Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt szeretnék...

Próbaidő alatt szeretnék felmondani. Hétfőn vinném be a felmondásról szóló nyilatkozatomat aláíratni. Szerintetek az alábbi forma/fogalmazás helyes?

Figyelt kérdés

Hétfőn, a még tartó próbaidőmön belül szeretnék felmondani.

Ez az első, általam tett felmondás. Így elég tapasztalatlan vagyok a dolgokat illetően.

Most kezdtem el mindennek utánanézni.


Mivel láttam, hogy nincs megszabott írásos forma(nyomtatvány) határozatlan idejű felmondáshoz, így magam írtam meg.


Ez az alábbi:

[link]


Szabályos ez? Jogilag nem lehet belekötni majd?


Előre is köszönöm!



2017. szept. 16. 21:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
38%
Ez a kérdés egy önajnározó önreklám.
2017. szept. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon ráérsz, kérdező..

Amúgy elég szomorú, hogy manapság úgy kerülnek ki az oktatási rendszerből emberek, hogy nem tudják értelmezni: a próbaidő lejárta előtt MINDKÉT FÉL KÖTELEZETTSÉGEK ÉS INDOKLÁS NÉLKÜL bármikor felmondhat. Érted. Nem? Az gáz..

2017. szept. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Ez a kérdés egy önajnározó önreklám."


Nem. Nem az.

2017. szept. 17. 16:08
 14/15 anonim ***** válasza:

Én nem "lihegném" ennyire körül. Ne pakoljuk tele a felmondást paragrafusokkal hozzá nem értőként, mivel ha elírod a számot, pontosan abba lehet belekapaszkodni.


Címzés


Alulírott Buga Jakab (személyes adatok) az Önökkel fennálló munkaviszonyomat a mai nappal felmondom.


Dátum, és az aláírásod.


A felmondás az átadással válik közöltté, tehát ha pld. már az átadás napján nem vagy próbaidőn, akkor tök mindegy, hogy mit írsz bele, akkor sem vagy próbaidőn.


A munkáltató megnézi, hogy az X. Y. napon átadott felmondás minek minősül munkajogilag, és a rá vonatkozó törvény szerint köteles a jogviszonyodat megszüntetni függetlenül attól, hogy milyen paragrafusokkal dobáltad tele. Hozzáteszem, teljesen feleslegesen. :)

Fogadd el ezt tőlem, régi munkaügyi motorostól.

2017. szept. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlatot utólag is!


Egyébként valószínűleg nem lesz gond... Megbeszéltük, el tudtunk távozni normális hangnemben.

2017. szept. 18. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!