Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy konyhást joga van berendel...

Egy konyhást joga van berendelni a munkahelynek 4 órával a munkaideje előtt hogy átvegye az ételt? És persze ki se fizetni?

Figyelt kérdés

Konyhás vagyok egy cégnél 3 órában foglalkoztatva papíron. Már amikor beléptem azzal kezdtek hogy ugyan 12től kezdődik a munkaidőm, de leszek szíves 11re jönni minden nap mert a kajás cég addigra szállítja ki a rendelést és nekem kell átvenni. Az +1 óra naponta, heti 5, havi 20 plusz óra, amire egy fillért nem adnak. Mert a kaja átvétele az én dolgom-ez a jelszó!

Megmondták ez van, nem tetszik elmegyek.


De most borul a bili mert új kajás cég hozza a kaját és nem 11től, hanem 8-12h között szállít. Úgyhogy papíron 12től kezdenék de leszek szíves már reggel 8ra bejönni hogy átvegyem-mert ez az én dolgom ugye. Így elvárnák hogy 3 órás szerződéssel és 3 órás pénzzel 4+3 órát legyek benn naponta és azt a plusz 4 órát úgy fizetik ahogy eddig sehogy.


Mindez azzal a jelszóval hogy hát a konyhás dolga a kaja átvétele.

Az én dolgom a kaja átvétele akkor is ha van egy fix fizetett munkaidőm és a feladat abba rajtam kívül álló okok miatt nem férhet bele?

Legközelebb éjszaka hozzák majd a kaját és akkor is ott kell leygek inygen-vagy hogy van ez?


2016. szept. 26. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz munkaügyi bíróságra is, valószínűleg még nyerni is fogsz, de egyszerűbb új melót nèzni.
2016. szept. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress uj melot, de ne szolj nekik hogy nem mesz be tobbet, majd eszre veszik.
2016. szept. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"hogy nem mesz be tobbet, majd eszre veszik."


Persze aztán majd követelik tőlem a felmondási időre járó pénzem. És még fizethetek én nekik.

Volt itt egy dolgozó aki épp ezt tette. Közölte hogy anyátok nem jött többet. A cég bíróságra vitte az ügyet és a dolgozónak ki kellett fizetni azt a pénzt kártérítésnek amit az 1 hó felm időre kapott volna.

+ persze a perköltséget is állhatta

2016. szept. 26. 13:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek joga van felmondani azonnali hatallyal ha nem a munka torenykonyve es a szerzodese szerinti munkara akarjak kenyszeriteni. Ehez eleg kuldeni nekik egy levelet postan.
2016. szept. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Mindenkinek joga van felmondani azonnali hatallyal "


Ezzel tisztában vagyok de én nem akarok felmondani és azt akarom hogy 3 órát fizetnek 3 órát dolgozzak.

Nem kívánok se távozni se bíróságon jogi csatát folytatni.

Maradni akarok és dolgozni annyit amenyit fizetnek.


Abszurd kívánság?

2016. szept. 26. 18:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem abszurd, teljesen jogos követelés!

Viszont ezen a munkahelyen ezt ne várd ezt, mert ahogy látom reménytelen kívánság.

2016. szept. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt azért megnézném hogy perelnének be azért, ha a csak a szerződésed szerinti időpontban jelennél meg. Feljelentenek, hogy nem voltál hajlandó feketén dolgozni?


Itt nincs sok választás:

Vagy baleknak lenni, vagy borítani a bilit.

2016. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!