Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon is ilyen...

Magyarországon is ilyen sz*rok a gyárak?

Figyelt kérdés

Egy nyugat-európai országban vagyok egyetemista, de mellette részmunka-időben melózom egy gyárban. Ezelőtt sose dolgoztam, csak irodai munkát, de igazából ott se kellett kb semmit se csinálni, csak apa el tudta intézni, hogy oda menjünk nyáron "dolgozni" de munka az nem volt. Na mindegy. A lényeg, hogy sajnos dolgoznom kell az egyetem mellett mindenképp, mert ígyis 1 évembe telt munkát találni, addig otthonról tartottak el.

A gyárról annyit: szerintem szörnyű, mert alapból kb 8 fokban dolgozunk (fagyi gyár) és ez mellett nagyon nagy a hajtás is. Folyamatosan megy a termelés, közben nem lehet lazsálni és nagyon gyorsan kell dolgozni 2 óráin keresztül, amíg nem jön a szünet. Aztán minden megy előről. Egyedül a fizetés meg a jóarc kollégák "motiválnak", de főképp hogy délutántól kijön a 9.5€-os órabér. Ebben aláírom, hogy jobb mint Magyarország, de hát azt nem is nehéz felülmúlni.

Kiváncsiságból eszembejutott, hogy milyen lehet a magyar gyárakban dolgozni. Akinek van tapasztalata szívesen meghallgatom.


2019. jan. 19. 21:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

náunk van 20 perces szünet meg egy 5 perces ez a valóságban 15 és 30 perc. a szünetet beleszámítják a munkaidőbe, bármikor elmehetsz wc-re, 8 óra a fizu 150e

és ez Mo

vannak ilyen jobb helyek itthon is.

2019. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindenkinek -aki normálisan válaszolt-, annak ment a zöld.

Nekem is pont ez a bajom, amit a #10-es írt. Nem lenne gond dolgozni, mert bevallom, apum munkahelyén se volt jobb semittennni, mert unalmas volt. Szívesen dolgoznék pl irodában, olyan szakmában, amit az egyetem is tanulok. Szerencsére van kötelező gyakorlat Augusztustól, de addig is inkább csinálnék bármi mást. Kitartást mindenkinek!

2019. jan. 19. 22:33
 13/25 A kérdező kommentje:
Azt is vegyétek számításba, hogy itt 1500€ a minimálbér, tehát ez a legalacsonyabb bérek között van.
2019. jan. 19. 22:36
 14/25 anonim ***** válasza:

én kb 10 éve dolgoztam gyárban, de nem munkásként, viszont majdnem mindig a termelésben voltam, szóval elég jól láttam a helyzetet. külföldről hozták Magyarországra a termelést, és a magyar dolgozóktól többször annyi munkát vártak el egységnyi idő alatt, mint a nyugati dolgozóktól. Heti 1 szabadnap volt (igaz, hogy a törvény nem tette lehetővé akkor még, de mégis megoldották valahogy, a váltott műszakkal trükközve). Ha egy napra is betegszabadságra ment valaki, elveszett a havi bónusza (ami a fizetés kb harmada volt), így betegen jártak be az emberek. Nem voltak székek, nem lehetett leülni még egy kicsit megpihenni sem, akkor sem, ha a munka ezt nem követelte meg. Valóban, kevés szünet volt, de nem tudom, mennyi. A cigizést is betiltották, azért, hogy az emberek kevesebbet legyenek szüneten. Viszont ezért ingerültebbek lettek, mert a teljes munkaidő alatt egyáltalán nem volt lehetőség dohányozni egyszer sem. Ezt hirtelen vezették be, nem volt átállási idő.

Mikor ott dolgoztam, egy fiatal nő szívinfarktust kapott és meghalt, másvalakinek meg levált a retinája a megerőltetéstől. Több ilyen rémtörténetről nem tudok, de attól még biztos volt. Nagyon ki voltak zsigerelve a dolgozók, nagyon dühítő volt látni. De ha valaki panaszkodott, csak annál nehezebb lett a helyzete. Sőt, pedzegettem, hogy kéne valami munkavédelmi/munkajogi feljelentést tenni valamilyen hatóságnál, de mondták, hogy nem jó, mert bármi "lázongás" esetén rajtuk csattan megint az ostor. (volt már valami próbálkozásuk korábban, tapasztalatból beszéltek).

2019. jan. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Nálunk a műszakok 8, illetve 5 órásak. 8 óráshoz jár 1 óra szünet, de akkor 9 órát vagyok bent. Az 5 óráshoz jár 30 perc szünet. A valóságban mindkettő 50%-kal több, mivel nem mérik az időt. Azért sokat nem lehet ráhúzni.


Utolsó: jesszusom ez nagyon para. Azért nálunk ilyenek nincsenek és normálisak a főnökök.

2019. jan. 19. 22:50
 16/25 anonim ***** válasza:
Szarabb. Irígykedő, áskálódó kollégák, akik még a falatot is kinézik a másik szájából.
2019. jan. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Szerinted miért tüntet jelenleg az egész ország?
2019. jan. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nem minden munkahely rabszolgatartó hely,de a gyàrak mindenképp azok! Vannak mazochista droidok,akik még szeretik is,ha szopatjàk őket és ingyen is csinàlnàk.Nekik valók a gyàrak.Persze előfordul a vilàgon 1-2 olyan gyàr is,ahol embernek nézik a dolgozót nem robotnak,de ezt megtalàlni szerencse kell.Angliai szendvicsgyàrról meg valami szintén angol csomagoló (postàzó)üzemről jókat hallottam.
2019. jan. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha egy fagyigyárban hideg van, az ne legyen már a gyár hibája. Mintha egy ács azért panaszkodna hogy a magasban kell dolgoznia.
2019. jan. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

En irodaban dolgoztam, heti 50 munkaora. A munkabajaras oda-vissza összesen 1 orat vett igenybe. Iroasztalnal kaja-pia-mobil tilos volt, csak wc-re mehetett ki a dolgozo. Szünetek percre pontosan meghatarozva.

Detto, mint egy gyarban a szalagnal, annyi különbseggel, hogy az irodaban a felelösseg nagyobb volt, ki nem latszottam a munkabol, két idegen nyelv felsöfoku tudasa elengedhetetlen volt a munkavegzeshez.(nem call-center) Most a gyari-, betanitott munkalehetösegek irant erdeklödök, mert a munkavegzes helyben lenne, fizetes sem lenne kevesebb nyelvtudas ide- vagy oda, agyilag nem faradna le az ember, a müszakozas miatt (fökent a napi 8 ora) több lenne a szabad idöm is. Dohanyozni itt sem ott sem lehet/lehetett. Az az altalanos velemeny a dohanyosokrol, hogy aki dohanyzik nem is dolgozik, ami termeszetesen nem igaz.

2019. jan. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!