Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket akartak már szabadnapo...

Titeket akartak már szabadnapotokon berendelni dolgozni?

Figyelt kérdés
Két hete kezdtem a helyen, étteremben mosogatok, a beosztás hetente változik. Ezen a héten hétfő-kedd-szerdán vagyok szabad. Az előbb felhívtak, hogy be tudnék-e ma este menni pár órát dolgozni. Nemet mondtam, mert hogy programom van. Azt mondták, nem probléma, megértik. De remélem, tényleg semmi gond nem lesz belőle. Elvégre csak két hete vagyok ott, és olyan a szerződés, hogy bármikor mondhatják azt, hogy ne menjek többet.
2018. febr. 13. 13:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen akartak, és nem mentem.
2018. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
1: És semmi gond nem lett belőle? Én igazából már csak azért sem szívesen mondok igent, mert korábbi tapasztalataimból kiindulva esetleg rendszert csinálnak a dologból.
2018. febr. 13. 13:26
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

100%-os túlóra elszámolás mellett + utiköltség térítés hívhatnak be szabiról (berendelés).

Csak ennyit kell jelezni a főnöknek, hogy igényt tartasz a fentiekre, hamar abbahagyja.

(Munka Törvénykönyve)

2018. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
3: Azt nem írtam, hogy nem Magyarország a helyszín, hanem Hollandia. És munkaközvetítős, 0 órás szerződéssel dolgozom (tehát a munkaórák száma is tetszőlegesen variálható hétről hétre). Ha a legelső hat hónap után meg vannak velem elégedve, akkor kapok egy rendes, céges szerződést, heti minimum óraszámmal.
2018. febr. 13. 13:33
 5/27 A kérdező kommentje:
3: Ja, és ahogy fent írom, ez nem szabadság, hanem símán szabadnap. Szabadságról pláne nem akarnék bemenni.
2018. febr. 13. 13:34
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetekben azt kell mondani hogy 150 km-re odébb vagy rokonoknál és esélyed sincs bemenni.
2018. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen,abban van valami ha egyszer-kétszer igent mondasz akkor rendszert csinálnak belőle.Nekem a volt munkahelyemne a főnökömnek volt olyan szokása(sportfogadó irodában dolgoztam),hogy felhívott este egy órával zárás előtt és mondta egy órát túlóráznom kell a meccsek miatt.Felvoltam háborodva és kérdeztem miért az utolsó pillanatban szól,mondtam neki rendben de akkor másnam egy órával később nyitok.Tőlem ezt többet nem kérte.De volt olyan kolléganő akivel ezt rendszeresen eljátszotta és még csak ki se fizette neki plusszban.
2018. febr. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

7: Nekem kifizetnék, egyszerűen hozzá lenne adva az aktuális havi ledolgozott órákhoz. De valahogy inkább arra jutottam, hogy fontosabb arra ösztökélni őket, hogy maximálisan tiszteljék a szabadidőmet.

Az még hagyján, ha legalább egy nappal előtte kérdeznek meg. Persze ha mozi- vagy koncertjegyem van, vagy bármiféle leszervezett programom, akkor símán nemet mondok, hiába mondogatják, hogy mennyire életfontosságú, hogy bemenjek.

2018. febr. 13. 13:44
 9/27 anonim ***** válasza:

Persze hogy akartak

Énis étterembe dolgozok

2018. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
9: És végül mi lett?
2018. febr. 13. 14:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!