Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titeket akartak már szabadnapo...

Titeket akartak már szabadnapotokon berendelni dolgozni?

Figyelt kérdés
Két hete kezdtem a helyen, étteremben mosogatok, a beosztás hetente változik. Ezen a héten hétfő-kedd-szerdán vagyok szabad. Az előbb felhívtak, hogy be tudnék-e ma este menni pár órát dolgozni. Nemet mondtam, mert hogy programom van. Azt mondták, nem probléma, megértik. De remélem, tényleg semmi gond nem lesz belőle. Elvégre csak két hete vagyok ott, és olyan a szerződés, hogy bármikor mondhatják azt, hogy ne menjek többet.
2018. febr. 13. 13:16
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Igen akartak, aztán mikor mondtam, hogy annak jogi következményei lesznek, hirtelen gyorsan meggondolták magukat :)


Ha berendelnek és feljelentem őket, akkor szép nagy pénzbüntetést kaptak volna, ha épp ki nem rúgják a főnököt úgy helyből.

2018. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
11: Már csak a berendelésért feljelenthetted volna őket? Milyen munkakör volt ez?
2018. febr. 13. 14:12
 13/27 anonim ***** válasza:
Nem akartak,de szerintem neked ebben a helyzetben (heti három nap pihenő,két hete vagy ott) illett volna kicsit rugalmasabban hozzáalnod az elején.
2018. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
13: És aztán a rugalmas hozzáállás esetleg azt a következtetést szüli nekik, hogy én bármikor behívható vagyok. Különben is, mi van, ha tényleg programom van, ami esetleg már pénzembe is került?
2018. febr. 13. 14:43
 15/27 anonim ***** válasza:
83%
Akartak, csak ki volt kapcsolva a telefonom pont az ilyenek miatt. Majd másnap megkaptam, hogy mekkora szemét vagyok, mert úszik az iroda. Majd cirka 1 hétre rá a leghangosabban szidó kolléganő, aki bizonygatta, hogy ő aztán soha, de soha nem tenne ilyet, ő bármikor bejönne, lelépett 3 hét táppénzre. :D
2018. febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
15: Úszik? Az mit jelent? :)
2018. febr. 13. 21:07
 17/27 anonim ***** válasza:
Sok volt a melő, és rajtam kívül többen is hiányoztak. :)
2018. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Sokszor fordul elő mert sokan vannak, de ha nemet mondok nem csinálnak belőle ügyet
2018. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Igen sajnos. 9. napot dolgoztam volna zsinórban (vendéglátás), amikor megmondtam, hogy nem, ezt azért már nem. Másnap kirúgtak.

Illetve egyszer kértem a szabad szombati nap helyett pénteket, mert fogorvoshoz volt időpontom. Megkaptam, majd a fogorvosnál hívott a főnöknő, hogy akinek be kellett volna mennie helyettem, az lemondta, úgyhogy mars de rögtön, vagy nem kell jönni többet. Bementem, de nem mentek velem sokra, mert nem tudtam beszélni az injekciók miatt (gyökérkezelés).

Úgy volt, akkor szombat szabad. Berendeltek akkora is, mert velem máshogy nem lehet.

Sajnos ez van, ha nagyon kell a pénz, és ezt tudják is.

2018. febr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
19: És a fenti esetben hogy rúgtak ki? Mondták, hogy mostantól nem kell többet menni? Vagy legalább a szerződés végéig maradhattál? Vagy még próbaidős voltál?
2018. febr. 15. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!