Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő alatt szeretnék...

Próbaidő alatt szeretnék felmondani. Hétfőn vinném be a felmondásról szóló nyilatkozatomat aláíratni. Szerintetek az alábbi forma/fogalmazás helyes?

Figyelt kérdés

Hétfőn, a még tartó próbaidőmön belül szeretnék felmondani.

Ez az első, általam tett felmondás. Így elég tapasztalatlan vagyok a dolgokat illetően.

Most kezdtem el mindennek utánanézni.


Mivel láttam, hogy nincs megszabott írásos forma(nyomtatvány) határozatlan idejű felmondáshoz, így magam írtam meg.


Ez az alábbi:

[link]


Szabályos ez? Jogilag nem lehet belekötni majd?


Előre is köszönöm!



2017. szept. 16. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatsz te is és a cég is, ha nem feleltek meg egymás elvárásainak..nem kell ezt túlaggódni! :)
2017. szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Persze, ezt tudom, csak az a kérdés, hogy ez a papírforma megállja majd a helyét akkor is, ha pl. hátba akarna támadni.


Nehogy később amiatt váljon érvénytelenné, mert valamit elírtam.

2017. szept. 16. 21:13
 3/15 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon igényes felmondásos papír amúgy, jogilag semmiképp nem tud belekötni, mivel mint már mondtam, bármikor felmondhatsz indoklás nélkül a próbaidő alatt. Ez csak formalitás, de több mint megfelelő amit csináltál.
2017. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Huh... :D Megnyugtató.

2017. szept. 16. 21:21
 5/15 anonim ***** válasza:
13%

Remélem holnap is egész nap ezen kattogsz még és válaszolhatok a csodás kérdéseidre.

Tanács: Ha ennyire bevagy tojva a főnöktől akkor egyszerűen ne menj be és add fel postán ajánlott levélként a felmondást.

2017. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Figyelj!


Attól, hogy megpróbálom megfelelőképpen körüljárni a témát, még nem vagyok ám *annyira* betojva!! :D


Engem eddig nem avattak be a dolgokba. Tudod, suliban azt megtanítják, hogy egy mondatban hogy húzd alá az alanyt, állítmányt, tárgyat... meg még ennél is jellegtelenebb, felesleges dolgokat, de azt nagyon erőltetik...

De azt nem, hogy a munkahelyi szituációkat, helyzeteket hogyan kezeld, mik az eljárások, (jog)szabályok.


Pályakezdő vagyok, tapasztalatlan a témában. Ennyi.

Az meg - gondolom Te is tudod - nem kötelező, hogy a kérdésem alá írj, ha úgy érzed, ez a sokadik, s értelmetlenül lett kiírva.

2017. szept. 16. 21:26
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Ott a pont kérdező! Megnyerted a hónap válasza kitüntetést :D


A szögfüggvények nagyon mennek, de 23 évesen anyukám tanította meg, hogy kell számlát befizetni a postán :D szégyen gyalázat.


Nincs azzal baj, ha alaposan körüljársz egy ilyen témát. Te legalább megpróbálod elkerülni, hogy belefuss valami buktatóba

2017. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

Tökéletes, én ennél sokkal egyszerűbb, kézzel írt papírt adtam át ott helyben összefirkálva, miután közölték mit kellett volna még ledolgoznom órákon át hulla készen pénteken este.

Hétfőn már mentem vissza a papírjaimért...

2017. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Több, mint megfelelő, amit írtál, olyan, mintha jogász alkotta volna. De csak kérdezem: 1. Mért akarna hátbatámadni? 2? Mégis milyen jogkövetkezménytől tartasz, ha mondjuk nem lenne elég szakszerű a felmondás? Börtön? Fejvesztés? Pénzbüntetés?
2017. szept. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Börtön? Fejvesztés? Pénzbüntetés?"


Jajj, dehogy!!

Azért nem estem rajzfilmes túlzásokba.


Annyi épp elég lenne rossz esetnek, ha pl. kötné az ebet a karóhoz, hogy érvénytelen ez a felmondás, aztán pedig elmenne egészen addig, hogy jogász beleköt, hogy ez-és-ez nem érvényes, s onnantól az nem érvényes szerződés.

Én meg ott lennék próbaidő után, ami nem lenne egy jó helyzet.


És azért veszem számba, hogy hátbatámadhat, mert már nagyon el van mérgesedve a viszony köztünk.

Csomószor ordibált, káromkodott velem, botránnyal fenyegetőzött... azzal is persze, hogy kirúg...


De esnek szét a dolgai... a legfontosabb mérnöke elment, legfontosabb informatikusa már jóideje elment, dokumentálatlanul hagyva az általa épített rendszereket; előttem 3 informatikus mondott már fel sorban; az informatikai részlegen tartott partnerei kezdenek elpártolni...

Az eddigi dolgaiból meg bőven az látszik, hogy képes lenne inkább még egy inkompetens, képzetlen embert is ott tartani, s azzal, hogy túlórázásokra, sőt éjszakázásokra kényszerít, legalább úgy-ahogy 10 problémából 5-öt megoldok...


Ez az az eset, amikor balhézik és pattog, hogy fejetlenség van, ugyanakkor 90%-ban erről az Ő irányadása tehet, de ezt nem képes belátni magáról, viszont fejvesztve keresi a bűnöst, s próbál torolni.

Az ilyen ember már nem gondolkozik racionálisan. Erre kell készülni akkor is, amikor felmond neki az ember. Hiába van próbaidőn.

2017. szept. 16. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!