Hogyan ellenőrzi a cég egy nagy létszámú (nem előregisztrációs) rendezvény során, hogy mely dolgozóról készülhetnek megosztható képek (részletek lent)?
Csak kíváncsiságból.
Vannak olyan több projektes cégek, ahol, mikor aláírod a szerződést, egy papírt is alá kell írnod, hogy készülhetnek e Rólad képek, amiket megosztanak majd a cég FB lapján, honlapján, stb. (Ez arra is kiterjed, hogy random lefotóztak egy csapatot vagy valamit/valakit és rákerültél a képre). Itt bejelölheted azt is, hogy igen, meg azt is, hogy nem.
Ha valaki azt jelöli be, hogy nem és elmegy pl egy év után egy eseményre, ahol ott vannak ötszázan, mi alapján szűrik, hogy az ő képeit tilos megosztani, ha pl a rendezvény nem regisztrációs?
Végig mennek minden fénykép minden szereplőjén és megpróbálják kideríteni, hogy ki az és úgy néznek utána, hogy mit jelölt be? Vagy milyen módszerük van erre?
Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!
Kettéválasztanám a kérdést:
- nem adsz hozzájárulást a marketing és egyéb célú felhasználására a képmásodnak, mikor a cég saját házon belül kezeli azokat, ez a legegyszerűbb. Ahogy írod, ilyenkor nem kerül például marketing célból felhasználásra az arcod
- külsős rendezvény nem biztos hogy a céged adatkezelése, és a tömeges megjelenés miatt nem is kontrollálható jól a hozzájárulás. Ilyenkor sokkal inkább az előzetes tájékoztatás és a ráutaló magatartás ami értelmesebb megoldás. Azaz, ha tájékoztatnak a belépés előtt hogy felvétel készül rólad és te a belépéssel ezt elfogadod, akkor utána nem igazán tudsz panaszkodni. A hozzájárulásodat megadtad, hiszen a felvételkészítés tudatában léptél be a helyiségbe. Bár a hozzájárulás később visszavonható, az nem érinti a hozzájárulás alatt készült adatkezelés jogszerűségét. Magyarul, ha készült rólad egy fénykép és az megjelent az újságban, akkor a te hozzájárulásod visszavonása után nem fogják a már kihordott újságot beszedni és bedarálni sem.
A probléma amúgy nem munkaügynél érdekes, hanem az iskolai rendezvényeknél. Van olyan szülő, aki nem akarja hogy a gyerekéről felvétel készüljön, más pedig szeretné megörökíteni az eseményt, és a gyerek fölött megy a vita. Egy lehetséges megoldásként olyan dolog merült fel például, hogy a gyerekek legyenek különböző színű karkötővel megjelölve, és színkód szerint kerüljön felhasználásra egy anyag, ha publikálásra kerül. Ettől független, ha egy gyerek szeretne a barátaival egy közös képet, de az nem használható fel sehol, érdekütközésekhez, vitákhoz fajulhat, aztán a gyereket közösítik ki, mert ő nem tartozik a "fényképezhetők közé". (magáncélú készítésre és felhasználásra amúgy nem vonatkozik a GDPR, de az Infotv. igen, meg persze a Ptk. képmáshoz való joga, ami elégséges ütközőpont).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!