Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogy meghallgassák...

Mit tegyek, hogy meghallgassák az ötleteimet?

Figyelt kérdés

Hetente tartunk értekezleteket, ilyenkor mindig ötletelünk egy csomó dologról. Talán senkinek nem mondok újdonságot, hogy mindig azé a szó, aki szépen tud beszélni, minél hangosabban és összeszedettebben és mindenki rá figyel, még akkor is, ha tök nagy baromságot mond és végül le lesz szavazva. Szóval aki "elő tudja adni magát". Persze, ő egy 50 éves férfi, én meg egy 20-as éveimben járó nő vagyok, tehát alapból rosszabb pozícióból indulok. Én nem vagyok olyan határozott, ha megszólalok, sokkal hamarabb közbevágnak, még akkor is, ha a végén elfogadják az ötletet. Tudom, hogy bizonyított tény, hogy a nők mondandóját ezerszer többször vágják félbe.

Elméletben tudom, hogy én mit rontok el: nem tudok olyan jól és összeszedetten érvelni, max írásban, de élőbeszédben nem tudok határozott lenni. Persze, mögöttem nincs is húsz év munkatapasztalat, hiszen csak most kezdtem. Mégis jól esne, ha néha engem is végighallgatnának, főleg, ha jó dolgot mondok. De rám max 2-3 mondat erejéig figyel mindenki, az említett férfi meg akár 10 percig is beszélhet folyamatosan, senki nem vág közbe.



2018. febr. 10. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Hangerő fel.
2018. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ööö, miért is kell olyan helyen dolgoznod, kedves Kérdező, ahol nem figyelnek az ötleteidre, a mondókádba vágnak, és helyetted aratják le a babérokat?
2018. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Miért, tudsz olyan helyet, ahol ezt biztos nem teszik meg? :D Szerintem ha emberekkel vagy körülvéve, minden helyen akad ilyen...

Ezt leszámítva szeretem a munkámat, nem úgy megyek be dolgozni, hogy "jaj ne, már megint", csak az utóbbi időben feltűnt, amit írtam.

Nem az a megoldás, ha elfutok a problémák elől, hanem ha próbálom megoldani őket :)

2018. febr. 10. 20:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nagyon durván nem figyelnek rád, ez alá fogja ásni az önbizalmadat, egyre kevésbé tudsz jól teljesíteni, beszélni.Nem lesz sikerélményed sem.És sorolhatnám.Az ilyen munkahelyet tényleg ott kell hagyni.

Hidd el, ahol én eddig dolgoztam, nem volt ez! Mindig mindenkit egyformán meghallgattak.Más bajok viszont voltak.

Írd le jó velős, színes , érdekes módon amit mondanál, és jó hangosan olvasd fel!Ha közbevágnak, mindig mondd azt, bocsánat, de még nem fejeztem be, vagy szeretném elmondani még, stb.

Vagy egy ilyen eset alkalmával mondd el, mi a bajod nekik! Hogy azt érzékeled, nem hallgatnak meg, jól esne ha végighallgatnának, stb.Nem biztos hogy észrevették hogy mi bánt, mi nem tetszik. El kell nekik mondani, konkrétan.

Néma gyereknek az anyja se érti...

2018. febr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!