Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális lenne ez?

Normális lenne ez?

Figyelt kérdés
Jövőhéttől november végéig 12 órázni kell egyhuzamban hétfőtől vasárnapig úgy, hogy nincs semmiféle pihenő, és egyik héten nappali, másik héten éjszakai műszakban kell dolgozni. Így működik már nagyon régóta ennél a takarmányfeldolgozó cégnél. Szabályos ez, hogy pihenő nélkül robotol az ember állandóan? És 210.000 forint nettó fizetést kapunk.

2019. jún. 28. 16:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel kellett tenned a kerdest, akkor szerintem te is tudod jol, hogy nem normalis.
2019. jún. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, és gondolom a túlórák nem is lesznek mind bejelentve. Ez teljesen embertelen. És gondolom, a nyáron szabadságra se mehet senki. A helyedben vagy lépnék vagy feljelenteném őket.
2019. jún. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Szabadságra se lehet menni. Apám is ott dolgozik, és ahogy láttam múlt évben mindennap, amikor hazajött... szerencsétlen amennyi ideget is nyelt mellé, folyton hányt és minden baja volt, és persze megfulladt, mert szinte állandóan porban vagyunk.
2019. jún. 28. 17:01
 4/28 A kérdező kommentje:

*szinte megfulladt

Rosszul írtam.

2019. jún. 28. 17:01
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Te olvastad már valaha is a Munka Törvénykönyvét? Lehet, nem ártana.

Egy dolgozónak érdemes tisztában lenni saját jogaival.


Úgyhogy kimondom, amit előttem: Nem, k-vára nem normális.

2019. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Hol van ez helyileg? Semmi más munkalehetőség nincs a környéken?
2019. jún. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Egyébként ma egy munkatársam hazament, mert rettenetesen rosszul volt. A héten végig permetezni kellett nekik, és ugye nem biztosítanak megfelelő felszerelést. Egyetlen egy felszerelés van, illetve egy bakkancs és azt kell használni mindenkinek felváltva. Míg az egyik permetezi az épületet, ahova majd a termény fog bekerülni, addig a másiknak mellette kell lennie védőfelszerelés nélkül, és fognia a csövet (egy 200 literes tartályból permeteznek, amelyet egy traktor visz). Ahogy pedig olvastam a méreg dobozát, írja rajta, hogy tilos védőfelszerelés nélkül permetezni vele, tilos belélegezni és amint a bőrre került, azonnal le kell mosni és egyebek. Mivel felfele is kell fújni, így a munkatársam bőrére is került. De ezzel nem foglalkozik a főnök.
2019. jún. 28. 17:27
 8/28 A kérdező kommentje:
Volt olyan is múlt évben az egyik munkatársam kezén nyílt sebet vágott a szalag éjfélkor, és csak reggel 7-kor vitték be az orvoshoz, mert addig dolgoznia kellett.
2019. jún. 28. 17:28
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

Én csak azt nem értem, hogy mi a búbánatért nem jelentette még fel senki ezt a céget, már ha egyáltalán valós ez a kérdés és nem kamu.

Mert hogy amit eddig leírtál, kérdező, az mind full szabályellenes és úgy meg lehetne a céget bszni, mint a szemét.

2019. jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ugye Békés is város? Nehogy azt mondd, hogy ott nincs más munkalehetőség!
2019. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!