont nem.

2021. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

És kedves utolsó: Ki mondta neked, hogy én azstrológus, vagy pszicholóhus akarok lenni? Egyáltalán nem. És miért lennék irigy rá? Van önbizalmam bőven, nem vagyok irigy senkire. Egyszerűen csak kissé irritál a viselkedése. Biztos vagyok benne, ha találkoznál vele te is fognád a fejed, hogy "Úristen!" 😄

2021. márc. 18. 13:06
 6/17 A kérdező kommentje:

*asztrológus

Ja és még annyi, hogy én el tudom azt fogadni, ha valaki másképp gondolkozik. De ne úgy beszéljen már könyörgöm, mint, aki mindent (hangsúlyozom: MINDENT) jobban tud másoknál. Nem azt mondom, hogy hagyja abba, mert ilyen a személyisége (ez nem zavar), csak ne hangsúlyozza ki minden nap.

2021. márc. 18. 13:11
 7/17 anonim ***** válasza:
46%
Azt írtam, belőle lehet pszichológus, míg belőled erőltetve sem. Nem fognám a fejem, mert nem vagyok te. Előítéletes vagy és ahogy látom, magas lovon ülsz. Adott egy lány, akit megszólsz, mert más, mint te. És vagy te, aki az adott lánnyal kapcsolatban feltesz egy kérdést, hogy vadidegen emberekkel vesézd ki a lányt. Akkor kinek van több esze, a lánynak aki szimplán éli az életét, vagy neked, aki mások életébe, viselkedésébe beleköt?! Elárulom, te vagy rosszabb kategória.
2021. márc. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem kell megváltanod a világot. Nem ártott neked, hisztizned meg felesleges.
2021. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kár, hogy nem ismeritek. Azért írtam ki, mivel ilyeneket nyilván nem fogok olyanoknak írni, akiket ismerek. Nem szeretném őt se megbántani. És tudom, hogy nem lehetek pszichológus ezért nem is akarok az lenni.😄 És nehogy már te mondd meg, hogy magas lovon ülök. Én pont nem az az embertípus vagyok, akinek gondolsz. De mindegy, köszönöm a válaszod.
2021. márc. 18. 13:31
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
De, magas lovon ülsz, ha azt hiszed, hogy a te szép szavad által bárki is olyanná válik, ami neked szimpatikus. Ébredj fel kislány, felnőttként nagyon meg fogod szívni ezt a hozzáállást. Ő más mint te, ezen nem tudsz változtatni. Pont.
2021. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!