Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon is ilyen...

Magyarországon is ilyen sz*rok a gyárak?

Figyelt kérdés

Egy nyugat-európai országban vagyok egyetemista, de mellette részmunka-időben melózom egy gyárban. Ezelőtt sose dolgoztam, csak irodai munkát, de igazából ott se kellett kb semmit se csinálni, csak apa el tudta intézni, hogy oda menjünk nyáron "dolgozni" de munka az nem volt. Na mindegy. A lényeg, hogy sajnos dolgoznom kell az egyetem mellett mindenképp, mert ígyis 1 évembe telt munkát találni, addig otthonról tartottak el.

A gyárról annyit: szerintem szörnyű, mert alapból kb 8 fokban dolgozunk (fagyi gyár) és ez mellett nagyon nagy a hajtás is. Folyamatosan megy a termelés, közben nem lehet lazsálni és nagyon gyorsan kell dolgozni 2 óráin keresztül, amíg nem jön a szünet. Aztán minden megy előről. Egyedül a fizetés meg a jóarc kollégák "motiválnak", de főképp hogy délutántól kijön a 9.5€-os órabér. Ebben aláírom, hogy jobb mint Magyarország, de hát azt nem is nehéz felülmúlni.

Kiváncsiságból eszembejutott, hogy milyen lehet a magyar gyárakban dolgozni. Akinek van tapasztalata szívesen meghallgatom.


2019. jan. 19. 21:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Örülj, hogy nem vágóhídon melózol.


Amúgy nem rosszabb a meló, mint máshol, csak te vagy ilyen kis gyík, hogy nem bírsz dolgozni.

Remélem az irodai melón nem fogod húzni a szád és öregbíted a magyarok hírét.

2019. jan. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Én diákunkaként voltam pár évet itthon egy nagy fagyigyárban. A szalag mellett (ahol bekeverik a fagyit) nincs hideg (20-22°C), viszont ahova beviszik őket lefagyasztani, ott -20°C simán van és ott is voltak munkások, néha jégtömbök estek le a nagyon nagy belmagasságú tetőről.

Állítólag minden órában volt 5 perc szünet, de mivel nem tudtak leválni minket, ezért ez szinte sose volt.

Az emberek mérhetetlenül bunkók voltak, simán nekivágtak 1-1 több méter magas gépnek, mert nézd hogy csattan. A főnökök szándékosan megszégyenítettek, térdelj le elé és vedd fel a leesett fagyit.

A kajádat néha ellopták, a busz csak fél óránként (este óránkét, majd még később egyáltalán nem) járt. Az üzem nagyon hangos volt, eddig valamiért abban a hitben éltem, hogy a pálcikás fagyit úgy készítik, hogy pálcikával együtt fagyasztják meg, de nem, beleverik erősen-hangosan.

Szörnyű volt.

2019. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

#22 nálunk is pont így van a gyár egyik része, ahogy az elején leírtad. Ahol bekeverik a fagyit, ott lehet kb 15-20fok, a másik részében, ahol meg elcsomagolják kb 8fok van. Na általában ott dolgozom. Onnan beviszik egy -20fokos raktárba, de azt csak a targoncások csinálhatják. Amúgy ehhez képest, tényleg álomnak számít az én munkahelyem, az válaszok alapján azért átértékeltem nagyon is.


Köszi a válaszokat!

2019. jan. 20. 14:06
 24/25 A kérdező kommentje:
Nekünk még a bekeverés és az elcsomagolás rész között átmegy a futoszalagon egy lefagyasztó részen, úgyhogy már alapból "fagyi állaggal" érkezik meg hozzánk és úgy csomagoljuk el. Ezért nem kell fagyoskodni -20 fokban.
2019. jan. 20. 14:11
 25/25 anonim ***** válasza:
2 óránként 5 perc szünet. Fél óra ebédszünet. A budi mellett volt az asztal... be se fertünk. Állat körülmények. Egy helyben állas. A műszakvezető 10 percenként cseszegetett minket stb... 3 hétig bírtam. Többet ehhez hasonló helyen nem dolgoztam
2019. jan. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!