Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon is ilyen...

Magyarországon is ilyen sz*rok a gyárak?

Figyelt kérdés

Egy nyugat-európai országban vagyok egyetemista, de mellette részmunka-időben melózom egy gyárban. Ezelőtt sose dolgoztam, csak irodai munkát, de igazából ott se kellett kb semmit se csinálni, csak apa el tudta intézni, hogy oda menjünk nyáron "dolgozni" de munka az nem volt. Na mindegy. A lényeg, hogy sajnos dolgoznom kell az egyetem mellett mindenképp, mert ígyis 1 évembe telt munkát találni, addig otthonról tartottak el.

A gyárról annyit: szerintem szörnyű, mert alapból kb 8 fokban dolgozunk (fagyi gyár) és ez mellett nagyon nagy a hajtás is. Folyamatosan megy a termelés, közben nem lehet lazsálni és nagyon gyorsan kell dolgozni 2 óráin keresztül, amíg nem jön a szünet. Aztán minden megy előről. Egyedül a fizetés meg a jóarc kollégák "motiválnak", de főképp hogy délutántól kijön a 9.5€-os órabér. Ebben aláírom, hogy jobb mint Magyarország, de hát azt nem is nehéz felülmúlni.

Kiváncsiságból eszembejutott, hogy milyen lehet a magyar gyárakban dolgozni. Akinek van tapasztalata szívesen meghallgatom.


2019. jan. 19. 21:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%
Jó kis mese. Találj ki valami jobbat.
2019. jan. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
61%
Ugyanez csak sokkal kevesebb pénzért. Ott is ket óránként van szünet általában. Es itt is gyorsan kell dolgozni sokat. Minden gyár ilyen.
2019. jan. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1 mégis mi nem hihető rajta?:D Magyarázkodni neked pont nem fogok.

#2 köszi a választ, ment a zöld!

2019. jan. 19. 21:47
 4/25 anonim válasza:
22%
Majdnem 10 eurós òrabérben vagy és rinyàlsz?Büdös a munka mi?B..sszàl rà akkor ès tovàbbra is tartasd el a szüleivel magad.
2019. jan. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Itt is helytol fugg. Voltam en is mar gyarban az egyik nali 8ora volt es elvettek a szuneteinket ha nem tetmeltunk annyit(!!!) A bonuszainkat szinten ami a fizunk nem is tudom hany szazaleka volt, embertelenul beszeltek velunk, a gepek selejtesek voltak es mi kaptunk erte ha megallt vagy tortent valami. Ha selejtet gyartottunk vagy ugy jott le akkor szinten mindent megvoltak es az etkezesit sem kaptuk meg. Karacsonyi ajandeknak egy db torolkozot nyomtak a kezunkbe es a penzunkrol ami 40.000 ft le is mondhattunk. Egy evig sem voltam es leleotem mert kimeritett az ahogyan bannak velunk es az hogy mindig elvettek a bonuszt es a szunetet, ja es neha kijelentettek a TB tamogatasbol (veletlenul tudtam meg mikor mentem a dokihoz) arra hivatkoztak hogy azt hittek mostansag nem megyek orvoshoz,ja es van joguk emiatt elvenni? Nem..benzint nem fizettek es buszjarast sem biztositottak. A havi 2 tulorabol 4-5 lett amit nem kotelezhetnenek de azt mondtak akinek nem tetszik takarodhat.

Ennyi.


Masodjara egy jobb gyarba mentem ahol joval tobb a fizu, piheno napjaim voltak ami a masik helyen max egy vasarnap volt vagy annyi se, bonuszaimat mindig megkaptam barmi is legyen, az etkezesit nem veszik el ha tappenzre mentem, normalis szuneteink voltak amiket nem vettek el es normalis a fonokseg is mert barmi baj volt megoldottak es ra szantak a penzt a gepekre,es nem a munkast hibaztattak a selejt miatt.

Mai napig ott lennek mert szerettem nagyon es normalis legkor volt. Csak azert jottem el mert ajanlottak egy magasabb szintu munkat tobb penzert.

2019. jan. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

#4 és? Attól még, hogy ennyi az órabér, lehet sz*r a munka. Ha tovább tudnád gondolni, akkor itt az árak se annyik, mint M.o-on. Ja igen, ez a fajta meló büdös, én bevallom, de ha neked tetszik nyugodtan menjél, senki sem tiltja. Én törekszem a jobbra és előbb-utóbb lesz is valami.

Na erről a témáról a ennyi.

2019. jan. 19. 21:54
 7/25 anonim ***** válasza:
Inkább rosszabbak.
2019. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Én 2 gyárban dolgoztam/dolgozom. Az elsőben minőségellenőr voltam, akkor többet találkoztam a szalagmunkásokkal, mert ki kellett mennem az üzembe óránként többször ellenőrizni. Ott napi fél óra szünetük volt, ezt kellett beosztani úgy, h részletekbe. Sokszor volt, hogy nem volt aki leváltsa őket, és így nem tudták elhagyni a helyüket. Sokszor cseréltem velük arra a 10 percre, amíg kimentek enni vmit. Nem keresték halálra magukat.


A mostaniban kevesebbet megyek ki az üzembe, mert most a laborban dolgozom az iroda részen, de azt tudom, hogy itt fix. szünetek vannak, szóval rendesen ki van adva, ami jr nekik. Viszont utána nagy a hajtás és a fizetés sem sok.

2019. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
45%

Most neked az a problémád, hogy a munkahelyrn dolgozni kell?

Én pl. Angliában irodában dolgozom, és bizony megállás nélkül dolgozunk.

2019. jan. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Jelenlegi gyárban ahol dolgozom,van 2x5 perc,ami 8perc is gyakorlatban,meg egy 20perces szünet.Ki tudok lógni cigizni ha nagyon kell,de ez mellett pörögni kell 8 órán keresztül.A fizetés jó ahhoz képest,vannak bónuszok is,cafetéria 30 rugó.Főnökök normálisak.Viszont lelkileg ez a monoton dolog megvisel.Állandóan fáradt vagyok a 3műszak miatt,meló után nincs kedvem csinálni semmit,nem érdekel semmi.Teljesen belefásultam.Vannak ennél sokkal rosszabb helyek pedig,még gyáron belül is,de én akkor is ezt érzem.
2019. jan. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!