Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság a huszonévesek miért...

Manapság a huszonévesek miért mennek el párhónap után új munkahelyre?

Figyelt kérdés

Többnyire itt olvasgatom, meg néhány emberről hallom, hogy új munkahelyre ment egy pár hónap után-itt most nem az egyetemistákra, tanulókra gondolok akik azért melóznak, hogy megpróbáljanak saját lábra állni, vagy legyen egy kis pénze, hanem a már "dolgozó" fiatalokra. El vannak egy párhónapig aztán írják a felmondási papírt, hogy elég volt, mennek máshova. Lehet csábítják több pénzért, de lehet egy idő után emelték volnaa a bérét.

Anyukám mikor 18évesen befejezte a sulit elment a helyi gyárunkba dolgozni, ott vmi papírokkal foglalkozott, ott kitanulta ezt a "szakmát", a gyár bezárása után elment egy helyi céghez könyvelőként. A gyárban egy kb. 10 évet dolgozott mostani helyén sztem már van 20éve. Apukám több helyen dolgozott-ők szegények voltak, mindent elvállalt, mikor idejött a falunkba akkor egy cégnél pakolta a trágyát, majd egy ismerőse mondta, hogy egy nagy vállalatnál villanyszerelőket keresnek és mivel ilyen végzettsége van, elvállalta, és ő is egy 20éve ott dolgozik.

Ez a kérdés mindig felvetődik bennem, ha ilyenről van szó akkor mindig írja vki, hogy az önéletrajzban milyen "szépen mutat", hogy egy csomó helyen volt(a családi kapcs. Téma körben olvastam egy olyat, hogy a csaj 2.3hónap után megy világot látni és a szülője, még ha kispénzzel is kisegíti)


2017. szept. 4. 12:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én azért, mert egy idő után már 2 ember munkáját végeztem minimálbérért, miközben semennyire se becsültek meg, és engem szívattak, mert nem jártam fel ebédszünetben nyalni a vezetőségnek. A másik helyemet meg azért hagytam ott szintén fél év után, mert kaptam egy új sudribunkó csoportvezetőt, akinek a stílusát nem kívántam tovább elviselni, plusz áthelyeztek egy másik területre ahová 2 órát kellett utaznom. Nem vagyok mazochista, se jótékonysági szervezet, ezért ahol már nem éri meg nekem tovább gürizni és a tetejébe még csicskaként is kezelnek, onnan lépek.
2017. szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Más világ van most, mint 30 évvel ezelőtt.
2017. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Fejlődés miatt.egy fiatal a tapasztalataival egyre jobb munkahelyeket tud bevállalni. Anno meg lehetett elni a szalagmunkábol is
2017. szept. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én olyanokon akadok ki aki kezdi betanitott munkaskent es öregen sem tud többet felmutatni
2017. szept. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, anyukám egy bőrgyárban volt vmi irodai munkán-ahol szerzett annyi tapasztalatot, hogy könyvelő legyen, apukám meg egy erőműben dolgozik, de mindig elfelejtem mit :D
2017. szept. 6. 15:29
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért mennek el, mert megtehetik.

Nagyanyám mesélte nekem nemrég, hogy egész életében ugyanazon a helyen dolgozott... egy órán keresztül ecsetelte, hogy mennyire szar volt. Csak akkoriban éppen nem volt szokás munkahelyet váltani, hacsak nem zárt be az adott üzem.

Most már szabadabb az élet, az emberek mobilisak, próbálnak segíteni magukon. Ha éppen új pozícióval, akkor azzal.

Egyébként nem mindig a fizetés a fő hajtóerő, én pl. eddig mindig a munkatársak, vagy főnök miatt léptem tovább.

2017. nov. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azt tapasztalom, hogy az 50 - es évükben járók is keresgélnek. És bizony pattannak is többnyire a több fizu miatt.

Hogy mennyire tudunk / tudnak fejlődni, az megérne akár 1 litániát is.

Néha biza nem fejlődünk, megmaradunk a segédmunkás pozícióba.

Akkor se megy az illető segélyért, pl. Azt is tiszteletbe kellene tartani...

2017. nov. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!