Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális lenne ez?

Normális lenne ez?

Figyelt kérdés
Jövőhéttől november végéig 12 órázni kell egyhuzamban hétfőtől vasárnapig úgy, hogy nincs semmiféle pihenő, és egyik héten nappali, másik héten éjszakai műszakban kell dolgozni. Így működik már nagyon régóta ennél a takarmányfeldolgozó cégnél. Szabályos ez, hogy pihenő nélkül robotol az ember állandóan? És 210.000 forint nettó fizetést kapunk.

2019. jún. 28. 16:39
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

#9 - Nem kamu kérdés. Tényleg ez történik, és épp azért kérdeztem, mert szeretnék lépni ezügyben. Ahogy hallottam, nagyon nem tettek semmit eddig az emberek, ha valaki tett, akkor az sikertelenül járt.


#10 - Igen, Békés az egy város, viszont sajnos nagyon nincs munkalehetőség.

2019. jún. 28. 18:00
 12/28 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogyha bepereled a főnöködet, akkor akár nyersz, akár nem, a végén el fog bocsátani, már csak a büszkesége védése végett is? Tehát inkább megérné keresni más helyet. Ne mondd már, hogy semmi nincs! Vendéglátóipari egység, másik gyár, vagy akármi?
2019. jún. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy 7 napot egyben NEM dolgozhat le az ember.


Ilyen nincs. Nem lehet.


Másrészt ilyen körülményeknek mellett már rég nagy visszhangú botránynak kellett volna lennie.


Jelentsd őket (ahogy én is jelentettem ezt a kamu kérdést).

2019. jún. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Utánanéztem amúgy; tudnál váltanu, van lehetőséged rá. A cégnél dolgozó emberek beosztása ok, amennyire láttam, nem, amit leírsz (továbbra is; hivatalosan NEM dolgoztathatnak 7 napot) és ingázni is tudnál máshova.


Szóval, ilyenkor érdemes váltani, mert, amint jelented, ígyis-úgyis repülsz.

2019. jún. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
47%
MO jobban teljesìt...
2019. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
47%

Havonta nettó 700.000 Ft. Nem adja meg, akkor ennél a cégnél itt ért véget a munkaviszony. Ennyi, nincs tovább.


"Normális lenne ez?"

Nagyjából kijelenthető, hogy jellemzően a középkori parasztok fa, vagy vályog házikókban, sokszor földbe vájt odúkban éltek (pl. Angliában, Skóciában), napi 12-15 órát dolgoztak földjeiken, és többnyire egyoldalúan táplálkoztak, húst a legritkábban fogyasztva. A legtöbb forrás a kását jelöli meg tipikus paraszti ételként, amihez csak kivételes napokon társult valamiféle állati termék (pl. tej vagy tojás), és a lehető legritkábban hús. A középkori parasztok Európa nagy részén, akkora földdarabon gazdálkodtak, mely éppen csak eltartotta családjukat. És persze ez a föld nem volt a tulajdonuk, csupán gazdálkodhattak rajta, aminek fejében pénz-, termény-, és munkajáradékkal tartoztak a földet valóban birtokló földesuraknak. A pénzjáradékot Magyarországon a korszak nagyobb részét tekintve évente kétszer fizették: tavasszal Szent György napján, és ősszel Szent Mihálykor. A terményjáradék a betakarított termés 10% -a volt. Nálunk ezt kilencednek vagy nonának nevezték, megkülönböztetve a püspöknek adandó decimától, azaz tizedtől. A munkajáradék vagy robot (servitum) pedig olyan ingyen-munkát jelentett, amit időnként (eltérő mértékben az egyes korszakok és országok szerint) a földesúr saját földjén (allódiumán, vagy majorságán) kellett letölteni. (A robot Magyarországon a középkor végén havi majd heti egy nap lett.) A parasztok a földesúr és a püspök mellett a királynak is adóztak, mégpedig három formában is: egyrészt a házuk után (nálunk ez volt füst-, vagy telek adó), másrészt hadiadó formájában (nálunk évente egyszer vagy kétszer kellett kifizetniük) és időnként a hadiszállítások és hadi-beszállásolások kötelezettsége révén. Mindehhez társultak bizonyos „egyéb” kötelezettségek is, mint például a földesúrnak évente többször (később havonta) teljesítendő kötelező „ajándék” (munera) és a gabona megőrléséért fizetendő pénz, vagy termény. Összességében a középkori paraszt rengeteg adót fizetett több formában is, és abból, ami számára megmaradt keservesen tudott csak megélni.

2019. jún. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Ilyenkor meg lehet tagadni a munkát, és meg is kell, ha nem adnak megfelelő védő-öltözetet permetezéshez. Követni kell az utasításokat, ami a dobozán a leírásában szerepel. Meg egyébként álljatok össze, és egységesen mondjátok meg, hogy ez így nem mehet tovább; ti emberek vagytok, élőlények. Kollégákkal álljatok oda közösen a főnök elé; vagy ha nem változtat, tehát ha nem lesz normális a munkaidőtök, és nem kaptok rendes, tisztességes védőfelszerelést; aki permetez is, meg aki mellette áll; akkor mondjátok meg, hogy otthhagyjátok a céget, és nézhet új munkaerő után.
2019. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

#13 - Elhiszem, hogy kamunak hiszed. Szerintem én is annak hinném, hogyha nem tapasztalnám meg.


#16 - Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtad. Szeretem a történelmet, és hogyha tanulhatok valami újat.


#17 - Az a baj, hogy nagyrészt már öregek dolgoznak ott, de van egy pár 30-as évjáratú is, ahogy 40-es is, illetve 2-3 fiatal, köztük én is. Sokan csak mondják, hogy ott hagyják, de nem tesznek semmit, csak a szájuk jár. Van a másik réteg, melyek a főnöknek a kedvencei, akik sokkal több fizetést kapnak és kevesebbet kell dolgozniuk. Sokszor csicskázni kell utánuk, mert helyettük kell megcsinálni a munkájukat. Csak apám miatt dolgozok ennél a cégnél, mert nem akarom egyedül hagyni.

2019. jún. 29. 21:09
 19/28 anonim ***** válasza:
A saját utadat járd. Édesapádért nem kell felelősséget vállalnod. Egyébként menjen el ő is. Nehogy már egy meló rámenjen az egészségetekre; találtok jobbat, ahol meg vagytok becsülve. Ennél kábé csak jobb lehet. Az, hogy nem adnak védőfelszerelést, az szerintem kábé veszélyeztetés. Tehát ti most így kábé veszélyben vagytok. Ehhez szerintem nem tudnak eleget fizetni. Nem kell az ilyet vállalni. Ennél asszem talán csak jobb munkahelyek vannak. Ti ott nem emberek vagytok a főnöknek, hanem munkaerő; és ti csináljátok neki a profitot. Menjetek már el onnan, ha ennyire nem figyel a dolgozóira, akkor nyugodtan csődbe is mehet talán, ő baja. Hagyjátok már ott.
2019. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Ez a baj, hogy itthon kussolnak az emberek. Mivel mindenki csendben tűr így semmibe is vesznek titeket. Nem igaz, hogy legalább névtelenül nem képes senki fel nyomni őket.
2019. jún. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!