Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket akartak már szabadnapo...

Titeket akartak már szabadnapotokon berendelni dolgozni?

Figyelt kérdés
Két hete kezdtem a helyen, étteremben mosogatok, a beosztás hetente változik. Ezen a héten hétfő-kedd-szerdán vagyok szabad. Az előbb felhívtak, hogy be tudnék-e ma este menni pár órát dolgozni. Nemet mondtam, mert hogy programom van. Azt mondták, nem probléma, megértik. De remélem, tényleg semmi gond nem lesz belőle. Elvégre csak két hete vagyok ott, és olyan a szerződés, hogy bármikor mondhatják azt, hogy ne menjek többet.
2018. febr. 13. 13:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
19-es: ezt godolom hazai munkaadó tette.
2018. febr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Nem, ez külföldi munkaadó volt sajnos.


Próbaidős voltam, két hetem maradt a szerződés lejártáig (6 hónap próbaidő), kirúgtak azonnal.


Az egyik előző alkalmazottnak 28-án járt le a próbaideje. Aznap reggel mondta neki a főnök, hogy délután megkapja a szerződését, menjen be az irodába. Bement, megkapta, hogy felmondtak neki, mert "nem felelt meg". És ehhez kellett az utolsó nap is, hogy kiderüljön -.-

Azért mondták neki azt reggel, hogy szerződést kap, hogy ne menjen rögtön haza, hanem azt a napot még dolgozza le.

2018. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
22: No igen, nálam is ilyesmi van. Ahogy írtam, 6 hónap közvetítős szerződés, ami alatt bármikor leállíthatnak, ez végülis nevezhető próbaidőnek. Nagyon remélem, hogy nem fognak visszaélni.
2018. febr. 15. 10:34
 24/27 anonim ***** válasza:
Mostanában gyakori, de lerendezem a témát azzal, hogy programom van, amitől a főnököm forgatja a szemét, mert az ő elképzelése szerint szabadnapon csak otthon lehet lenni és aludni vagy főzni. Plusz órákat szoktam elvállalni, de csak ugyanazon a napon, amikor amúgy is dolgoznék, esetleg minimum két hétre előre, ha tudom, hogy majd be kell menni. De úgy, hogy előző nap szólnak, hogy menjek már be, úgy nem.
2018. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy akartak-e. Hívni hívtak, de baxtam felvenni.
2018. szept. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
25: Csak hogyha sose veszi fel az ember, akkor ezt egy idő után szóvátehetik, mert gyanús, hogy sose vagy elérhető.
2018. szept. 5. 17:15
 27/27 anonim ***** válasza:
Akartak, de nemet mondtam. mi havonta kapjuk meg az egy hónapi beosztást. Mivel direkt úgy kértem a szabadnapot, hogy egyszerre legyen a barátoméval, akivel csak akkor tudok találkozni, így nem igazán szívesen megyek be dolgozni. Egy-két alkalom évente belefér, de azt nem szeretem, ha ebből rendszert csinálnak. Illetve többnyire programomunk van olyankor. Volt, hogy aznap hívtak fel, hogy menjek már be, és kirándulni voltam, a főni meg azt hitte, csak kamuzok.
2018. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!